پردرآمدترین «دی جِی» های سال 2015
۳۰۰۱۷۸
۱۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۸
۱۲ 
وقتی صحبت از دی جی ها و موسیقی الکترونیک می شود، طرفداران دوآتشه این نوع موزیک فوراً تعصب و طرفداری از دی جی های محبوب خود را در قالب کل کل با دیگر طرفداران به نمایش می گذارند.
 برترین ها: وقتی صحبت از دی جی ها و موسیقی الکترونیک می شود، طرفداران دوآتشه این نوع موزیک فوراً تعصب و طرفداری از دی جی های محبوب خود را در قالب کل کل با دیگر طرفداران به نمایش می گذارند و همینجا باید موضوع این مقاله را به روشنی بیان کنیم تا طرفداران از همین ابتدا خودشان را آماده مشاهده لیست زیر کنند.

پردرآمدترین DJ های سال 2015: پادشاهان موسیقی الکترونیک دنیا

 این مقاله به نقل از مجله فوربس دی جی هایی که در سال 2015 بیشترین درآمد را داشته اند معرفی می کند. البته این دلیل نمی شود که پردرآمدترین ها لزوماً بهترین ها باشند، به همین دلیل با اشاره کوتاهی به فهرست فوربس از پردرآمدترین DJ های دنیا در سال 2015، نگاهی هم می اندازیم به بهترین دی جی های دنیا که البته مرجعی بهتر از دی جی مگ برای معرفی آنها سراغ نداریم.

مجله دی جی (DJ Magazine) یا همان دی جی مَگ، ماهنامه ای بریتانیایی است که به موسیقی الکترونیک دنس و دی جی ها اختصاص دارد که در ژانویه 1991 شروع به کار نموده و به زبان های متعددی ترجمه می شود.

 این مجله سالانه دو فهرست "تاپ 100" یکی برای دی جی ها و دیگری برای کلاب های شبانه منتشر می کند و اولین بار دی جی دنی رمپلینگ از بریتانیا برنده این رقابت شد و اسموکین جو تنها دی جی خانمی بود که برنده این جایزه شد. آرمین ون بورن با 5 برد پیاپی رکورددار این رقابت است. از سال 2010 به بعد هر دوی این رقابت ها به رأی عمومی گذاشته می شوند.

هرچند که انتقادها و اختلافاتی وجود دارد مبنی بر اینکه بعضی از دی جی ها برای اینکه در این فهرست جایی داشته باشند پول می پردازند و حتی مقاله ای در این مورد در روزنامه هافینگتون پست منتشر شد و کوین یو در این مقاله نوشته بود که «در چند سال اخیر دی جی مگ مورد انتقاد قرار گرفته و ادعا شده که این فهرست نماد درستی از مهارت های دی جی ها نیست، بلکه بر اساس میزان درآمدی که دی جی ها دارند تهیه می شود.»

در هر صورت با این مقدمه برمی گردیم به فهرست فوربس از پردرآمدترین دی جی های دنیا در سال 2015 و همانطور که شاید حدس زده باشید این فهرست با کالوین هریس آغاز می شود. ولی قبل از شروع باید این نکته را نیز گوشزد کنیم که مجموع درآمدهای دوازده دی جی که در این فهرست از آنها نام برده ایم، 304 میلیون دلار در سال 2015 بوده است.

1. کالوین هریس (66 میلیون دلار)

پردرآمدترین DJ های سال 2015: پادشاهان موسیقی الکترونیک دنیا

یک سالی می شود که کالوین هریس، دی جی 32 ساله اسکاتلندی را به عنوان دوست تیلور سوئیفت شناخته ایم و این زوج عنوان پردرآمدترین زوج دنیای موسیقی را از بیانسه و جی زی کش رفته اند. حالا هریس با انتشار آلبوم خود در سال 2015 و قرار گرفتن در صدر چارت های موسیقی دنس ایالات متحده و بدست آوردن 66 میلیون دلار، سومین سال پیاپی است که در فهرست فوربس از پادشاهان موسیقی الکترونیک دنیا قرار گرفته می گیرد.

 درآمد او تقریباً دو برابر نفر دوم این فهرست یعنی داوید گتا است، با وجودی که وی نسبت به سال قبل کنسرت های کمتری داشته ولی در مقابل دستمزدهایی که برای هر برنامه در فستیوال ها یا کلاب ها دریافت می کرده را خیلی بالاتر برده است. مبالغ 7 رقمی قراردادهای هریس با برندهای مطرحی همچون جورجیو آرمانی به عنوان چهره تبلیغاتی جدید پوشاک زیر مردانه این برند را فراموش نکنید.

کالوین هریس هنرمندی نادر است که آهنگ هایش را خودش تنظیم، اجرا و تهیه می کند و همین ماه اکتبر گذشته بود که تراک جدید او با عنوان "حرکت" (Motion) با همکاری گوئن استفانی و بیگ شان روانه بازار شد.

یک نکته جالب در مورد کالوین هریس این است که وی یک "تیتوتالر" (teetotaler: طرفدار منع استفاده از مشروبات الکلی) است و از سن 24 سالگی به این طرف هرگز لب به مشروبات الکلی نزده و ظاهراً معتقد است الکل روی حرفه او تأثیر می گذارد.2. داوید گِتا (37 میلیون دلار)

پردرآمدترین DJ های سال 2015: پادشاهان موسیقی الکترونیک دنیا

این دی جی/تهیه کننده فرانسوی، با اجرای 30 برنامه در لاس وگاس و در عین حال اجرای مداوم برنامه در ایبیزا، سال بسیار خوب دیگری را پشت سر گذاشت. وی همچنین یکی از نام های برجسته در جشنواره کوچلا سال 2015 بود و در بازارهای آمریکای جنوبی و اروپا نیز یکی از جاذبه اصلی دنیای موسیقی الکترونیک است.

داوید گتا یکی از معدود هنرمندان موسیقی الکترونیک دنس است که موفقیت مردمی عظیمی بدست آورده و حتی با ستاره هایی همچون لیدی گاگا، بریتنی اسپیرز و نیکی میناژ همکاری داشته است.3. تیستو (36 میلیون دلار)

پردرآمدترین DJ های سال 2015: پادشاهان موسیقی الکترونیک دنیا

با آنکه تیستو با 47 سال سن، یکی از دی جی های مسن این عرصه شناخته می شود، ولی هنوز هم از حداقل 20 دی جی مشهور دیگر دنیا از آویچی گرفته تا Zedd درآمد بالاتری دارد و آن هم به لطف هزینه های شبانه گزاف و البته اخلاق کاری او است. این دی جی هلندی در مدت یک سال گذشته بیش از 100 برنامه در سراسر دنیا داشته و علاوه بر اجرای موسیقی الکترونیک، چهره تبلیغاتی برندهایی همچون Guess و 7UP است.
 


4. اسکریلکس (24 میلیون، رتبه مشترک)

پردرآمدترین DJ های سال 2015: پادشاهان موسیقی الکترونیک دنیا

این نابغه تبدیل شده به دی جی/سوپراستار با 95 برنامه ای که در یک سال گذشته اجرا کرده، بالاترین درآمد در طول حرفه خود را داشته است. استایل ویژه او در موسیقی الکترونیک برایش درآمد هنگفتی به ارمغان آورده که بر اساس تخمین های ما، وی در چهار سال گذشته، قبل از کسر مالیات حدوداً 71.5 میلیون دلار درآمد داشته است.

اوایل سال گذشته اسکریلس آلبومی با همکاری دیپلو به نام Jack Ü منتشر کرد و ستاره های مهمان از 2 Chainz گرفته تا جاستین بیبر، باعث شدند این آلبوم در چارت های موسیقی دنس ایالات متحده رتبه بالایی کسب کند.4. استیو آئوکی (24 میلیون، رتبه مشترک)

پردرآمدترین DJ های سال 2015: پادشاهان موسیقی الکترونیک دنیا

در دوره 12 ماهه منتهی به اول ژوئن سال گذشته، آئوکی 216 برنامه اجرا کرد و این عدد کمتر از 277 برنامه در سال قبل از آن بود. علیرغم این کاهش، وی توانست درآمد خود را با تمرکز روی مناطقی همچون آمریکای لاتین، به میزان 1 میلیون دلار در سال 2015 افزایش دهد.

آئوکی که به سرمایه گذاری علاقمند است، مالک کمپانی ناشر موزیک Dim Mak  و چندین و چند رستوران و سهام کمپانی Sol Republic است. او چهره تبلیغاتی چند برند معتبر نیز هست.6. آویچی (19 میلیون دلار)

پردرآمدترین DJ های سال 2015: پادشاهان موسیقی الکترونیک دنیا

این دی جی نامزد جایزه گرمی هنوز هم موفقیت آلبوم اول خود True را تجربه می کند و تک آهنگ Wake Me Up او از همان آلبوم در 81 کشور دنیا رتبه نخست را بدست آورد و محبوب ترین آهنگ در Spotify شد که بیشترین تعداد پخش از سوی مخاطبین را داشت.

 آویچی نسبت به رقبای خود برنامه های کمتری در سال گذشته داشت، ولی به لطف دستمزدهای 6 رقمی برای یک شب اجرا، وی توانست در فهرست حاضر برای خودش جایی داشته باشد.

آلبوم جدید او با عنوان Stories قرار است امسال منتشر شود. نکته ای که نباید در مورد آویچی فراموش کنیم این است که آرش پورنوری، مدیر برنامه های آویچی، نقش بسیار پررنگی در تبدیل شدن او به یک ستاره در این عرصه داشت.7. کَسکِید (18 میلیون دلار)

پردرآمدترین DJ های سال 2015: پادشاهان موسیقی الکترونیک دنیا

با آنکه رایان رادون با نام صحنه Kaskade در دهه چهارم عمرش و پدر سه فرزند است، ولی وی یکی از پر انرژی ترین دی جی های این عرصه است. او کارش در عرصه موسیقی را به عنوان کارآموز در استودیوی Om Records در سان فرانسیسکو آغاز کرد.

حالا او یکی از بزرگترین نام های موسیقی دنس است. در ماه ژانویه، پس از مدتها تولید موسیقی با ناشران موسیقی مستقل، وی با کمپانی وارنر برادرز قرارداد دو آلبومی امضا کرد.8. مارتین گریکس (17 میلیون دلار، رتبه مشترک)

پردرآمدترین DJ های سال 2015: پادشاهان موسیقی الکترونیک دنیا

این نابغه هلندی که فقط 19 سال دارد، جوانترین دی جی فهرست فوربس از پادشاهان موسیقی الکترونیک است. در مدت دوازده ماهه سال 2015 وی 116 اجرا و چند قرارداد تبلیغاتی داشته که در میان آنها می توان به 7UP اشاره کرد.

 گریکس که بیشتر از هموطنش تیستو الهام گرفته، در سال های پیش از نوجوانی شروع به یادگیری موسیقی و تولید و تنظیم نمود و با تک آهنگ Animals موفقیت و شهرت فوق العاده ای بدست آورد. مدیر برنامه های او اسکوتر براون است که مردی است که پشت موفقیت های عظیم ستاره هایی همچون جاستین بیبر و آریانا گرانده است.
 


8. زِد (17 میلیون دلار، رتبه مشترک)

پردرآمدترین DJ های سال 2015: پادشاهان موسیقی الکترونیک دنیا

آنتون زاسلاوسکی دی جی روسی-آلمانی است که نام صحنه Zedd را زمانی انتخاب کرد که سعی داشت در مدرسه خودش را از همکلاسی همنامش متمایز کند. ولی حالا دیگر هیچکس تردیدی در مورد هویت این دی جی محبوب ندارد.

 همین سال گذشته بود که زد با انتشار آلبوم True Colors به رتبه چهارم چارت های بیلبورد صعود کرد و شاید یکی از دلایل موفقیت این آلبومَ، همکاری او با سلنا گومز بود.10. اَفروجَک (16 میلیون دلار)

پردرآمدترین DJ های سال 2015: پادشاهان موسیقی الکترونیک دنیا

این دی جی زاده کشور هلند بدون شک یکی از بزرگترین دی جی های فهرست حاضر است (منظورمان از بزرگترین دی جی قد بالای 2 متری اوست و نه درآمد سالانه اش!) البته درآمد وی نیز در سال 2015 کم نبوده و به لطف دستمزدهای 6 رقمی که برای هر شب اجرا در فستیوال ها و کلاب های شبانه از لاس وگاس گرفته تا اروپا دریافت می کند، کل درآمد او در سال گذشته 16 میلیون دلار بوده است.

 آلبوم اول او با نام Forget the World سال گذشته وارد بازار شد و خواننده های مهمانی همچون اسنوپ داگ و ویز خلیفا با او همکاری کردند.
 


11. ددماوس (15 میلیون دلار، رتبه مشترک)

پردرآمدترین DJ های سال 2015: پادشاهان موسیقی الکترونیک دنیا

جوئل زیمرمن، دی جی 35 ساله کانادایی که وی را با نام صحنه Deadmau5 و با آن کلاه موش مرده بهتر می شناسیم، بیشتر روی کیفیت و نه کمیت کار می کند. وی در سال گذشته در کل 30 اجرا داشته ولی برای بسیاری از آنها دست کم دستمزد 500 هزار دلاری دریافت کرده است.

بعضی از دستمزدهای وی برای فستیوال های بزرگ از مبلغ 7 رقمی نیز فراتر می روند. ددماوس و دوست صمیمی سابقش اسکریلکس در سال 2015 جر و بحث توئیتری جنجالی بر سر یکی از جدیدترین آهنگ های اسکریلکس داشتند که منجر شد به اینکه اسکریلکس به ددماوس دشنام بدهد. نکته جالب دیگری در مورد ددماوس وجود دارد و آن اینکه مدیر برنامه های ددماوس نیز نامش جوئل زیمرمن است.11. دیپلو (15 میلیون دلار، رتبه مشترک)

پردرآمدترین DJ های سال 2015: پادشاهان موسیقی الکترونیک دنیا

توماس وسلی پنتز، دی جی 37 ساله مشهور آمریکایی با نام صحنه Diplo سالهاست که یکی از نام های برجسته در عرصه موزیک الکترونیک است ولی سال 2015 پردرآمدترین و موفق ترین سال برای دیپلو بوده است. وی در 12 ماه گذشته با بالا بردن دستمزدش برای هر شب اجرا و 100 برنامه در کل، هم به صورت انفرادی و هم به عنوان عضوی از گروه الکترونیک Major Lazer حرفه خود را به اوج خود رسانده است. او با اسامی دیگر فهرست پادشاهان موسیقی الکترونیک مانند اسکریلکس همکاری کرد و آلبوم Jack Ü را منتشر نمود، و در ایالات متحده با این آلبوم موفقیت زیادی کسب کرد.

حالا که فهرست فوربس از پردرآمدترین پادشاهان موسیقی الکترونیک دنیا را مشاهده کردید، بگذارید به نکته اصلی تر و مهمتر این مقاله بپردازیم و از فهرستی که DJ Mag از بهترین و تاپ ترین دی جی های دنیا در سال 2015 ارائه نموده به 30 دی جی اولاین فهرست، در اینجا اشاره کنیم و به میزان صعود و سقوط هر کدام از آنها در این فهرست نسبت به سال های گذشته اشاره کنیم. فهرست 100 دی جی برتر سال 2015 دی جی مگ با دیمیتری وگاس و لایک مایک آغاز می شود.

1. دیمیتری وگاس و لایک مایک (Dimitri Vegas & Like Mike) 1 رتبه صعود

2. هاردول (Hardwell) یک رتبه سقوط

3. مارتین گریکس (Martin Garrix) یک رتبه صعود

4. آرمین ون بورن (Armin Van Buuren) یک رتبه سقوط

5. تیستو (Tiësto) بدون تغییر

6. داوید گتا (David Guetta) یک رتبه صعود

7. آویچی (Avicii) یک رتبه سقوط

8. افروجک (Afrojack) چهار رتبه صعود

9. اسکریلکس (Skrillex) بدون تغییر

10. استیو آئوکی (Steve Aoki) بدون تغییر

11. کالوین هریس (Calvin Harris) بدون تغییر

12. اولیور هِلدنز (Oliver Heldens) بیست و دو رتبه صعود

13. آلسو (Alesso) دو رتبه صعود

14. دبلیو اند دبلیو (W & W) چهار رتبه صعود

15. دش برلین (Dash Berlin) یک رتبه سقوط

16. دی وی بی بی اس (DVBBS) چهار رتبه صعود

17. اکسول اند اینگروسو (Axwell & Ingrosson) بدون تغییر

18. نیکی رومرو (Nicky Romero) ده رتبه سقوط

19. بلسترجکس (Blasterjaxx) شش رتبه سقوط

20. دیپلو (Diplo) دوازده رتبه صعود

21. ریهَب (R3hab) دو رتبه صعود

22. زد (Zedd) بدون تغییر

23. کَشمیر (KSHMR) ورودی جدید

24. نروو (Nervo) سه رتبه سقوط

25. ددماوس (Deadmau5) نه رتبه سقوط

26. دنیک (Dannic) چهار رتبه صعود

27. دایرو (Dyro) بدون تغییر

28. دیورو (Deorro) نه رتبه سقوط

29. اباو اند بیاند (Above & Beyond) چهار رتبه سقوط

30. دان دیابلو Don Diablo پنجاه و دو رتبه صعود
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:46 - 1394/12/19
ترنس بازهای اصیل خیلی وقته این دی جی مگ رو تحریم کردن و رای نمیدن وقتی افسانه هایی مثل astrix, atb, yahel,و ... خیلی های دیگه تو این لیست نمیان دیگه یه درب و داغونهایی مثل دیوید گتا و آویچی میان بالا دیگه...
پاسخ ها
صدرا
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۹
خب اینم نوشته:
هرچند که انتقادها و اختلافاتی وجود دارد مبنی بر اینکه بعضی از دی جی ها برای اینکه در این فهرست جایی داشته باشند پول می پردازند و حتی مقاله ای در این مورد در روزنامه هافینگتون پست منتشر شد و کوین یو در این مقاله نوشته بود که «در چند سال اخیر دی جی مگ مورد انتقاد قرار گرفته و ادعا شده که این فهرست نماد درستی از مهارت های دی جی ها نیست، بلکه بر اساس میزان درآمدی که دی جی ها دارند تهیه می شود.»
...
در کل فقط تیستو***
mahmood
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
خوب وقتی باب میل بازار نمیرن جلو این میشه دیگه چطور مارتین گریکس اینقدر عملکرد خوبیو داشته تو کاراش کلی خلاقیت به خرج میده من به لیست دی جی مگ اعتماد دارم چون اونایی که بین صدتان همه فوق‌العاده ن
Iran, Islamic Republic of
23:53 - 1394/12/19
کلوین هریس واقعا کاراش خوبه
Iran, Islamic Republic of
09:48 - 1395/05/16
با احترام به نظر دوستان , اگه موسیقی ترنس رو یه کشتی فرض کنیم قطعاً برادر بزرگوار آرمین ون بورن ناخدای اون کشتی ! ;-) ...
Armin van Buuren - A State Of Trance
Netherlands
20:14 - 1395/07/04
با احترام به نظر دوستان به خصوص طرفداران سبک ترنس، به نظر من اگه تمام دیجی های جهان رو داخل یک امپراطوری قرار بدیم امپراطور شون شک نکنید که پورفسور دیجی استریکس دوستان عزیز.
Iran, Islamic Republic of
14:48 - 1395/11/21
به نظرم دیجی armanmata ک ایرانیه از همشون بهتره . از وقتی باهاش اشنا شدم دیجی اهنگ تکنو خارجی گوش نمیدم
Iran, Islamic Republic of
09:35 - 1396/04/12
Tiesto که واقعا حقشه diploهم کاراش عالی مخصوصا با گروهmajorlazer
Iran, Islamic Republic of
12:20 - 1397/08/08
آویچی خو مرد..فهرست رو عوض کنین.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج