ابداع شیوه جدید برای درمان سرطان پوست
۲۷۵۴۹
۱۹ تير ۱۳۹۱ - ۱۱:۴۴
۶ 
محققان دانشگاه نورت وسترن مرطوب کننده های معمولی پوست را به فناوری مجهز کرده اند که می تواند با سرطان پوست مبارزه کند.
خبرگزاری مهر: محققان دانشگاه نورت وسترن مرطوب کننده های معمولی پوست را به فناوری مجهز کرده اند که می تواند با سرطان پوست مبارزه کند.

در مورد بیماری های پوستی مانند سرطان ملانوما، درمانهایی که مستقیما به پوست اعمال می شود، ایده آل ترین شیوه ها است چرا که نه تنها استفاده از آنها ساده است بلکه فقط بر منطقه تحت درمان موثر است.

 ایمی پالر از دانشکده پزشکی دانشگاه نورنوسترن و مجری این تحقیقات گفت: پوست انسان مانع بسیار موثری در برابر مواد سمی است و از این رو یافتن موادی که بتواند به آن نفوذ کند چالش بسیار مهمی است.
 
 وی افزود: تا کنون در درمانگاه ها از لیزر و یا اولتراسوند برای دارورسانی به مناطق عمیق پوست استفاده می شد.
 
 اکنون پالر و همکارانش شیوه جدیدی برای عبور از موانع پوستی یافته اند.
 
 آنها گوی های طلایی کوچکی را با RNA مداخله گر موسوم به (siRNA) پوشاندند. این (siRNA) تکه های بسیار کوچکی از اسید نوکلئیک هستند که از طریق یک مسیر غیر ویژه می توانند از مانع پوستی عبور کرده و وارد سلول های پوستی شوند.
 
 (siRNA) برای هدف قرار دادن یکی از ژن های مسئول رشد سریع سلول سرطان انتخاب شده است. این ژن گیرنده عامل رشد اپیدرمال نام دارد.
 
 پالر، این شیوه درمانی را با مرطوب کننده های موجود در بازار مخلوط کرد و آن را به پوست موش مالید.
 
 آنها دریافتند نه تنها این نانوذرات به پوست نفوذ کرد بلکه ژن مورد نظر را نیز هدف قرار داد بدون آنکه سمیت و عوارض جانبی برای سلول های پوستی اطراف داشته باشند.  
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج