جدال نماینده دادستان باوکیل مدافع متهم
۲۰۵۴۳
۲۷ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۳:۴۱
۲۰ 
پس از دفاع وکیل مدافع متهم ردیف دوم مبنی بر اینکه موکلش تحت پوشش شبکه فعالیت نداشته است نماینده دادستان گفت: برای پول هر دفاعی انجام ندهید مثل روز روشن است که شبکه بوده است.
مهر:  پس از دفاع وکیل مدافع متهم ردیف دوم مبنی بر اینکه موکلش تحت پوشش شبکه فعالیت نداشته است نماینده دادستان گفت: برای پول هر دفاعی انجام ندهید مثل روز روشن است که شبکه بوده است.

صبح شنبه سومین جلسه رسیدگی به فساد اقتصادی اخیر با قضاوت قاضی ناصر سراج در حالی آغاز شد که وکیل آقای س- ک مدیر اسبق شبعه بانک صادرات شرکت فولاد اهواز در دفاع از اتهامات موکلش اعلام کرد: در کیفر خواست صادره از کلمه شبکه یاد نشده و در بازجویی ها هم حرفی از عضویت موکلم در شبکه اعلام نشده است.

 همچنین موکلم هم گفته است قصد اخلال در نظام اقتصادی کشور را نداشته و تنها اقدامات غیر قانونی انجام داده است.


وی گفت: موکلم در این پرونده تحت فشار از سوی آقای خسروی بوده است و شواهد نشان نمی دهد که رئیس شعبه قصد ضربه زدن به نظام را نداشته است زیرا در سوابق آقای ک فعالیت ضد نظام و فعالیت سیاسی دیده نمی شود و هیچیک از اعمال موکلم با بندهای ماده یک اخلالگران نظام اقتصادی مطابقت ندارد.

 پس از اتهام اظهارات وکیل متهم ردیف دوم فراهانی نماینده دادستان در جایگاه قرار گرفت و گفت: گفته های آقای وکیل مانند آن است که ما بگوییم الان صبح است و ایشان بگوید نه، شب است. حالا چون قراردادی با موکلش منعقد شده دلیلی ندارد به هر قیمتی خود را زیر سئوال ببرد. پرونده پر از دلیل و مدرک است.

پس از اظهارات نماینده دادستان وکیل مدیر اسبق شعبه بانک صادرات فولاد اهواز اعتراض کرد و گفت: اظهارات نماینده دادستان توهین است و به دنبال آن سایر وکلا هم اعتراض  کردند ولی قاضی اعلام کرد نماینده دادستان باید حرفش را بزند.


فراهانی در ادامه گفت: در این پرونده 10 نفر از قضات با تجربه و حرفه ای دادسرا معتقد هستند آقای س- ک مشمول بند اختلال در نظام اقتصادی کشور می شود و ال سی نوع دیگری از اسناد مالی است که به طور صوری پولی غیر قانونی را وارد چرخه نظام اقتصادی کرده اند.

 سئوال من این است آیا رشوه کلان که در قانون آمده است شامل 2.5 میلیارد تومان رشوه نمی شود؟


وی افزود: در ماده 4 قانون تشدید آمده است متهم با علم به ضربه زدن به نظام این اقدام انجام داده و ما هیچ وقت نگفتیم وی قصد ضربه زدن داشته است. همه نهادهای نظارتی هم بر صوری بودن ال سی ها واینکه آنها جعل شده‌اند تاکید دارند.

 خود موکل هم اقرار کرده که ال سی ها بدون مجوز صادر شده است. همچنین وکیل و موکل به نظر هیئت کارشناسی هم اعتراض نکرده اند.


نماینده دادستان گفت: وکیل در دفاعیه خود گفته است  موکلم تحت فشار بوده در حالی که شهود می گویند آنقدر ارتباط میان آقای س - ک و خسروی زیاد بوده که خود متهم با شرکت خسروی تماس می گرفته و می گفته فاکتورها را زودتر بدهید والا می گویم اخراجتان کنند.    
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
00:09 - 1390/12/29
ba salam be nazare man namayande dadsetan haghe tohin be vakile motahamo nadashte va ezharate darj shode ghatan tohin ast
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج