گوگل کروم محتوای فلش را بلاک می کند
۳۶۸۲۱۲
۲۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۱:۲۷
۳۰ 
محتوای فلش تولید شده توسط نرم افزار ادوبی فلش یک زمانی حجم عظیمی از محتوای بازی‌ها، انیمیشن‌ها و جذابیت‌های بصری سایت‌های اینترنتی را تشکیل می‌دادند، اما با توجه به مشکلات امنیتی و باگ‌های پرتعداد این نرم افزار و محتوای تولید شده توسط آن، رفته رفته استفاده از فلش منسوخ شد.
وب سایت گجت نیوز - رضا آقامحمدی: محتوای فلش تولید شده توسط نرم افزار ادوبی فلش یک زمانی حجم عظیمی از محتوای بازی‌ها، انیمیشن‌ها و جذابیت‌های بصری سایت‌های اینترنتی را تشکیل می‌دادند، اما با توجه به مشکلات امنیتی و باگ‌های پرتعداد این نرم افزار و محتوای تولید شده توسط آن، رفته رفته استفاده از فلش منسوخ شد.
 
 مرورگر گوگل کروم محتوای فلش را از ماه آینده بلاک می‌کند
 
بعد از حجم عظیمی از نفوذهای هکرها از طریق بهره بردن از باگ‌های امنیتی محتوای فلش بر روی سایت های اینترنتی، اپل و جمع دیگری از کمپانی‌های مطرح جهان اولین موجی بودند که استفاده از آن را در محصولات خود حذف کرده و امکان استفاده از آن برای کاربران خود را هم از بین بردند. حالا گوگل که تا به اینجا به این موج ملحق نشده بود، اعلام کرد که به تازگی این کار را انجام خواهد داد.
 
امروزه اکثر وب‌ سایت‌ها به جای بهره بردن از فلش، به سراغ استفاده از HTML5 رفته‌اند و با این کار، سرعت بارگذاری صفحات خود را بالاتر برده، مصرف انرژی را کاهش داده و امنیتی قوی‌تری را برای صفحات سایت خود فراهم کرده‌اند. مرورگر گوگل کروم نیز برای تقویت و آسان‌تر کردن راه پیشرفت و توسعه‌ی HTML5، قصد دارد از ماه آینده اجازه‌ی استفاده و مشاهده از محتوای فلش را به کاربران خود ندهد.

بیش از ۹۰ درصد از فایل‌های فلش بر روی سایت‌ها در پشت صحنه بارگذاری می‌شوند و در مواردی نظیر جمع آوری اطلاعات بازدیدها و آنالیز آمار صفحات اینترنتی به کار می‌روند. دقیقا همین فایل‌های فلش هستند که باعث کاهش سرعت لود صفحات می‌شوند و کاربران با این که سایت برای آنها کاملا باز شده است، اما نمی‌توانند بر روی قسمت‌های مختلف آن کلیک کنند و نیاز است که آن فایل‌های سنگین نیز بر روی صفحه قرار بگیرند.

 مرورگر گوگل کروم محتوای فلش را از ماه آینده بلاک می‌کند

مرورگر گوگل کروم نیز دقیقا تصمیم به بلاک کردن همین نوع از محتوای فلش گرفته است و گوگل کروم ۵۳ نقطه‌ی آغاز اجرای این تصمیم فنی خواهد بود. کاربران بدون نیاز به هیچگونه تنظیمات اضافه‌ای مشاهده خواهند کرد که این نوع محتوا توسط این نسخه از گوگل کروم به طور پیشفرض بلاک خواهد شد. گوگل در ماه سپتامبر سال گذشته نیز چنین تصمیمی گرفت و برخی از انیمیشن‌ها و بازی‌ها فلش در مرورگر کروم ۴۲ به طور خودکار پخش نمی‌شدند و کاربر در صورت تمایل می‌توانست بر روی آنها کلیک کنند تا پخش شوند.

حالا نیز با توجه به این که سایت‌های بیشتری به سراغ بهره‌گیری از فناوری HTML5 رفته‌اند، کار مهندسان گوگل راحت‌تر شده است و آنها روز به روز دایره‌ی محدوده‌ی فعالیت فلش بر روی اینترنت را محدودتر می‌کنند. جالب است بدانید که این کمپانی اعلام کرده که از ماه دسامبر و بعد از عرضه‌ی نسخه‌ی کروم ۵۵، HTML5 به فناوری پیشفرض برای تمام سایت‌ها تبدیل خواهد شد و در سایت‌هایی که تنها از محتوای فلش پشتیبانی می‌کنند، پیام هشداری برای کاربر به نمایش درمی‌آید تا در صورت تمایل اقدام به باز کردن آن سایت و فعال کردن فلش کنند.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج