رکوردهای آقای خاص فوتبال ایران
۱۵۹۲۳۷
۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ۱۷:۱۴
۱ 
فیروز کریمی آخرین مربی ایرانی است که کاپ قهرمانی جام باشگاه‌های آسیا را لمس کرده است.
ورزش سه: سرمربی سابق تیم پاس تهران، یکی از باسابقه‌ترین مربیان فعلی فوتبال کشور است که تعداد عناوین و البته تیم‌هایش به فضایی بیشتر از یک مقاله نیاز دارد.

کریمی در تیم‌های پاس، بهمن، سپاهان، ابومسلم، استقلال اهواز، استقلال تهران، راه‌آهن، ذوب‌آهن، صبا، داماش، گسترش فولاد، پلی‌اکریل، شهاب زنجان، شاهین بوشهر، سنگ آهن بافق و پیکان تهران مربیگری کرده است.

او از چند جهت صاحب رکورد است؛ اول هدایت همه تیم‌های اصفهانی حاضر در سطح اول فوتبال ایران و دوم هدایت همه تیم‌های شمالی حاضر در سطح اول فوتبال ایران؛ اگرچه این دو رابطه ناخوشایندی با هم دارند. فیروز همچنین همه تیم‌های تهرانی به جز پرسپولیس را هدایت کرده و البته از بین شهرهای مهم فوتبال ایران تنها در کرمان و شیراز مربیگری نکرده است.

حضور فیروز کریمی در ملوان چند ماه بعد از مربیگری چندماهه او در ذوب‌آهن است که منجر به رهایی ذوبی‌ها از سقوط شد. درباره کریمی گفته می‌شد که او قصد دارد هدایت تیمی در کیش را برعهده بگیرد. او امسال برای نجات ملوان از سقوط، کاری به مراتب دشوارتر از سال گذشته دارد.

کریمی که قهرمانی ایران و آسیا را در کارنامه دارد، همیشه می‌گوید که بالای 20 جام آورده است که البته این ادعا چندان دقیق نیست.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج