پیام صریح روحانی به خودروسازان داخلی
۱۶۹۰۲۴
۲۳ دی ۱۳۹۳ - ۰۸:۵۲
۱ 
حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه هیات دولت از خودروسازان خواست که با رشد کمی و کیفی این صنعت، رضایت بیشتر مردم را جلب کنند.
فرارو: حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه هیات دولت از خودروسازان خواست که با رشد کمی و کیفی این صنعت، رضایت بیشتر مردم را جلب کنند.

بر این اساس رئیس‌جمهور پس از گزارش وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص «وضعیت صنعت خودرو» به ارائه توضیحاتی در این زمینه پرداخت. این توضیحات که دیروز از سوی پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری منتشر شد را می‌توان به‌عنوان پیغام رئیس‌جمهور به خودروسازان قلمداد کرد.

حسن روحانی در جلسه هیات کاهش هزینه‌های تولید از طریق افزایش تولید و توجه بیشتر به تنوع و زیبایی در تولید خودرو را به‌عنوان مزیت‌های رقابتی کسب و سهم بیشتر در بازار خودرو، واجد اهمیت دانست و اظهار امیدواری کرد که با رشد کمی و کیفی این صنعت، رضایت بیشتر مردم حاصل شود. رئیس‌جمهور همچنین خودروسازی را دارای اهمیت فراوان در افزایش اشتغال دانست.

 وی با توصیه به شرکت‌های دانش‌بنیان برای حضور فعال‌تر در خودروسازی و اهتمام در بهبود کیفیت قطعه‌سازی اظهار کرد که پیوند هرچه بیشتر علم و صنعت و همکاری موثر دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی با این صنعت ضروری است، اما در جلسه دیروز نعمت‌زاده نیز درخصوص وضعیت صنعت خودرو به ارائه توضیحاتی پرداخت و ارزش افزوده این صنعت را معادل 20 درصد از ارزش افزوده صنعت کشور و اشتغال مستقیم نیروی کار آن را برابر با 12 درصد اشتغال بخش صنعت عنوان کرد.

وی در توضیحات خود همچنین از رشد 64 درصدی تولید خودرو در کشور در سال 93 نسبت به سال 92 خبر داد.  

خروج صنعت خودرو از تحریم، ارتقای سطح استاندارد آلایندگی خودروها از یورو 4 در نیمه دوم سال جاری و کاهش زمان وصول مطالبات قطعه‌سازان از 12 ماه به 4 ماه از دیگر موارد مطرح شده در این گزارش است.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج