کاراته با «هروی» و شاگردانش تاریخ ساز شد
۴۱۴۳۸۸
۱۰ آبان ۱۳۹۵ - ۰۰:۱۳
۱۰ 
تیم ملی کاراته ایران برای نخستین بار در رقابت های جهانی کاراته سه مدال طلا را کسب کرد و بر روی سکو جهانی قرار گرفت.
خبرگزاری ایسنا: بیست و سومین دوره رقابت‌های جهانی کاراته اتریش برای ایران خوش یمن بود و کاراته ایران تاریخ ساز شد. امیر مهدی‌زاده و سجاد گنج‌زاده در کومیته انفرادی برای ایران خوش رنگ‌ترین مدال را کسب کردند و در کومیته تیمی نیز مردان کاراته کای ایران با پیروزی مقابل ژاپن سومین طلا را برای کاراته ایران کسب کردند تا بهترین نتیجه در تاریخ رقابت‌های جهانی برای ایران به دست آید.

بهترین نتیجه کاراته در رقابت های جهانی مربوط به سال ۱۹۷۷ (توکیو – ژاپن) بود که ملی پوشان کشورمان عنوان چهارمی را از آن خود کرده بودند.

حمیده عباسعلی تنها بانوی کاراته کای ایران در این رقابت‌ها بود که با کسب مدال برنز نیز در این موفقیت سهم بسیاری داشت. ذبیح الله پورشیب کاپیتانی که در رقابت‌های جهانی هیچ گاه به حق خود نرسید این بار مدال برنز را کسب کرد و علی اصغر آسیابری نیز جوانی که برای کاراته ایران یک پدیده محسوب می‌شود مدال برنز را کسب کرد تا ایران با کسب ۳ طلا و ۳ برنز برای نخستین بار بر روی سکوی سوم جهان قرار گیرد.

کاراته ایران در سال ۲۰۰۶ تنها دو مدال طلا را توسط حسین روحانی و جاسم ویشگاهی کسب کرده بود و تا به امروز کاراته ایران موفق به کسب بیشتر از دو مدال طلا در رقابت‌های جهانی نشده بود اما امروز "شهرام هروی" و یارانش با کسب سومین طلا در کاراته ایران تاریخ ساز شدند و بر سکوی جهانی قرار گرفتند.

این موفقیت بزرگ زمانی برای ایران به دست آمده است که کاراته در المپیک ۲۰۲۰ حضور خواهد داشت و ملی پوشان کاراته ایران نشان دادند می تواند در المپیک‌ها به کمک کاروان ایران بیاید تا در کنار رشته های تکواندو، وزنه برداری و کشتی برای ایران مدال المپیکی کسب کنند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج