رشد جمعیت در تهران زیر یک دهم است
۲۰۱۶۲۶
۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۲
۶ 
عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به روند کاهش فرزند آوری در دو دهه گذشته ، گفت: رشد جمعیت در استان تهران یک و دو دهم و در شهر تهران به زیر یک دهم رسیده است.
ایرنا: در جلسه روز سه شنبه علنی شورای اسلامی شهر تهران بررسی طرح 'الزام شهرداری تهران به تشکیل ستاد مدیریت جمعیت شهر تهران' مورد بررسی قرار گرفت.

معصومه آباد در این خصوص خاطر نشان کرد: نرخ کاهش فرزند آوری در دو دهه گذشته جامعه را به سمت سالمندی سوق داده است و جامعه جوان را از بین برده است.

رییس کمیته ایمنی شورا با تاکید بر اینکه عددهای نرخ جمعیت زیر نرخ سطح جانشین است اظهار کرد: این رقم در استان تهران به یک و دو دهم رسیده این در حالی است که میانگین کشوری 1/6 است.

وی با بیان اینکه این افق چشم انداز منجر به انقراض نسل و جمعیت می شود گفت: این موضوع سیاسی، مذهبی، قومی و قبیله ای نیست و این طرح به دنبال الزام شهرداری به مدیریت جمعیت است.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه مدل الگو پذیری شهر تهران مورد توجه است، افزود: تهران در فرزند آوری متفاوت از کشور است و با توجه به آمار موجود میانگین رشد باروری نرخ بسیار پایین تری خواهد داشت.

رییس کمیته ایمنی شورا با بیان این که در این مصوبه نمی خواهیم مشکلات کل کشور را حل کنیم خاطر نشان کرد : آنچه در این لایحه آمده نتیجه پژوهش مرکز مطالعات است و این طرح در جریان برگزاری جلسات با شورای عالی انقلاب فرهنگی به اینجا رسیده است.

براساس این طرح شهرداری باید اقدامات و بسته های تشویقی افزایش جمعیت را ارائه دهد.

در نهایت کلیات این طرح به تصویب رسید و مقرر شد جزئیات در جلسه آینده مطرح شود.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج