نشانه‌ای از آنفلوانزای پرندگان در کرمان نیست
۲۱۶۰۴۵
۳۰ خرداد ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۵
۱۰ 
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی جنوب استان کرمان با اشاره به شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در برخی کشورهای همسایه شرقی گفت: تاکنون نشانه و گزارشی از این بیماری در جنوب کرمان مشاهده نشده است.
ایرنا: خوبیار مشایخی روز شنبه در کارگاه توجیهی و آموزشی مقابله با بیماری آنفلوانزای فوق حاد پردندگان در این اداره کل گفت: در پی خبر شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کشورهای همسایه، اداره کل دامپزشکی جنوب کرمان در راستای آگاهی بخشی به مرغداران و مردم منطقه اقدام به برگزاری این دوره آموزشی کرد.

وی خاطرنشان کرد: گزارشی از شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کشورهای همسایه منتشر شده که زنگ خطری برای کشور و در پی آن منطقه جنوب کرمان است و مقابله با این بیماری همکاری و هماهنگی مسوولان منطقه را می طلبد.

معاون سلامت دامپزشکی جنوب کرمان با بیان این که خوشبختانه گزارش و نشانه هایی از وقوع این بیماری در سطح منطقه دیده نشده است تصریح کرد: آگاهی بخشی و بالا بردن سطح آگاهی شهروندان و مردم از مهمترین راههای مقابله با این بیماری و کاهش اثرات آن است.

وی گفت: عامل این بیماری ویروسی بوده که در صورت وقوع دارای شیوع و انتشار بالایی در پرندگان است و پرندگان در تمامی سنین از گزند ابتلا به این بیماری در امان نیستند.

مشایخی ادامه داد: ضروری است مرغداران از ورود افراد متفرقه به محیط مرغداری جلوگیری کنند و درب ورودی مرغداری ها به حوضچه ضد عفونی کننده مجهز باشد.

وی گفت: در صورت مشاهده هر گونه علائم و نشانه های این بیماری مراتب را به اداره دامپزشکی شهرستان مربوط گزارش دهند تا اقدامات لازم صورت گیرد.

اداره کل دامپزشکی جنوب کرمان مستقل از مرکز استان فعالیت می کند و هفت شهرستان جیرفت، عنبرآباد، فاریاب، رودبار جنوب، کهنوج، منوجان و قلعه گنج را زیر پوشش دارد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج