حمل کوسه 12 متری با 5 جرثقیل + عکس
۱۸۴۶۷
۱۹ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۹:۰۴
۱۴ 
ماهیگیران پاکستانی برای بلند کردن یک کوسه نهنگی 12 متری از آبهای لنگرگاه شهر بندری کراچی مجبور شدند حداکثر از 5 جرثقیل استفاده کنند.

مهر: روز سه شنبه 7 فوریه 2012 جمعیت انبوهی از تماشاگران در لنگرگاه شهر بندری کراچی پاکستان شاهد از آب بیرون کشیدن لاشه یک کوسه نهنگی 12 متری بودند که بین 6 تا 7 تن وزن داشت.

این کوسه نهنگی را 10 روز قبل یک ماهیگیر محلی در فاصله 150 کیلومتری آبهای ساحلی در دریای عرب بی هوش پیدا کرد اما زمانی که این ماهی غول پیکر از آب بیرون کشیده شد مرده بود.

براساس گزارش "سی. بی. اس"، ماهیگیران در ابتدا برای بیرون کشیدن این کوسه نهنگی از آب دو جرثقیل آوردند اما لاشه بسیار عظیم این جانور آبزی بسیار سنگین تر از آن بود که دو جرثقیل کافی باشد.

به همین دلیل، سه جرثقیل دیگر نیز آورده شد و سرانجام ماهیگیران موفق شدند با 5 قرقره این حیوان را بالا بکشند و آن را به قیمت 1.7 میلیون روپل (18 هزار دلار) بفروشند.

کوسه نهنگی بزرگترین ماهی در آبهای گرم دنیا است. این حیوان از سوی اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت به عنوان یک گونه نفوذپذیر معرفی و از سال 2008 در لیست قرمز این سازمان وارد شد.

هرچند این گونه، جثه ای عظیم و ترسناک دارد اما ماهی بسیار مهربان و بی آزاری است و بارها به شناگران دریاهای گرم اجازه داده است که سوارش شوند. خوراک کوسه نهنگی موجودات ریز دریایی است.

روز سه شنبه جمعیت انبوهی شاهد بیرون کشیدن یک کوسه نهنگی 12 متری بودند

برای بیرون کشیدن این کوسه در ابتدا از دو جرثقیل استفاده شد

اما به دلیل وزن بالای این ماهی عظیم مجبور شدند از تعداد بیشتری جرثقیل استفاده کنند

در نهایت، لاشه این غول مهربان دریایی به خشکی رسید و به قیمت 18 هزار دلار فروخته شد

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج