هدیه جنجالی پادشاه بحرین به عروس ملکه
۱۶۸۹۰
۱۹ دی ۱۳۹۰ - ۲۰:۲۲
۱۵ 
کاخ باکینگهام اعلام کرد حاضر به فروش جواهراتی که عروس این خانواده سلطنتی از شیخ حمد آل خلیفه، پادشاه بحرین دریافت کرده، نیست.
کاخ باکینگهام اعلام کرد حاضر به فروش جواهراتی که عروس این خانواده سلطنتی از شیخ حمد آل خلیفه، پادشاه بحرین دریافت کرده، نیست.

 در پی انتقادات شدید از خاندان سلطنتی انگلیس به خاطر دریافت 2 ست گرانبهای جواهرات از پادشاه بحرین، کاخ باکینگهام اعلام کرد این جواهرات به رسم هدیه از سوی خانواده سلطنتی بحرین اهدا شده و هرگز بفروش نخواهد رسید.

برخی از نمایندگان مجلس عوام انگلیس و برخی از رسانه های این کشور در چند روز گذشته نسبت به دریافت این هدیه های گرانبها از شیخ حمد آل خلیفه، پادشاه بحرین واکنش شدید نشان داده و از خانواده سلطنتی بریتانیا خواسته بودند که این جواهرات را فروخته و پول آن را به قربانیان سرکوب این رژیم در بحرین اعطا کنند.سوفی، کنتس وسکس ، همسر شاهزاده ادوارد، جوان ترین پسر ملکه الیزابت در سفر اخیری که به بحرین داشته اند دو ست از گرانبهاترین جواهرات دنیا را از دست آل خلیفه دریافت کرده اند.

رسانه های بریتانیا در روزها گذشته گزارش هایی منتشر کردند که دریافت این هدیه از طرف پادشاهی که مردم خود را به گلوله بسته و به عنوان ناقض حقوق بشر شناخته شده ات مایه وهن خانواده سلطنتی و مواضع دولت انگلیس در قبال رژیم های مستبد است.این در حالی است که براساس قوانین انگلیس هدایای رسمی به خانواده سلطنتی جزء دارایی های آنها محسوب نمی شود و آنها موظف هستند همه هدایا را در مجموعه سلطنتی نگاهداری کرده و به نمایش عمومی بگذارند.

با این همه دنیس مک شین معاون اسبق وزیر خارجه انگلیس معتقد است که این هدیه در زمان نا مناسبی اهدا شده و با توجه به وضعیت ناگواری که مردم بحرین دارند بهتر این است که خانواده سلطنتی اقدام به فروش این جواهرات کرده و پول آن را به قربانیان ناآرامی های داخلی بحرین اعطا کنند.

با این همه برغم اعتراضات صورت گرفته خانواده سلطنتی اعلام کرده اند که شاهزاده ادوارد و همسرش سوفی این هدایا را در یک دیدار رسمی که ماموریت آن از سوی ملکه الیزابت صادر شده بوده دریافت کرده اند و اجازه دارند که آنها را برای خود نگهدارند.

ارزش این هدایا تا کنون اعلام نشده اما روزنامه دیلی میل که افشاگر این رسوایی بوده از آن با عنوان بسیار قیمتی یاد کرده است.


منبع: خبرآنلاین

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران


انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
00:04 - 1390/10/20
انگلیس خبیث ببینین مجلس چه نظارتی حتی رو خانواده سلطنتی وجود داره.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
02:08 - 1393/04/22
خوش به حالشون.حسودیم شدشدیدا.خدابده شانس
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج