محافظ گیاهی پوست در برابر آلودگی هوا
۴۴۱۰۱۵
۲۴ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۴
۹ 
رپورتاژ آگهی
آلودگی هوا مشکل همیشگی کلان‌شهرهاست. پاییز و زمستان که از راه می‌رسد، این مشکل هم شدیدتر می‌شود. ذرات کوچک و بزرگی که هوا را آلوده می‌کنند، بر سلامتی اعضای مختلف بدن تاثیر می‌گذارند که بزرگ‌ترین عضو بدن شما هم از آن مستثنی نیست؛ پوست، شادی، طراوت و جوانی خود را در هوای آلوده از دست می‌دهد.
آلودگی هوا مشکل همیشگی کلان‌شهرهاست. پاییز و زمستان که از راه می‌رسد، این مشکل هم شدیدتر می‌شود. ذرات کوچک و بزرگی که هوا را آلوده می‌کنند، بر سلامتی اعضای مختلف بدن تاثیر می‌گذارند که بزرگ‌ترین عضو بدن شما هم از آن مستثنی نیست؛ پوست، شادی، طراوت و جوانی خود را در هوای آلوده از دست می‌دهد.

موضوع فقط هم ذرات معلق موجود در هوا نیست؛ آلاینده‌های مختلفی می‌توانند سلامت پوست را به خطر بیاندازند که بعضی از آن ها بیولوژیک هستند؛ مانند گرده گياهان، ويروس‌ها، باكتري‌ها و قارچ‌ها. بعضی دیگر در گروه پرتوهاي فرابنفش قرار می‌گیرند که راديكال‌هاي آزاد را ایجاد می‌کنند. دسته سوم هم مواد شيمايي هستند که خود شامل دو گروه گازي و ذره‌اي می‌شوند؛ از جمله مونوكسيد كربن (CO)، دی‌اکسید نیتروژن (NO2)، ازن (O3) و دی‌اکسید گوگرد (SO2).

کرمی برای  محافظت از پوست در برابر آلودگی

خطرهایی که درون و بیرون در کمین اند

آلاینده‌هایی که بر سلامت پوست شما تاثیر منفی می‌گذارند، ممکن است درون یا بیرون از ساختمان وجود داشته باشند. مواد آلوده‌کننده‌ای که در فضای داخلی محیط کار یا خانه قرار دارند از مواد شیمیایی رایج در این گونه فضاها مانند رنگ‌ها، حلال‌ها، بخارات و دود ناشي از شوينده‌ها و وسایل گرمازا (مانند بخاری و گاز) ناشی می‌شوند. تماس این مواد با پوست تخريب کلاژن و کاهش ساخته شدن آن را در پی دارد. 

آلاینده‌هایی که در خارج از محیط ساختمان در کمین پوست شما نشسته‌اند، در تماس با پوست و مواجهه با پرتوهای فرابنفش خورشيد، باعث ایجاد مواد سمی و رادیکال‌هاي آزاد می‌شوند. این مواد با نفوذ به درون پوست، ناراحتی‌های قابل رویتی را مانند خستگی و تیرگی پوست، افتادگی و پیری و حتی التهاب و حساسیت‌های پوستی ایجاد می‌کنند. 

به صورت خلاصه پوست شما در برابر مواد و ذراتی مانند دود و آلاينده‌هاي صنعتي، مواد آلوده‌کننده داخل ساختمان، نور و انواع اشعه‌های فرابنفش و آلاينده‌هاي شهري نیاز به محافظت دارد. نمی‌توانید آن را به حال خود رها کنید و باید برای مراقبت از آن در برابر این همه عوامل تهدیدکننده موجود در محیط‌های داخلی و خارجی به دنبال راهکاری باشید. این موضوع زمانی اهمیت بیشتری می‌یابد که به یاد آورید پوست، به عنوان بزرگ‌ترین عضو بدن شما، محافظ اعضای داخلی است و مانع از ورود انواع ویروس‌ها، انگل‌ها و عوامل خارجی سمی مثل اشعه ماوراء بنفش، سموم شیمیایی یا آب آلوده به بدن می‌شود بنابراین مراقبت از آن ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است. 

کرمی برای کاهش نگرانی‌ها

یکی از راهکارهایی که می‌توان برای محافظت از پوست به آن متوسل شد استفاده از محصولاتی است که به این منظور تولید می‌شوند. برند "شون" کرمی را عرضه کرده است که می‌تواند نگرانی‌ها در این مورد را کاهش دهد؛ محصول مورد اشاره با نام تجاری Schön Antipollution cream، مانع از پيري زودرس پوست می‌شود؛ مشکلی که ناشی از آسیب آلاینده‌ها به ساختار DNA است.  

کرمی برای  محافظت از پوست در برابر آلودگی

كرم گیاهی ضد آلودگی هوا (آنتيی پولوشن) شون برای انواع پوست‌ها قابلیت استفاده دارد و از بزرگ‌ترین عضو بدن شما در برابر آلاينده‌های شهری و صنعتی هوا به صورت موثری محافظت می‌کند. این محصول در تیوپ های 75 ميلي‌ليتری عرضه می‌شود. در فرمول کرم جدید برند شون از خواص ضدآلودگي عصاره‌هاي گياهي و دريايي استفاده شده است. این محصول علاوه بر خاصیت محافظت‌کنندگی و کمک به بهبود سلامت و شفافيت پوست، یک نرم‌كننده و رطوبت‌رسان ملايم محسوب می‌شود. 
كرم گیاهی ضد آلودگی هوای شون قابلیت استفاده در شب و روز را دارد. 

از بابونه طلایی تا باکتری دریایی (راهكار طبيعت براي محافظت در برابر آلودگی)

تاثیرات کرم جدید برند شون ناشی از کاربرد خواص گياهي عصاره بابونه طلایی، روغن دانه گياه مورينگا و همچنين خواص عصاره دريايي باكتري آلتروموناس ماكلئودي است. 

به ترکیب منحصر به فردي از عصاره گياه بابونه طلايي و عصاره دريايي مورد اشاره، "كمپلكس محافظتي ضدآلودگي هوا" گفته می‌شود. این كمپلكس از ویژگی‌های ایجاد «سیستم فیزیکی محافظ» برای به دام انداختن  ذرات ريز و گرد و غبار و تقویت‌کننده‌گی «سیستم‌های طبیعی سم‌زدایی از پوست» برخوردار است. 

در كمپلكس محافظتي ضدآلودگي هوا، ترکیبات تقویت‌کننده «سیستم ایمنی طبیعی پوست» و ترکیبات موثر برای جلوگیری از التهابات ناشي از آلاینده‌های محیطی وجود دارد. 

آزمایش‌های متعددی روی این کمپلکس صورت گرفته است که همگی تاثیر مثبت آن را تایید می‌کنند. بر اساس این آزمایش‌ها، استفاده از آن به صورت موضعی بر پوست افرادی که در نواحی شهری آلوده زندگی می‌کنند موجب بهبود قابل توجهی در شفافیت، برطرف کردن تیرگی و خستگی پوست، و رفع خشکی ناشی از آلودگی هوا شده است؛ این تاثیرات پس از 28 روز استفاده نمایان می‌شوند. 
ترکیب عصاره آلتروموناس و بابونه طلایی همچنین دارای اثرات سینرژیک بوده و بر طبق آزمایش‌ها قادرند تا 90 درصد سلول‌ها را در برابر آسیب‌های سلولی ناشی از دود سیگار محافظت کنند. 

استفاده از این ترکیب موجب بهبود عملکرد حفاظتی خارجی‌ترین لایه پوست نیز می‌شود که در نتیجه ميزان رطوبت پوست نیز افزایش می‌یابد. 
فاکتور محافظتی استفاده شده در کرم آنتی پولوشن، باعث افزایش غلظت تری‌گلسیریدهای پوست شده بنابراین ضمن حفاظت بهتر پوست در برابر عوامل نامساعد محیطی، از اتلاف رطوبت پوست نيز جلوگیری می‌کند. 

جلوگیری از پیری پوست با یک آنتی‌اکسیدان قوی 

در كرم ضدآلودگي هوای شون از خواص روغن گياه مورينگا نیز بهره گرفته شده است. این ماده يكي از قويی ترين آنتی اكسيدان‌ها و تركيبات ضدپيری پوست محسوب می‌شود. 
در روغن گياه مورينگا ويتامين‌هاي A، B و C، كاروتنوئيدها و تركيبات فلاونوئيدي موجود هستند. اثرهای ضدچروک و جلوگيری از پيری پوست این گیاه در مطاعات علمی به اثبات رسيده است. 

کرمی برای  محافظت از پوست در برابر آلودگی

همچنين آزمایش‌های دقیق روی روغن دانه گياه مورينگا ، چنین خواصی را به آن منتسب می‌کنند: محافظت در برابر راديكال‌های آزاد، مغذي بودن، آنتی اكسيدان، نرم‌كنندگی و رطوبت‌رسان.  

شست‌وشوی پوست و استفاده از کرم مرطوب‌کننده

استفاده از این کرم می‌تواند برای محافظت از پوست شما کمک بزرگی باشد اما برای این که این عضو مهم بدن کمتر آسیب ببنید می‌توانید کارهای دیگری نیز در کنار آن انجام دهید. برای مثال متخصصان پوست توصیه می‌کنند، هر بار که از خانه خارج می‌شوید پس از بازگشت، بخش‌هايی از پوست را که در تماس مستقيم با هوا قرار دارند از جمله صورت و دست‌ها به خوبی شست‌وشو دهید. 
همچنین پس از شست‌وشو، از کرم مرطوب‌کننده استفاده کنید تا از خشکی و بروز حساسيت در پوست جلوگيری شود.
فراموش نکنید که در مورد کودکان، ‌سالمندان و افرادی که به حساسيت پوستی مبتلا هستند، اقدامات مراقبتی بیش از دیگران اهمیت دارد.  

کرمی برای  محافظت از پوست در برابر آلودگی آدرس پخش: سعادت آباد، بلوار فرحزادی، نرسیده به میدان کتاب، ١٨متری شهید مطهری، ١٠ متری اول، نبش بوستان چهارم، پلاک ٢، ساختمان نجات، شرکت آریان لیان پخشتماس مستقیم
تلفن مرکز پخش:   02189328000   
تلفن صدای مشتری پخش:   02189328893 -02189328888
تلفن صدای مشتری مصرف کننده: 02123576576


محافظ گیاهی پوست در برابر آلودگی هوا


کرمی برای  محافظت از پوست در برابر آلودگی
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج