زنگ خطر برای کاراته ایران به صدا درآمد
۴۳۱۸۸۶
۰۹ آذر ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۸
۹ 
احمد صافی گفت:نتایج رقابتهای کاراته رده‌های سنی آسیا نشان از تغییر نگاه کشورها به این رشته تازه المپیکی شده دارد که زنگ خطر را هم برای کاراته ایران به صدا درآورد.
خبرگزاری مهر: عضو کمیته فنی فدراسیون کاراته که پانزدهمین دوره رقابتهای قهرمانی آسیا را از نزدیک تماشا کرده بود ضمن بیان مطلب فوق به خبرنگار مهر افزود: وقتی به نتیجه کلی نگاه می‌کنیم این واقعیت آشکار می شود که ژاپن با همه آسیا تفاوت داشت. کسب بیست مدال طلا از ۳۶ طلای توزیع شده نشان از کاراته پر محتوا و قدرتمند ژاپن دارد.

وی افزود: ایران موفق به کسب شش طلا شد که باید اذعان داشت فاصله ما با تیم سوم و چهارم خیلی زیاد نبود. این می تواند برای کاراته ما پیام ویژه ای داشته باشد. کاراته ما برای جهانی شدن و جهانی ماندن راه زیادی دارد. خیلی از کشورها در حال سرمایه گذاری و تلاش فراوان در حال نزدیک شدن به کاراته ایران هستند و اگر ما درست سازماندهی نشویم قطعا در آینده به مشکل خواهیم خورد.

این کارشناس کاراته ادامه داد: اندونزی میزبان این دوره از رقابتها از ماهها قبل با بکار گیری مربی فرانسوی و تشکیل اردوها و شرکت در مسابقات تدارکاتی نتوانست نتیجه دلخواه را کسب کند. ولی کاراته کاهای عربستان عملکرد خوبی داشتند و در گروه سنی امید نتیجه گرفتند و این موضوع برای ما نگران کننده هست. ضمن اینکه ویتنام، قزاقستان، ازبکستان، چین، هنگ کنگ، کره جنوبی و حتی تایلند گام‌های بیشتری را برای پیشرفت خود برداشته و خواهند برداشت.

صافی به نتایج ضعیف کاتا هم اشاره کرد و گفت: در کاتا ما مشکلات بنیادی داشتیم و داریم. چرا که در این بخش استراتژی مناسبی برای پیشرفت در بلند مدت نداشته ایم.  این مسابقه زنگ خطری برای کاراته کشور و خصوصا کاتا بود. تیم اعزامی ایران در مجموع عنوان نایب قهرمانی را کسب کرد که با ارزش است ولی از سوی دیگر نگران کننده نیز می باشد.

عضو کمیته فنی فدراسیون کاراته با اشاره به اینکه در کاراته باید واقع بین باشیم اظهار داشت: اگر فقط به این فکر کنیم که ما پتانسیل و پیشینه خوب داریم، قطعا آینده را از دست خواهیم داد.همانند ترکیه و مصر که در جهانی اتریش سقوط آزاد داشتند، در اینصورت در آسیا هم به مشکل خواهیم خورد. کلیه این مسائل و نتایج باید هم از سوی فدراسیون و هم از سوی کارشناسان، مربیان و کاراته کاها به دقت بررسی و کارشناسی شود تا با شناخت نقاط ضعف و قوت در آینده بتوانیم عملکرد بهتری داشته باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: فدراسیون با مشکلات زیادی روبرو بوده و هست. طولانی شدن زمان سرپرستی هر چند نکات مثبت زیادی داشت ولی دارای مشکلات عدیده ای هم بود. عملکرد طباطبایی در نتایج جهانی مشهود بود. حاشیه ها محدود شد ولی این شرایط تداوم داشته باشد کاراته مسیر ورود به حاشیه را طی خواهد کرد. معتقدم نباید موفقیت در رقابتهای قهرمانی جهان با ورود دوباره حاشیه ها و مشکلات همانند دو سال قبل تحت شعاع قرار گیرد.

صافی افزود: باید تمهیداتی فراهم شود تا با برگزاری یک انتخاب سالم کاراته بعد از مدتها مسیر خود را به طور منطقی و برنامه ریزی شده طی کند. در نوجوانان و جوانان و امید جای جبران زیاد هست ولی نتیجه فراموش نشدنی و تاریخی رقابتهای جهانی اتریش و حفظ و ارتقای آن بسیار برای رئیس آینده فدراسیون سخت است و باید در اولویت قرار گیرد. به همین منظور و برای ارتقا و ثبات کاراته باید با همکاری وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک و همدلی جامعه کاراته شاهد برگزاری یک انتخاب صحیح باشیم  تا یک نتیجه مهم در المپیک توکیو کسب کنیم.

وی در پایان گفت: به عنوان عضو کمیته فنی گزارش کاملی از نقطه نظرات و برداشته های خود از این رقابتها را به فدراسیون و شخص سرپرست تحویل خواهم داد تا بتوانیم برای رسیدن به آینده ای بهتر برنامه ریزی بهتری داشته باشیم.

تیم های کاراته ایران در پایان پانزدهمین دوره رقابتهای قهرمانی آسیا با کسب ۲۵ مدال رنگارنگ موفق به کسب عنوان نایب قهرمانی شدند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج