ربنای شجریان می‌تواند باعث نزدیکی شود
۳۴۰۰۹۰
۲۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۹
۲۳ 
محمد سریر؛ رئیس هیات مدیره خانه موسیقی گفت: وقتی خواست مردم، شنیدن ربنای شجریان در موقع افطار است، نباید در برابر آن مقاومت کرد. صداوسیما نباید با محروم کردن مردم، مقابل خواست آنها بایستد.
خبرگزاری ایلنا: محمد سریر؛ رئیس هیات مدیره خانه موسیقی گفت: وقتی خواست مردم، شنیدن ربنای شجریان در موقع افطار است، نباید در برابر آن مقاومت کرد. صداوسیما نباید با محروم کردن مردم، مقابل خواست آنها بایستد.

محمد سریر به ما گفت: محروم کردن مردم از شنیدن ربنای شجریان در تلویزیون، یکی از سیاست‌گذاری‌هایی بود که در آن به‌جای مقابله با یک شخص، با یک ملت مقابله می‌کنند. وقتی جامعه علایقی دارد، به‌خصوص در قضیه‌ای که از نظر فرهنگی و حتی معنوی تاثیرگذار است، چرا باید در مقابلش ایستاد و از چنین امکانی چشم‌پوشی کرد؟

پخش ربنای شجریان می‌تواند جامعه را به هم نزدیک‌تر کند

او ادامه داد: پخش ربنای شجریان امکانی است که می‌تواند جامعه را به هم نزدیک‌تر کند و احساسات معنوی و فرهنگی را تقویت کند. سریر پخش نشدن صدای شجریان از صداوسیما را نمونه‌ای از جفا به کار هنری در این سازمان دانست و گفت: قطعاً به نفع جامعه و به نفع تصمیم‌گیران است که زمینه پخش ربنای شجریان را مهیا کنند و این خواسته بسیار انسانی و معنوی را در اختیار مردم بگذارند.

او در ادامه با اشاره به اینکه نباید جلوی خواسته مردم ایستاد، گفت: بسیاری از مردم این نوع محدودیت‌ها را برنمی‌تابند؛ آنها ربنای شجریان را موقع افطارشان در خانه پخش می‌کنند و هیچ توجهی به سیاست‌های صداوسیما ندارند. با این کار تنها اتفاقی که می‌افتد، فاصله‌ای است که بین دولت و ملت ایجاد می‌شود.

عضو شورای عالی پژوهش صداوسیما، در ادامه به نقش موسیقی در جذب مخاطب برای این سازمان اشاره کرد و گفت: موسیقی همیشه بخش جذاب و تاثیرگذاری در صداوسیما و به‌خصوص رادیو در ایران بوده که مخاطبان بسیاری را جذب این رسانه کرده است. سریر با بیان اینکه برای بررسی موضوع موسیقی در رادیو ابتدا باید نگاهی کلی به وضعیت موسیقی در ایران شود، گفت: متاسفانه امروز آثار بسیار زیادی منتشر می‌شود که جنبه‌های هنری آنها در قیاس با آنچه که در گذشته بوده یا انتظار می‌رود، در حد قابل قبولی نیست. او خاطرنشان کرد: در موسیقی امروز ایران، تعدادی از جوان‌های تازه‌نفس و جدید وارد بازار کار شده‌اند که چه در حوزه ساخت موسیقی و اجرای آن و چه در خواندن کارهای خوبی انجام می‌دهند؛ خوب از این جهت که این نوع فعالیت‌ها باید تداوم پیدا کند، ولی متاسفانه برخی از این آثار، آن کیفیتی را که در گذشته بوده و حداقل امروز از آن انتظار می‌رود، در خود ندارند.
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:13 - 1395/03/24
من بخاطرپخش نشدن ربنای استادشجریان روزه نمی گیرم
Iran, Islamic Republic of
13:17 - 1395/03/24
قطع ربنای شجریان کار غلطی بود، ربنا هویتی مستقل از شجریان پیدا کرده بود و توده مردم موقع افطار به شجریان فکر نمیکردند بلکه به وقت روحانی افطار می اندیشیدند.
Iran, Islamic Republic of
13:44 - 1395/03/24
منم به خاطرپخش نشدن ربنای استاد ازامشب موقعه خواب پتوسرم نمیندازم
Iran, Islamic Republic of
14:24 - 1395/03/24
صدا وسیمای میلی ما اراده نداره از خودش که طبق میل مردم باشه .تحت سیطره گروه خاصی میباشه و طبق خواسته و میل آنان عمل میکنن .برای همینه مردم تمایلی به دیدن تلویزیون ندارن میرن سراغ ماهواره
Iran, Islamic Republic of
14:26 - 1395/03/24
آقای سریراحتمالا صدای شجریان راباصدای وحی اشتباه گرفته
Iran, Islamic Republic of
14:51 - 1395/03/24
بابا خواست مردم کیلو چنده کی به خواست مردم اهمیت میده؟
همینه که مردم هم از صدا و سیما بریدن
Iran, Islamic Republic of
23:34 - 1395/03/24
مگر شرط قل قبولی روزه شنیدن صدای شجریان است که اینقدر امسال تو بوق شده است.
شرط قبولی پاک ستی، . پاکدامنی، پاک دلی،
پاک فکری، وپاک نیتی و با تقوی بودن است و هواداران آقای شجریان کجای این راهند؟
Iran, Islamic Republic of
05:02 - 1395/03/25
خودش خواسته"هیچ اثری"ازش در صدا و سیما پخش نشه.
Iran, Islamic Republic of
11:25 - 1395/03/25
ان چند سالی که بود واین چندسالی که نیست چه اتفاقی افتاده اصلا خیلی از مردم رادیو گوش نمیدهند حالا ....
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج