عرضه مدل‌ های جدید «رنو» برای فتح بازار
۱۷۸۳۸۱
۲۴ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۳:۴۱
۸ 
خودروساز فرانسوی رنو پس از سه برابر شدن سود در سال 2014، اکنون با عرضه مدل‌های جدید به دنبال فروش و درآمد بیشتر در سال 2015 است.
خبرگزاری ایسنا: خودروساز فرانسوی رنو پس از سه برابر شدن سود در سال 2014، اکنون با عرضه مدل‌های جدید به دنبال فروش و درآمد بیشتر در سال 2015 است.

درآمد خالص رنو از 586 میلیون یورو در سال 2013 به 1.89 میلیارد یورو (2.14 میلیارد دلار) افزایش یافت.

ارزش سهام رنو هشت درصد رشد کرده و به بالاترین سطح در 10 ماه گذشته رسیده است. سهام این شرکت که ارزش بازار 22.2 میلیارد یورویی دارد، ماه گذشته 27 درصد صعود کرد.

فروش اروپایی رنو در سال 2014 با مدل‌های جدید از جمله مینی شاسی بلند کپتور و مدل به‌سازی شده کلیو و همچنین مدل‌های برند ارزان قیمت داسیا رشد قوی را تجربه کرد. فروش جهانی این شرکت با وجود ضعیف شدن تقاضا در کشورهایی مانند برزیل و کسادی بازار روسیه، 3.2 درصد رشد کرد.

کارلوس قصن، مدیرعامل رنو عمکلرد قوی این شرکت را به عرضه کم سابقه محصولات جدید نسبت داده است.

عرضه مدل‌های جدید در سال 2015 ادامه پیدا می‌کند و قرار است کراس اوور اسپیس، شاسی بلند کامپکت قاجار و جایگزینی برای سدان اندازه متوسط لاگونا عرضه شوند.

رنو با پیش بینی رشد دو درصدی تولید صنعت جهانی خودرو در سال جاری میلادی، وعده داده است فروش و درآمدش را بالاتر برده و سودآوری این شرکت را افزایش دهد.

درآمد سال گذشته رنو با صرفه جویی 844 میلیون یورو در هزینه‌ها از جمله توافق با اتحادیه‌های فرانسوی حاصل شد. رنو اعلام کرده است امسال هزار کارگر جدید را در فرانسه استخدام خواهد کرد.

کاهش ارزش ارزهای بازار نوظهور 471 میلیون یورو از درآمدهای سال گذشته رنو کاست اما هزینه‌های کاهش ارزش ارز نسبت به سطح سال 2013 که کاهش فروش در بازار ایران هزینه بالایی را بر این شرکت تحمیل کرد، تقریبا نصف شد.

با این همه ضرر رنو از خودروساز روسی آوتو واز که توسط سرمایه گذاری مشترک این شرکت با نیسان کنترل می‌شود، از 34 میلیون یورو در سال 2013 به 182 میلیون یورو در سال 2014 افزایش یافت.

بر اساس گزارش رویترز، این خودروساز فرانسوی با تداوم بحران اقتصادی روسیه و تحریم‌های غربی علیه این کشور، تصمیم گرفته است تولید کارخانه اش در مسکو را به مدت سه هفته متوقف کند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج