خاص ترین گریم  های تاریخ سینما
۳۱۲۰۹۳
۰۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۵
۱۱ 
گاهی گریم آنچنان سنگین و قوی است كه شما به هیچ عنوان نمی‌توانید نمایی از همان چهره همیشگی را در این صورت جدید پیدا كنید. در این مطلب به چهره‌های آشنا و البته جذابی می‌پردازیم كه زیر گریم‌های سنگین و قوی، شمایل عجیب و غریبی به خود گرفته‌اند.
مجله زندگی ایده آل:  سینما، همان جایی است كه می‌تواند در عین جذابیت، شگفتی‌آفرین هم باشد. شما برابر پرده نقره‌ای نشسته‌اید و تیتراژ ابتدایی فیلم را می‌بینید. نام بازیگر مورد علاقه‌تان روی صفحه نقش می‌بندد اما وقتی فیلم شروع می‌شود اثری از همان چهره آشنا به چشم نمی‌آید.

درست حدس زده‌اید. پای گریم در میان است. گاهی این گریم آنچنان سنگین و قوی است كه شما به هیچ عنوان نمی‌توانید نمایی از همان چهره همیشگی را در این صورت جدید پیدا كنید. در این مطلب به چهره‌های آشنا و البته جذابی می‌پردازیم كه زیر گریم‌های سنگین و قوی، شمایل عجیب و غریبی به خود گرفته‌اند.

رابین ویلیامز - robin williams

خاص ترین گریم  های تاریخ سینما

سال 1993 بود كه رابین ویلیامز با حضور در فیلم خانم دابت فایر، نقش پیرزن 60 ساله‌ای را عهد‌ه‌دار شد تا یكی از جالب‌ترین گریم‌های سینمای جهان رقم بخورد. جالب اینكه انجام این گریم روی صورت رابین ویلیامز روزانه چهار ساعت زمان می‌برد. در نهایت گریم این فیلم موفق شد در همان سال جایزه اسكار بهترین گریم را به دست آورد.

خاص ترین گریم  های تاریخ سینمابراد پیت - Brad pitt

خاص ترین گریم  های تاریخ سینما

بدون هیچ تردیدی باید «مورد عجیب بنجامین باتن» را نقطه عطف بازیگری براد پیت به حساب آورد. گریم او متناسب با جلو رفتن داستان و تغییر شرایط سنی بنجامین باتن تغییر می‌كرد. با این حال بدون شك مخاطب با تصویر اولیه چهره بنجامین باتن كه پیرمردی ریزنقش و سالخورده بود هرگز به مخیله‌اش خطور نمی‌كرد كه این چهره می‌تواند براد پیت باشد. اگرچه عمده گریم آن چهره با كمك نرم‌افزارهای كامپیوتری انجام می‌شد اما گریم در طول داستان تغییرات بسیاری داشت.

خاص ترین گریم  های تاریخ سینماداستین هافمن - dustin hoffman


خاص ترین گریم  های تاریخ سینما

او در 33 سالگی نقش یك پیرمرد 121 ساله را بازی كرد! و در همین راستا بود كه گریم فوق‌العاده‌اش به یكی از مشهورترین گریم‌های سینمایی تبدیل شد. داستین هافمن با بازی در فیلم ‌در نقش جك كراب ظاهر شد و از دوران جوانی تا پیری او را بازی Little Big Man كرد. در نتیجه در طول دوران پیری او گریمی بسیار سنگین روی صورت داشت تا در نهایت این نقش به واسطه همین اتفاق به یكی از كارهای ویژه داستین هافمن تبدیل شود. مطمئن باشید اگر این موضوع را نمی‌دانستید با دیدن چهره این پیرمرد هرگز حدس نمی‌زنید پشت این نقاب یك جوان 33 ساله در حال ایفای نقش است.

خاص ترین گریم  های تاریخ سینمامریل استریپ - meryl streep

خاص ترین گریم  های تاریخ سینما

قطعا باورتان نمی‌شود كه این پیرمرد مریل استریپ باشد اما هست. او در فیلم Angels In America برای اولین‌بار با آل پاچینو همبازی شد و فیلم با بازی هر دوی آنها آنقدر قوی بود كه منتقدان آن زمان معتقد بودند مریل استریپ و آل پاچینو با این فیلم افسانه‌ای شدند. نقطه عطف فرشتگان در آمریكا اما می‌تواند گریم فوق‌العاده مریل استریپ باشد كه او را به شكل یك پیرمرد ژولیده درآورد.

خاص ترین گریم  های تاریخ سینماآنجلینا جولی - angelina  jolie

خاص ترین گریم  های تاریخ سینما

خیلی‌ها معتقدند مانیفیسنت، یكی از بهترین بازی‌های سال‌های اخیر آنجلینا جولی بوده است؛ اگرچه منتقدان سینما همراه این ادعا قاطعانه اكت‌های آنجلینا جولی به انضمام گریم فوق‌العا‌ده‌اش را در این موفقیت تاثیرگذار می‌دانند. برخی از منتقدان درباره این فیلم این‌طور گفته‌اند كه صرفا گریم آنجلینا جولی ارزش دیدن این فیلم را بالا می‌برد.

خاص ترین گریم  های تاریخ سینمامارلون براندو - marlon brando

خاص ترین گریم  های تاریخ سینما

او با یكی از سخت‌ترین گریم‌های تاریخ سینما در برابر دوربین این فیلم نقش‌آفرینی كرد . او در 47 سالگی نقش پیرمرد گانگستر ایتالیایی دون ویتو كورلئونه را بازی كرد كه با هنر گریموری به نام دیك اسمیت محقق شد. نكته بسیار ویژه در این گریم تیله‌هایی بود كه مارلون براندو تمام مدت فیلمبرداری در دوطرف راست و چپ دهان خود نگه داشته بود و با آنها صحبت می‌كرد تا چهره‌اش دقیقا همانی شود كه باید باشد.

خاص ترین گریم  های تاریخ سینما

خاص ترین گریم  های تاریخ سینما

خاص ترین گریم  های تاریخ سینماجیم کری - jim carrey

خاص ترین گریم  های تاریخ سینما

 شاید برای‌تان جالب باشد اگر بدانید در اتود اولیه داستان اصلا قرار بر خنده‌های معروف جیم كری در فیلم ماسك نبود اما در طول فیلمبرداری هنر این كمدین باعث شد تا با خنده‌هایی بجا، گریم را جذاب‌تر و در نهایت این ویژگی را هم به كاراكتر فوق اضافه كند. قرار گرفتن این ماسك سبز رنگ روی صورت جیم كری نه در یك مرحله بلكه در چند مرحله انجام می‌شد.

خاص ترین گریم  های تاریخ سینماهیث لجر - heath  ledger

خاص ترین گریم  های تاریخ سینما

او یكی از ماندگارترین نقش‌های سینمای جهان را بازی كرد. جوكر فیلم شوالیه‌ای در تاریكی از او چهره‌ای فوق‌العاده در سینما ساخت. هیث لجر هر روز زیر سه لایه گریم سیلیكونی می‌رفت و در برابر دوربین قرار می‌گرفت. شاید برای‌تان جالب باشد اگر بدانید قیافه جوكر توسط خود او طراحی شد هیث لجر، تنها بازیگری بود كه بعد از مرگش برنده جایزه اسكار به عنوان بهترین بازیگر مكمل مرد شد. او در 28 سالگی به دلیل مصرف داروهای آرامبخش و اختلال دارویی از دنیا رفت.

خاص ترین گریم  های تاریخ سینماآرنولد شوارتزنگر - arnold  schwarzenegger

خاص ترین گریم  های تاریخ سینما

جیمز كامرون با این اثر یكی از به یادماندنی‌ترین فیلم‌های خود را ساخت كه البته بدون هیچ تردیدی یكی از ویژه‌ترین خصوصیات این فیلم می‌تواند گریم آرنولد باشد؛ گریمی كه سوار كردنش روی صورت او به شكل قطعه‌قطعه زمان می‌برد و در نهایت هم در پایان فیلم، گریم صورت نابود شده او مدت پنج ساعت زمان برد.

خاص ترین گریم  های تاریخ سینما

اتفاقا برای پاك كردن این گریم هم تقریبا روزی یك‌ساعت زمان می‌گذاشتند. با این حال خیلی‌ها معتقدند آرنولد با این فیلم بهترین نقش خود را ایفا كرد كه خب، بخشی از آن هم می‌تواند مرهون گریم فوق‌العاده‌اش باشد.جفری راش - geoffrey rush

خاص ترین گریم  های تاریخ سینما

تشخیص جفری راش در فیلم دزدان دریایی كارائیب اصلا كار ساده‌ای نیست. او چاق شده، صورت پر‌تری دارد و البته بسیار فرسوده‌تر با موها و ریش بلند و در نهایت ژولیدگی كه دقیقا از چهره او یك دزد دریایی ساخته است.

خاص ترین گریم  های تاریخ سینما

مقایسه این چهره با آنچه از جفری راش در فیلم سخنرانی پادشاه به یاد داریم، نشان‌دهنده قدرت گریم او در فیلم دزدان دریایی كارائیب است.جانی دپ - johnny depp

خاص ترین گریم  های تاریخ سینما

بعد از ادوارد دست قیچی  این بار در نقش كلاهدوز دیوانه ( آلیس در سرزمین عجایب) ظاهر شد! صورتی كه به رنگ گچ سفید شده بود، موهای قرمز   آشفته كه از دو طرف كلاه بلندش بیرون زده بود و در نهایت هم لباس‌های عجیب و غریبش. جانی دپ برای این گریم باید روزی سه ساعت بی‌حركت روی صندلی می‌نشست تا كار تمام و كمال روی صورتش انجام شود.

خاص ترین گریم  های تاریخ سینما

از دزدان دریایی كارائیب و آلیس در سرزمین عجایب گرفته تا ادوارد دست قیچی. در همه این فیلم‌ها شما جانی دپ را زیر خرواری از گریم سنگین می‌بینید كه البته بر قابلیت بی‌حرف و حدیث او در بازیگری صحه می‌گذارد. گریم ادوارد دست قیچی هم اتفاقا جوایز متعددی را درو كرد.او به واسطه فیلم‌های خاص و به دنبال آن گریم‌های فوق‌العاده‌اش حضور پررنگ‌تری در این فهرست دارد.

خاص ترین گریم  های تاریخ سینما
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:02 - 1395/03/06
گريم فوق العادي مهراوه شريفي نيا براي نقش كيميا از قلم افتاده بود كهههه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۶
خخخخخ .... راست میگی :)))))
Iran, Islamic Republic of
11:29 - 1395/03/06
جا داره یاد و خاطر گریمور کیمیا رو زنده کنیم!! همه به احترام کلاه از سر بر میداریم:|
Iran, Islamic Republic of
23:24 - 1396/03/26
جانی دپ و هیث لجر *-*
Iran, Islamic Republic of
23:36 - 1397/09/04
گریم والاک در فیلم کانجرینگ و جواد عزتی و هادی کاظمی تو قهوه ی تلخ هم خیلی سخت و عجیب بود
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج