چرا حجم اینترنت زود تمام می‌شود؟
۳۷۵۷۹۳
۰۳ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۶
۱۸ 
خیلی از کاربران سرویس‌های اینترنتی با اتمام زودهنگام حجم اینترنت خود روبرو می‌شوند. برخی از کاربران دلیل این موضوع را گیگ‌خوری یا کم فروشی اپراتورها می‌دانند.
خبرگزاری مهر: خیلی از کاربران سرویس‌های اینترنتی با اتمام زودهنگام حجم اینترنت خود روبرو می‌شوند. برخی از کاربران دلیل این موضوع را گیگ‌خوری یا کم فروشی اپراتورها می‌دانند. معاون رگولاتوری از دلیل اتمام زودهنگام حجم اینترنت و گزارشات کم فروشی اپراتورها می‌گوید.
 
 چرا حجم اینترنت زود تمام می‌شود؟

حسین فلاح جوشقانی سرپرست معاونت نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات وارتباطات رادیویی در مورد نارضایتی کاربران از اتمام زودهنگام حجم اینترنت اعلام کرد: «ما این مورد را در برخی از رسانه‌ها می‌خوانیم و می‌شنویم، اما اگر این موارد به صورت مصداقی برای ما بیان شود آن را پیگیری می‌کنیم و اگر اپراتور تخلف کرده باشد این موضوع را  اعلام خواهیم کرد.»

فلاح جوشقانی ادامه داد: «بر اساس مستندات و پیگیری‌های انجام شده توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، تا به حال با موضوع حجم خوری یا کم فروشی اینترنت در اپراتورها روبرو نشده‌ایم. سامانه‌های نظارتی ما نشان می‌دهند که اپراتورهای اینترنت ثابت و همراه به میزان حجم اینترنتی که به مشترکان می‌فروشند، سرویس ارائه می‌دهند و در این میان حجمی خورده نشده یا کم فروش انجام نمی‌شود.»

به گفته‌ی معاون رگولاتوری، مشترکانی که با موارد این‌چنینی روبرو می‌شوند، مصداق آن تخلف را به رگولاتوری اعلام کنند تا ما موضوع را پیگیری کنیم.

سرپرست معاونت نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در مورد دلیل تمام شدن زودهنگام حجم اینترنت کاربران گفت: «در بیشتر موارد بی توجهی کاربران به زمان صرف شده در شبکه‌های اجتماعی، باعث مصرف حجم زیادی از اینترنت این افراد می‌شود. کاربران اینترنتی بدون آنکه متوجه سپری شدن وقت بشوند، در شبکه‌های اجتماعی حضور دارند و متوجه نمی‌شوند که حجم زیادی از بسته‌ی اینترنت‌شان در این مدت زمان تمام شده است.»

او در مورد دلیل دیگری که کاربران اینترنت موبایل بیشتر با آن روبرو می‌شوند توضیح داد: «مورد دیگری که کاربران اینترنت به‌خصوص کاربران اینترنت همراه به آن برخورد می‌کنند، بحث بدافزارها است. این بدافزارها حجم اطلاعات گوشی را جابجا می‌کنند یا اینکه در استفاده از بسته‌های اینترنتی مشترک، اختلال ایجاد کنند.»

به گفته‌ی فلاح جوشقانی، مواردی گزارش شده که کاربر روی موبایل خود بسته اینترنتی یا سرویس اینترنت را فعال نکرده اما بررسی‌ها نشان داده که این سرویس برای مشترک فعال است و پهنای باند مصرف می‌شود. دلیل این مورد وجود برخی بدافزارها در گوشی تلفن همراه کاربر است که باعث ایجاد اختلال در سرویس اینترنت همراه مشترک موبایل می‌شود. در این مورد هم مشترک و هم اپراتور موبایل حق دارد. اینکه کاربر بدون اطلاع، اپلیکیشنی را روی تلفن همراهش نصب کند و در کنار آن نیز بدافزاری بدون اطلاع کاربر نصب شود، سبب خواهد شد تا حجم اینترنت کاهش یافته و به نوعی گیگ‌خوری رخ دهد.

معاون رگولاتوری تأکید کرد: «اگر با یک نمونه که در آن کاربر بر اساس میزانی که حجم خریده، سرویس دریافت نکرده باشد یا اپراتور کمتر از میزان گفته‌ شده حجم مصرفی به کاربر دهد، روبرو شویم، با آن برخورد کرده و حتی همان یک مورد را در رسانه‌ها اعلام عمومی خواهیم کرد.»

فلاح جوشقانی شرح داد: «تا کنون موردی که اپراتورهای اینترنت ثابت و همراه تخلفی این چنین انجام داده باشند در بررسی‌ها نشان داده نشده و ثابت نشده است. کاربران در صورتی که به مصرف اینترنت‌ خود شک دارند می‌توانند ریز مصرف‌شان را از اپراتور خود بخواهند. در این زمینه می‌توانند به پرتال اپراتور خود مراجعه کنند و با استفاده از مشخصات کاربری‌شان، ریز مصرف اینترنت خود را ببینند. پس از مشاهده‌ی ریز مصرف اگر با مورد تناقضی برخورد کردند ابتدا آن را به اپراتور خود و سپس به سامانه‌ی ۱۹۵ اعلام کنند تا برررسی شود.»

بدین ترتیب اگر شما نیز به مصرف اینترنت خود شک داشته یا مدرکی که ثابت کند حجم اینترنت‌ دریافتی کمتر از حجم مصرفی اعلام شده توسط اپراتور است می‌توانید این مورد را از طریق شماره تماس ۱۹۵ یا سامانه‌ی اینترنت 195.ir مراجعه کرده و این مورد را گزارش کنید.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:53 - 1395/06/03
اینترنت همراه اول هم کم فروشی می کند. اینترنت یک ماهه گوشی من که کلا در روز یک یا دو بار در حدود 10 تا 15 دقیقه استفاده در عرض بیست روز پیغام تمام شدن بسته اینترنت را میدهد.
Iran, Islamic Republic of
11:03 - 1395/06/03
نره پیش حقوق های نجومی ، چون من ذره ای به
گفت های شما مدیران اعتماد ندارم،
Iran, Islamic Republic of
11:53 - 1395/06/03
سلام واقعا من اهل دانلود کردن نیستم حود دوماه هست 10روز ابنتر نتم تموم شده لطفا حق خوری نفرمایید
Sweden
11:59 - 1395/06/03
شک نکنید کم فروشی میکنند برای من ثابت شد و به مرکز مخابرات بعثت همدان هم کتبا اعلام کردم آقایان لطفا ما را احمق ندانید
Iran, Islamic Republic of
12:11 - 1395/06/03
آژانس رگولاتوری هیچوقت طرف ما فقزا رو نمیگیره پس بی فایدس
Iran, Islamic Republic of
13:04 - 1395/06/03
حالا پیدا کنید پرتقال فروش را!
Iran, Islamic Republic of
13:54 - 1395/06/03
خیلی هم خوب گیگ خوری میکنن اما اعتراض میزنی میگن مصرف شده من روز بوده اصلا خواب بودم 2 گیگ رفته تازه وای فای فیلترینگه بعدش اصلا مگه قانع میشن میگن همسایه مصرف کرده یه راهی برای محکومیتت پیدا میکنن
Iran, Islamic Republic of
00:22 - 1395/06/04
باسلام. همراه اول وایرانسل .والانم که ازرایتل استفاده میکنم اونم بدون دانلود هرسه تا کم فروشی وحق خوری میکنن .بسته روبه اسم یکماهه میفروشن بیست روزنشده تموم میشه .
Iran, Islamic Republic of
17:27 - 1395/06/06
سلام کم فروشی در حدود% 40
Iran, Islamic Republic of
17:27 - 1395/11/21
همراه اول داره کلاه برداری میکنه دوگیگ میده ده تومن ولی دراصل همون 1گیگه آخه کی ازساعت2نصف شب میره اینترنت که شما مبگیدیک گیگ روز یک گیگ شب?همون 10تومن 2.5گیگ تمام روزو برگردونید تا کلاه برداریتون ثابت نشده
Iran, Islamic Republic of
23:35 - 1396/07/17
بابا عملا دارن دزدی می کنند، جلوی این اپراتورهای دزد رو بگیرید.
Iran, Islamic Republic of
23:38 - 1396/07/17
ساعت ۹ شب پیام داده ۳۰۰ مگابایت باقی مانده و بعد از یک ساعت بدون هیچگونه استفاده ای، پیام آمده حجم بسته شما تمام شده است. اینترنت همراه اول
Iran, Islamic Republic of
23:52 - 1396/07/17
تازه اینترنت نامحدود هم ۱۰۰هزارتومان خریدداری میکنی ۱۰روزمانده یک ماه تموم بشه.اینترنت سرعتش میشه لاگ پشتی . اینقدر سرعتش کم میشه که استفاده کنده خوابش می بره آقای جهرمی این را چی میگی اگرخواستید مخفف شرکتش میشه شاتل
Iran, Islamic Republic of
23:58 - 1396/07/17
خوشحالم مردم به این ها میفهماند.که خودتان هستید.دزدی که دست تو جیب مردم کردن که نیست اگر حلال وحرام میدانید ایشاا له حرامتان باشد می‌دونم به حرام بودن می‌خندید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج