راه‌های خانگی و ساده برای درمان موخوره
۱۸۹۴۰
۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۹
۱۴ 
اگر شما هم به دنبال روش‌هایی برای از بین بردن موخوره هایتان هستید، پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را از دست ندهید. در ادامه این مقاله با روش‌های خانگی ساده و کاربردی برای از بین بردن موخوره‌های خود آشنا خواهید شد.

برترین‌ها: یکی از دشمنان اصلی مو‌های بسیاری از خانم ها، موخوره‌ها هستند. داشتن موی سالم، مستلزم حفظ و تعادل رطوبت و پروتئین در مو است. کمبود پروتئین سبب ریش ریش شدن مو و کش آمدن آن شده و کمبود رطوبت باعث شکنندگی مو‌ها و در نهایت ایجاد موخوره می‌شود.

همچنین عواملی مثل استفاده از اتو مو، سشوار، بابلیس، استفاده بیش از اندازه از رنگ مو، دکلره و به طور کلی مواد شیمیایی، شانه کردن مو‌های خیس، سفت بستن موها، کوتاه نکردن مو‌ها و بسیاری مورد دیگر وجود دارد که باعث به وجود آمدن موخوره می‌شود.

راه‌های خانگی و ساده برای درمان موخوره

اگر شما هم به دنبال روش‌هایی برای از بین بردن موخوره هایتان هستید، پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را از دست ندهید. در ادامه این مقاله با روش‌های خانگی ساده و کاربردی برای از بین بردن موخوره‌های خود آشنا خواهید شد.

روش‌های ساده خانگی برای از بین بردن موخوره

استفاده از سرکه سیب

یکی از روش‌های ساده برای از بین بردن موخوره، استفاده از سرکه سیب است. استفاده از سرکه سیب سبب متعادل شدن میزان تولید چربی در پوست سر می‌شود. علاوه بر آن، آلودگی‌های باقی مانده روی سر را از بین برده و ساقه مو‌ها را قوی می‌کند. برای استفاده از این ماده تنها کافی است تا ۲ قاشق غذاخوری سرکه سیب را با ۲ فنجان آب مخلوط کنید. محلول را کنار گذاشته و مو‌های خود را به صورت طبیعی و روتین همیشگی خود بشویید و نرم کننده بزنید.

پس از اینکه نرم کننده را از مو‌های خود پاک کردید، محلولی که تهیه کرده بودید را به مو‌های خود بزنید. از این ترکیب می‌توانید ۱ تا ۲ مرتبه در ماه استفاده کنید.

استفاده از ژل آلوئه ورا

راه‌های خانگی و ساده برای درمان موخوره

ژل آلوئه ورا جزء آیتم‌های معجزه آسا برای مو محسوب می‌شود. این ماده خواص آنتی اکسیدانی و ضد میکروبی داشته و از این رو به سلامت مو کمک بسیار زیادی می‌کند. علاوه بر آن، سبب نرمی و لطافت مو‌ها شده و مو‌ها را تغذیه می‌کند. برای استفاده از این ماده تنها کافی است مو‌های خود را شسته، نرم کننده بزنید. سپس ۲ قاشق غذاخوری از ژل آلوئه ورا را از برگ آن خارج کرده و به مو‌ها و پوست سرتان بزنید. بگذارید این ماده ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی سرتان بماند و سپس آن را بشویید.

از ژل آلوئه ورا می‌توانید ۲ مرتبه در هفته استفاده کنید.

استفاده از مایونز

یک روش ثابت شده و آشنا برای درمان موخوره! مایونز حاوی اسید‌های چرب است که باعث می‌شود مو‌های شما تغذیه گردد. همچنین می‌توان مایونز را یکی از بهترین نرم کننده‌ها برای صافی و نرمی مو‌ها به حساب آورد.

مایونز را به تمام مو‌های خود، خصوصا نوک مو‌ها بزنید؛ چراکه این قسمت‌ها اصلی‌ترین قسمت‌های تجمع موخوره هستند. بگذارید مایونز برای حدود نیم ساعت روی موهایتان بماند و سپس با یک شامپوی ملایم، مو‌های خود را شست و شو دهید. پس از شستن مایونز می‌توانید به مو‌های خود نرم کننده بزنید. از این ماده می‌توانید یک مرتبه در هفته استفاده کنید.

استفاده از وازلین

استفاده از وازلین سبب حفظ رطوبت مو‌های شما شده و باعث جلوگیری از شاخه شاخه شدن مو‌ها و به وجود آمدن موخوره و همچنین از بین بردن آن می‌شود. علاوه بر آن، سبب نرم شدن مو شده و وزی و حالت نامناسب مو را از بین می‌برد. برای استفاده از این محصول تنها کافی است تا وازلین را به مو‌های خود بزنید. وازلین را بیشتر روی نوک مو‌های خود بزنید؛ چراکه اصولا موخوره‌ها در قسمت انتهایی ساقه مو‌ها قرار دارند.

یک حوله به سر خود پیچیده و بگذارید تا صبح روی مو‌های شما باقی بماند. صبح روز بعد مو‌های خود را با یک شامپوی ملایم بشویید و در نهایت از نرم کننده استفاده کنید. شما می‌توانید ۱ مرتبه درهفته این روند را تکرار کنید.

استفاده از روغن‌های طبیعی

راه‌های خانگی و ساده برای درمان موخوره

روغن‌های طبیعی مختلفی وجود دارند که می‌توانند سبب از بین رفتن موخوره‌های شما شوند. از میان این روغن‌ها می‌توان به روغن زیتون، روغن آرگان، روغن هسته انگور، روغن کرچک، روغن جوبابا و روغن نارگیل اشاره کرد. استفاده از هر یک از این روغن‌ها باعث حفظ رطوبت در مو‌های شما شده و همچنین ساقه موهایتان را تغذیه می‌کند. در نهایت نیز منجر به از بین بردن موخوره‌ها می‌شود. برای استفاده از هر یک از این روغن‌ها تنها کافی است تا روغن مورد نظر خود را برای چند ثانیه روی حرارت گرم کنید.

سپس روغن را به مو‌ها و پوست سر خود زده و ماساژ دهید. در قسمت‌های انتهایی مو‌ها بیشتر از روغن استفاده کنید. پس از اینکه روغن را به کل موهایتان زدید، یک حوله روی سر خود بگذارید و ۴۵ دقیقه صبر کنید. در نهایت مو‌های خود را با یک شامپوی ملایم شسته و نرم کننده بزنید. از این روغن‌ها می‌توانید ۲ تا ۳ مرتبه در هفته استفاده کنید.

استفاده از چای سبز کیسه‌ای

چای سبز حاوی آنتی اکسیدان‌هایی است که سبب کاهش و همچنین جلوگیری از آسیب مو‌ها می‌شود. استفاده از چای سبز کیسه‌ای باعث می‌شود موخوره و وزی مو از بین رفته و مو نرم و درخشان شود. برای استفاده از آن تنها کافی است تا ۲ فنجان چای سبز دم کنید و بگذارید تا سرد شود. سپس مو‌های خود را شسته و نرم کننده بزنید؛ در نهایت نیز چای سبز دم شده را به کل موهایتان بزنید؛ اما در این مرحله دیگر مو‌های خود را نشویید. شما می‌توانید ۱ مرتبه در هفته از این مورد استفاده کنید.

استفاده از آب پیاز

ممکن است تا حدودی دور از ذهن به نظر برسد؛ اما آب پیاز می‌تواند سبب تقویت ساقه مو‌ها و افزایش رشد آن‌ها گردد. همچنین می‌تواند سبب تقویت فولیکول‌های مو گردد. برای افزایش بازدهی می‌توانید یک قاشق غذاخوری عسل را به ۱ فنجان آب پیاز اضافه کنید. مخلوط تهیه شده را روی پوست سر و قسمت‌های پایینی موهایتان بزنید. بگذارید ۳۰ دقیقه روی مو باقی بماند و در نهایت با شامپوی ملایم و غیر سولفاته بشویید و نرم کننده بزنید. شما می‌توانید یک بار در هفته از این ترکیب استفاده کنید.

استفاده از ماء الشعیر

ممکن است تا کنون به گوش تان نخورده باشد؛ اما ماء الشعیر را می‌توان به عنوان یکی از موثر‌ترین روش‌های ممکن برای درمان موخوره به حساب آورد. استفاده از ماء الشعیر، مقادیر مناسبی از شکر و پروتئین را به فولیکول‌های آسیب دیده مو می‌رساند. علاوه بر آن، ماء الشعیر یک نرم کننده بسیار خوب به حساب می‌آید، حجم مو‌ها را بیشتر کرده و آن را درخشان و نرم می‌کند. برای استفاده از این نوشیدنی، مقداری از آن را در یک بطری اسپری بریزید.

مو‌های خود را با شامپو شسته و هنگامی که موهایتان قدری نم دار هستند، آن را به کل مو‌ها بع غیر از کف سر بزنید. بگذارید ۲ تا ۳ دقیقه در همین حالت روی موهایتان بماند. در نهایت نیز لازم نیست مو‌های خود را بشویید. اگر نگران بوی ماء الشعیر هستید باید بگوییم نگران نباشد؛ این بو بعد از خشک شدن از بین خواهد رفت. شما می‌توانید ۱ مرتبه در هفته از این اسپری استفاده کنید.

استفاده از عسل

راه‌های خانگی و ساده برای درمان موخوره

از دیگر مواد ساده و طبیعی برای درمان موخوره، می‌توان به عسل اشاره کرد. عسل حاوی مواد مغذی فراوانی است و از این رو می‌توان آن را به عنوان یک نرم کننده و مرطوب کننده بسیار خوب به حساب آورد. برای استفاده از عسل برای درمان موخوره ۲ قاشق غذاخوری عسل را با ۴ فنجان آب گرم مخلوط کنید. سپس آن را به مو‌های شامپو شده خود بزنید. بگذارید چند دقیقه روی مو‌ها باقی بماند و سپس مو‌های خود را بشویید. استفاده از این روش، ۱ مرتبه در هفته بلامانع است.

استفاده از حنا

حنا خواص بی نظیری در از بین بردن موخوره دارد. همچنین استفاده از این دارو سبب نرم شدن و درخشندگی مو‌های شما می‌گردد. برای استفاده از این ماده، ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری را با کمی آب مخلوط کنید تا حالت خمیری بگیرد. سپس مو‌های خود را شسته و در نهایت این ترکیب را به مو‌های خود زده و به خوبی پخش کنید. بگذارید حدود ۳۰ دقیقه روی سر باقی بماند و در نهایت سر خود را با آب بشویید.

استفاده از چای بابونه

استفاده از چای بابونه نیز می‌تواند سبب از بین رفتن و درمان موخوره‌های شما گردد. همچنین می‌تواند وز مو‌ها را کاهش داده و سبب نرمی و درخشندگی مو گردد. به این منظور، چند کیسه چای بابونه را بجوشانید. بگذارید برای ۵ تا ۱۰ دقیقه دم بکشد؛ سپس منظر بمانید تا کاملا سرد و خنک شود. با استفاده از این چای، مو‌های خود را شست و شو دهید. برای گرفتن بهترین نتیجه می‌توانید ۱ تا ۲ مرتبه در هفته این روند را انجام دهید.

استفاده از کره کاکائو

راه‌های خانگی و ساده برای درمان موخوره

کره کاکائو یکی دیگر از مواد مفید برای مو‌های شماست که می‌تواند موخوره را از بین برده، و مو‌های شما را تا حد زیادی تقویت کند. برای این منظور ابتدا باید مو‌های خود را با شامپو بشویید؛ سپس کره کاکائو را به موهایتان بزنید. آن را روی سر ماساژ داده و بگذارید موهایتان به حالت طبیعی و بدون سشوار خشک شود. برای گرفتن نتیجه بهتر می‌توانید چند روز متوالی، ۱ الی ۲ مرتبه در روز از این کره استفاده کنید.

غزال صادقی
انتشار یافته: 65
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:48 - 1392/04/22
شما انبه و ماستو فقطم یه قاشق!! بخور مخت وا شه ازین چیزا برای مردم ننویسی!!

مردم اگه انبه داشتن میخوردن
پاسخ ها
صبا
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
تنها راه درمان موخوره کوتاه کردن مو هست.
برای پیشگیری هم نوک گیری موها به فاصله دو ماه هست.همین
اینا همش ماسک برای تقویت موهای سالم یا کمی اسیب دیده شما هستند. درمان نیستند
Iran, Islamic Republic of
02:30 - 1392/11/27
بسيار عالي واقعا تاثير داره
Iran, Islamic Republic of
11:45 - 1393/02/12
خوب تو اون روشي كه توش انبه نداره رو امتحان كن جرا توهين مي كني!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
00:43 - 1394/02/22
نمیدونم استفاده کنم یا نه میترسم بدترشه اخه همه راهایی که تاحالا رفتم خوب نبودوتاثیرنداشت
پاسخ ها
مهسا
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۷
چه راهی رفتی
Iran, Islamic Republic of
18:23 - 1394/06/18
واقعا تاثیر داره؟؟
پاسخ ها
بدون نام
-
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
نه اصلا ..برترینها هیچ چیزش اصولی نیست ..امتحان نکنین.من امتحان کردم پوست و موهام داغون شد
Iran, Islamic Republic of
23:13 - 1394/07/15
من نمیدونم مگ نگفتید دررررمان موخوره
پ چرا پیشگیری و فقط نوشتین؟؟؟!!!·_·
Iran, Islamic Republic of
16:45 - 1394/10/20
سلام.خوبید ایشاالله؟
من میخواستم بدونم که استفاده از سشوار باید برای چه مدتی باشه؟
Iran, Islamic Republic of
12:49 - 1394/12/08
بعد عسلو چه شكلي از موهامون بشوريم؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
با بدبختی
United States
11:34 - 1395/01/14
ممنون ولی وای بحالت اگ بدترشه
پاسخ ها
بدون نام
-
۰۹:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
نکن بدتر میشه..این برترینها پزشک که نیست از سایتها کپی میکنه دیگه مهسا جون
Iran, Islamic Republic of
18:13 - 1395/04/28
واس موخوره غیر کوتاه کردن چیکار میشه کرد
پاسخ ها
رویا
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
خب هر کاری زمان نیاز داره قرار نیست با چند بار انجام دادن کاملا رفع بشه مثل زدن مسواک
که چند بار بزنی دیگه نزنی چه فایده داره؟
خوابیدن با موهای باز روی بالشتهایی که ملافه هاشون شاید ماه تا ماه شسته نشه
هم مو و هم پوست رو خراب میکنه
استفاده از روکش های بالشت از جنس ساتن خیلی بهتره چربی موها رو شب تا صبح نمیگیره و از بین نمیبره
و شبها موقع خواب روکش مو بذارید
Iran, Islamic Republic of
00:42 - 1395/05/28
من نمیدونم انجام بدم یا نه
Iran, Islamic Republic of
14:08 - 1395/08/01
من یک بار ارض تخم مرغ را استفا ده کرده ام ملی فایده نداشت
Iran, Islamic Republic of
15:42 - 1395/08/17
من همش کوتاه میکنم ولی بازم موخوره میگیره الان نمیخوام کوتاه کنم بنظرتون چیکا کنم؟
Iran, Islamic Republic of
21:21 - 1395/08/20
سلام منم خسته شدم از موخوره تورو خدا یه راه خوب موثر پیشنهادبدین
Iran, Islamic Republic of
01:04 - 1395/09/04
سلام ممنون بهترین روش بود درمان طبیعی
Iran, Islamic Republic of
08:02 - 1395/10/19
از موخره موهام خسته شدم باید چکاکنم
Iran, Islamic Republic of
14:18 - 1395/11/28
سلام منم خیلی موهامو دوست داشتم اما بخاطر موخوره کوتاهشون کردم خواهشا بگید تاثیر داره یا نه؟
Iran, Islamic Republic of
20:53 - 1395/11/30
بعد از این که عسل رو زدیم چطور بشوریم؟؟؟؟
باشامپو بشوریم یا بااب !!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
با شامپو
Iran, Islamic Republic of
10:39 - 1395/12/03
واقعا عالی بود ممنون
Iran, Islamic Republic of
18:15 - 1396/02/05
یعنی تعسیر داره؟
پاسخ ها
...
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
آری تع صیر داره
Iran, Islamic Republic of
20:04 - 1396/03/07
اینا تاثیر داره یعنی؟
چندین بار تاحالا کوتاه کردم . بدتر شده انگار
Iran, Islamic Republic of
15:32 - 1396/04/19
برای درمان موخوره از روغن زیتون استفاده کردم ولی بازم موخوره دارم چیکار کنم؟
France
03:41 - 1396/04/30
توروخداکمکم کنیدمن دارم دیونه میشم دیگ
Iran, Islamic Republic of
18:58 - 1396/06/26
سلام منم خسته شدم از موخوره چیکار کنم از شرش خلاص شم
Iran, Islamic Republic of
21:02 - 1396/10/01
انجامش بدم ببینم چی میشه
Iran, Islamic Republic of
23:53 - 1397/02/07
من موخوره دارم ولی شنیدم روغن زیتون خوبه منم میخوام استفاده کنم شمام استفاده کنید
United States
19:13 - 1397/03/08
من که پیش هرکی میرم حرفش نمیادآخه خیلی بد جوره یه راه خوب پیشنهاد کنید آخه نیاز دارم
Iran, Islamic Republic of
01:42 - 1397/03/19
من ۴ ماهه میدونم موخوره دارم اما چون نزدیک عروسیمه نمیتونم کوتاه کنم روش عسلو امتحان میکنم ببینم چی میشه
Iran, Islamic Republic of
09:49 - 1397/04/06
سلام خوب هستيد
آيا حنا تاثير داره
Iran, Islamic Republic of
13:23 - 1397/04/16
سلام مخلوط, انبه وماست برای موخوره درمان قطعی داره؟
United Arab Emirates
21:55 - 1397/05/02
سلام من میخام موهامو کوتاه نکنم ولی موخوره هاش بره چیکار کنم؟؟؟
موهام نباشه خودمم نیسم کمک کنییییییییید لطفا..
درضمن انبه ام نداریم یچیز دیگ بگین خو
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۳
روغن مو
...
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
خب این همه کار نوشته برات
مگه همش با انبه است ؟
انبه هم مثل قدیمها نیست که گیر نیاد و اونقدر گرون نیست که کسی نتونه بخره
کیلویی ۱۶ هزار تومنه
Iran, Islamic Republic of
19:08 - 1397/05/11
سلام دوستان سرکه سیب خیلی عالیه برا موخوره
Iran, Islamic Republic of
01:16 - 1397/05/23
منم موخوره دارم هر چقدر کوتاه میکنم فایده نداره من عاشق موهامم توروخدا یه راه حل خوب و‌سریع پیشنهاد کنین
Iran, Islamic Republic of
03:17 - 1397/05/23
من دلم نمیاد کوتاه کنم حنا خوبه یا نع؟؟
Iran, Islamic Republic of
23:47 - 1397/05/30
من که هنوز امتحانش نکردم ولی امید وارم تاثیر داشته باشه
United Arab Emirates
13:19 - 1397/07/08
سلام من موهامو رنگ نمیزارم ولی از سشوار استفاده می کنم الان موخوره داره موهام میشه بگید چی کنم موخورم از بین بره دیگه موهامو کوتاه نکنم میشه جواب بدید ممنون......
Iran, Islamic Republic of
04:00 - 1397/07/14
من شنیدم میگن وازلین خوبه خودم ی بار امتحان کردم خیلی خوب جواب داد
Iran, Islamic Republic of
17:04 - 1397/07/21
بستگی به مو داره رو موهای من جواب داد ولی رو موهای دختر خاله م ن !
Iran, Islamic Republic of
22:16 - 1397/08/05
واقعا خوب میشه؟؟؟؟
من موهامو دوست دارم نمیخوام کوتاه کنم
Iran, Islamic Republic of
17:19 - 1398/07/03
من نمیخوام موهام کوتاه کنم چیکار کنم
Iran, Islamic Republic of
12:26 - 1398/07/23
موخوره اصلا درمان نداره ولی پیش گیری داره . اگه خیلی موخوره دارید دلتونو بزنین به دریا و کوتاه کنین ولی این دفعه خوب پیش گیری کنید و از روغن و ماسک های طبیعی استفاده کنید تا دوباره دچار نشین
Iran, Islamic Republic of
18:44 - 1398/08/26
این روشهایی که گفتن و این موادی که گفته شده منم قبلا شنیدم که برای تقویت مو مفیدن.بنظرمن که استفاده کنین.ضرر نداره.حیف من تنبلم
Iran, Islamic Republic of
15:07 - 1398/09/08
منم موخوره داشته از روغن کنجد سیاه استفاده کردم الان ی دونه ندارم شما هم استفاده کنید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج