جزئیات پرونده فساد مالی نتانیاهو منتشر شد
۴۵۳۲۲۴
۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۱
۸ 
روزنامه «هاآرتص» روز یکشنبه جزئیات بیشتری از پرونده فساد مالی نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی منتشر کرد، که نشان می‌دهد او صدها هزار شکل از افراد ثروتمند هدیه دریافت کرده است.
خبرگزاری فارس: گزارشی که روزنامه «هاآرتص» امروز (یکشنبه) منتشر کرد نشان می‌دهد ابعاد پرونده فساد مالی «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از آنچه پیشتر تصور می‌شد، گسترده‌تر است.

بنا بر این گزارش نتانیاهو جمعا در دو پرونده درگیر است. یکی از این پرونده‌ها مربوط به دریافت هدایای گرانبها از افراد ثروتمند است، که پیشتر از هم اخباری از آن منتشر شده بود، اما حالا هاآرتص به جزئیات بیشتری از آن دست یافته است.

به نوشته این روزنامه، پرونده دوم اتهامات جدی‌تری را متوجه نتانیاهو کرده، اما هنوز هیچ جزئیاتی در مورد آن در اختیار افکار عمومی قرار نگرفته است.

در پرونده نخست، این ظن مطرح شده است که نتانیاهو به نحوی نظام‌مند با افراد ثروتمند ارتباط برقرار کرده و از آن‌ها هدایایی به ارزش جمعا چند صدهزار شکل (واحد پول اسرائیل به ارزش یک سوم دلار) دریافت کرده است.

بنا بر این گزارش، این رویه چندین سال است که ادامه دارد و احتمالا نتانیاهو نمی‌تواند بازجویان را با این توضیح که آن‌ها دوستانش هستند و دریافت هدیه از آن‌ها امری عادی است، توجیه کند، چراکه اطلاعاتی وجود دارد که نشان می‌دهد او هرگز از دارایی‌های خود هدیه‌ای برای این افراد خریداری نکرده و از این طریق لطف آن‌ها را پاسخ نداده است.

هاآرتص نوشته است: «علاوه بر این، دستکم در چند مورد هدایایی که او دریافت کرده نشانگر سوءاستفاده وی از جایگاهی است که در اختیار دارد. بر اساس شواهدی که به دست آمده، نتانیاهو در دریافت هدایا منفعل نبوده و در مواردی خود آن‌ها را انتخاب کرده و خواسته‌هایی را مطرح کرده است.»

در سال‌هایی که نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی است، بارها گزارش‌هایی در مورد زندگی مجلل وی منتشر شده است. در یکی از این موارد گفته شد که دفتر نتانیاهو، سیگار وی را هم از محل مالیات دریافتی از اسرائیلی‌ها خریداری کرده است.

با این حال نتانیاهو همواره این اتهامات را رد کرده است. وی در این رابطه گفته است: «همه مواردی که پیش از این مطرح شده، بی‌پایه و اساس از آب درآمده است. مورد جدید هم که در رسانه‌ها منتشر شده، همین‌طور است. باز هم می‌گوئیم: چیزی نمی‌شود، چراکه چیزی وجود ندارد.»

با وجود رد این اتهامات از سوی نتانیاهو، دادستان کل اسرائیل هفته گذشته رسما دستور تحقیق قضایی در مورد این گزارش‌ها را منتشر کرد و احتمال دارد که نتانیاهو مورد بازجویی قرار گیرد.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج