چرا کارخانه فولکس از ایران دور شد؟
۲۴۸۷۰۶
۰۶ مهر ۱۳۹۴ - ۰۸:۱۴
۱۱ 
بسیاری از مشتریان ایرانی انتظار غول خودروسازی جهان را می‌کشند و حتی به گفته برخی تحلیلگران، یکی از دلایل رکود بازار خودرو کشور، انتظار مشتریان برای ورود خودروسازان بزرگ دنیا به ایران به خصوص فولکس واگن است.
روزنامه دنیای اقتصاد: بسیاری از مشتریان ایرانی انتظار غول خودروسازی جهان را می‌کشند و حتی به گفته برخی تحلیلگران، یکی از دلایل رکود بازار خودرو کشور، انتظار مشتریان برای ورود خودروسازان بزرگ دنیا به ایران به خصوص فولکس واگن است.

این در شرایطی است که به اعتقاد کارشناسان، بحران اخیر می‌تواند برنامه ابرقدرت صنعت خودرو جهان را برای آمدن به ایران، دستخوش تغییر کرده یا حتی آن را منتفی کند.

به گفته کارشناسان، به چند دلیل ممکن است فولکس برنامه خود در قبال ایران را تغییر دهد که مهم‌ترین آن، به مسائل مالی و همچنین تغییر مدیرعامل این شرکت، مربوط می‌شود. کارشناسان معتقدند، فولکس بابت خطایی که مرتکب شده، باید میلیاردها دلار خسارت و جریمه بدهد، از همین رو شاید دیگر توان مالی لازم برای سرمایه‌گذاری در ایران را نداشته باشد. به گفته کارشناسان، همچنین باید منتظر ماند و دید مدیرعامل جدید فولکس چه تصمیمی در مورد ایران دارد و آیا اصلا حضور در صنعت خودرو کشور را در اولویت‌های خود قرار می‌دهد یا اینکه آن را منتفی خواهد کرد.

در این مورد، البته مدیرعامل ایران خودرو تاکید می‌کند که ایران خودرو همچنان به دنبال یک شریک معتبر غیر‌فرانسوی و غیر‌آسیایی است و فولکس نیز اگر بخواهد به ایران بیاید، خودش این خبر را رسما اعلام خواهد کرد.به گفته‌ هاشم یکه‌زارع، اگر فولکس واگن با وجود بحرانی که این روزها دامن‌گیرش شده است، مشتاق حضور در ایران باشد، ایران خودرو نیز مذاکره با این شرکت آلمانی را آغاز خواهد کرد.

گفته‌های مدیرعامل ایران خودرو در شرایطی است که فربد زاوه، کارشناس مسائل خودرو کشور به «دنیای اقتصاد» می‌گوید: فولکس دچار بحران شده و تا جایی که می‌دانم، کشورهای سوئیس، بلژیک، ژاپن و کره جنوبی، بازار خود را به روی محصولات دیزلی این شرکت بسته‌اند و از آن سو آمریکا و اتحادیه اروپا نیز به دنبال اخذ خسارت و جریمه از این خودروساز بزرگ جهان هستند. وی با بیان اینکه فولکس از مدت‌ها قبل برای توسعه بازارهای خود، روی ایران و هند و روسیه حساب باز کرده، می‌افزاید: با این حال، حتی این بازارها نیز نمی‌توانند فولکس را از بحران نجات دهند و در مورد ایران نیز بحث سرمایه‌گذاری این شرکت (فولکس واگن) منتفی یا حداقل فعلا تعلیق خواهد شد.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
-
13:36 - 1394/07/06
چون کیفیت محصولاتش به پای رقبای ایرانی نمیرسه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج