جزییات دریافت وام حمایتی بازی‌سازان
۲۷۱۷۰۰
۰۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۳
۱۲ 
پیش از این در اواسط مهر ماه حسن کریمی قدوسی، مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای از اعطای وام کم بهره به بازی‌سازها خبر داده بود.
روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای: مهرداد آشتیانی، معاون‌ حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، با اشاره به اختصاص بودجه‌ی حمایتی تا سقف 10 میلیارد تومان توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: "بررسی طرح‌های تجاری شرکت‌های بازی‌سازی جهت اعطای وام به‌زودی آغاز می‌شود.”

وزارت ارتباطات در راستای حمایت از هنر-صنعت بازی‌های رایانه‌ای و ویدیویی بودجه‌ای حمایتی تا سقف 10 میلیارد تومان، جهت اعطای وام اختصاص داده است.

جزییات دریافت وام حمایتی بازی‌سازان تشریح شد

آشتیانی با بیان این‌که بودجه‌ی در نظر گرفته شده با مدیریت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به شرکت‌های بازی‌ساز اختصاص پیدا خواهد کرد، گفت: "جهت بررسی طرح‌ها در وزارت ارتباطات، کارگروهی متشکل از 3 عضو حقوقی و 2 عضو حقیقی تشکیل شده که ریاست این کارگروه برعهده‌ی مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای است.


آشتیانی با اشاره به اهمیت تخصیص این بودجه تاکید کرد: "طرح‌های اقتصادی در چهار زمینه‌ی «تولید بازی موبایل»، «تولید بازی رایانه‌های شخصی»، «تحقیق و توسعه» و «توسعه‌ی بازار» مورد حمایت قرار می‌گیرند.”

معاونت حمایت بنیاد به منعطف بودن این وام‌ها اشاره کرد و گفت: "براساس طرحی که بازی‌سازها می‌‎نویسند، مبلغ درخواستی، نحوه‌ی بازپرداخت، زمان استراحت و بهره‌ی وام متفاوت خواهد بود.”

وی ادامه داد: "برای مثال شرایط مناسبی برای شرکت‌های بازی‌ساز نوپا در نظر گرفته شده است. شرکت‌هایی که کم‌تر از 3 سال از تاسیس آن‌ها می‌گذرد وام‌هایی با بهره‌ی 4 درصد دریافت خواهند کرد و سقف رقم وام برای آن‌ها 30 میلیون تومان است. هم‌چنین این شرکت‌ها برای دریافت وام تنها باید اساس‌نامه و طرح تجاری خود را ارایه کنند.”

جزییات دریافت وام حمایتی بازی‌سازان تشریح شد

مهرداد آشتیانی به عدم تعیین سقف برای شرکت‌‎های باسابقه اشاره کرد و گفت: "شرکت‌هایی که سابقه‌ی فعالیت‌شان به بیش از 3 سال می‌رسد، می‌توانند بر اساس طرح تجاری که ارایه می‌دهند وام دریافت کنند و برای این وام سقفی وجود ندارد. تنها لازم است که طرح اقتصادی آن‌ها قابل توجیه بوده و بتوانند کارگروه را قانع کنند.”آشتیانی به جزییات وام‌های شرکت‌های باسابقه اشاره کرد و گفت: "وام تولید بازی‌های موبایل و رایانه‌های شخصی و تحقیق و توسعه با بهره‌ی 9 درصد و وام توسعه‌ی بازار با بهره‌ی 14 درصد ارایه می‌شود. هم‌چنین برای وام‌هایی با رقم بالای 300 میلیون تومان، ضمانت‌نامه ملکی الزامی است.”

آشتیانی خطاب به شرکت‌های بازی‌سازی که خواستار دریافت وام هستند گفت: "بازی‌سازها در تهیه‌ی طرح تجاری خود نهایت دقت را به خرج دهند؛ چرا که به‌هرحال طرح آن‌ها باید بازگشت مالی داشته باشد و ممکن است در صورت شکست پروژه، در بازپرداخت وام دچار مشکل شوند.”

پیش از این در اواسط مهر ماه حسن کریمی قدوسی، مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای از اعطای وام کم بهره به بازی‌سازها خبر داده بود.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج