جدیدترین آمار از تعداد جوانان مجرد در کشور
۴۰۷۸۲
۲۷ دی ۱۳۹۱ - ۰۹:۱۹
۹ 
مديركل دفتر آمار و اطلاعات جمعيتي سازمان ثبت احوال كشور با اشاره به اين‌كه ۱۱ ميليون نفر جوان ازدواج نكرده در كشور داريم، از روند فعلي رشد جمعيتي و كوچك شدن خانواده‌ها خبر داد و گفت: پيش‌بيني مي‌شود به ازاي هر ۱۰ خانوار، هفت سالمند در كشور داشته باشيم.
خبرگزاری فارس: مديركل دفتر آمار و اطلاعات جمعيتي سازمان ثبت احوال كشور با اشاره به اين‌كه ۱۱ ميليون نفر جوان ازدواج نكرده در كشور داريم، از روند فعلي رشد جمعيتي و كوچك شدن خانواده‌ها خبر داد و گفت: پيش‌بيني مي‌شود به ازاي هر ۱۰ خانوار، هفت سالمند در كشور داشته باشيم.

مديركل دفتر آمار و اطلاعات جمعيتي و مهاجرت سازمان ثبت احوال كشور با اشاره به اين‌كه هم‌اكنون به طور متوسط به ازاي هر ده خانوار، دو سالمند در كشور داريم، بيان كرد: با احتساب ۲۱ ميليون خانوار در كشور، حدود چهار ميليون و ۲۰۰ هزار نفر سالمند بالاي ۶۵ سال داريم كه در آينده با ادامه روند كاهش رشد جمعيت و كوچك شدن خانواده‌ها با افزايش خانوارهاي ۳ نفره پيش‌بيني مي‌شود به ازاي هر ده خانوار، هفت سالمند در كشور داشته باشيم.

محزون همچنين با اشاره به اين‌كه سن بيشتر ازدواج‌هاي ثبت شده مردان بين ۲۰ تا ۳۴ سال و در زنان بين ۱۵ تا ۲۹ سال است، اظهار كرد: جمعيت اين گروه سني حدود ۱۲ ميليون نفر براي مردان و ۱۱ ميليون و ۸۰۰ هزار نفر در زنان در اين سن است كه معادل ۳۲ درصد كل جمعيت كشور است.

محزون اضافه كرد: حدود پنج ميليون و ششصد هزار نفر از آقايان در اين گروه سني و پنج ميليون و ۵۰۰ هزار نفر از خانم‌ها در گروه سني مذكور جمعاً معادل ۱۱ ميليون و ۲۰۰ هزار نفر جوان در شرف ازدواج در كشور داريم.

مديركل دفتر آمار و اطلاعات جمعيتي و مهاجرت سازمان ثبت احوال كشور تصريح كرد: بر اين اساس بيش از ۱۱ ميليون جوان ازدواج نكرده در كشور داريم و اين يعني به طور متوسط به ازاي هر دو خانوار يك جوان ازدواج نكرده در كشور وجود دارد كه با توجه به وقوع حدودا ۸۹۰ هزار ازدواج در سال، اميدواريم با تسهيل امر ازدواج در خانواده‌ها، از تاخير هرچه بيشتر در اين امر مقدس و خطر افزايش تجرد قطعي در بين جوانان پيشگيري شود.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:39 - 1391/10/27
عوض اینکه جوونای مردمو دعوت به ازدواج کنین اونایی رو که ازدواج کردن دعوت به همدلی کنین متعهد بودن شرطه نه متاهل بودن البته به اصل امر ازدواج توهین نمیکنم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج