فیلم: 6 صفحه Game Over برتر بازی ها
۴۵۳۴۸۶
۰۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۷:۵۴
۸ 
وقتی یک گیمر در بازی کم می‌آورد، معمولا با صفحه‌ای مواجه می‌شود که همگی آن را به اسم «گیم اور» (Game Over) می‌شناسیم. بازی‌ها صفحه‌های گیم اور مختلفی دارند. برخی بازی‌ها با صفحه‌ی گیم اور خود، از بازی‌کننده می‌خواهند دوباره تلاش‌اش را بکند یا برخی دیگر در صفحه‌ی گیم اور خود قصه تعریف می‌کنند.
وب‌سایت دیجی کالا - امیرحسین میرزایی: بازی‌های ویدیویی از همان ابتدای پیدایش‌شان، هدفی را به بازی‌کننده‌ها می‌دادند و از آن‌ها درخواست می‌کردند تا بازی را به آن نقطه‌ی مشخص برسانند. بازی‌کننده‌ها خودشان در بازی‌ها قدرتی دارند، اما دشمنان آن‌ها هم هویج نیستند و در بیشتر اوقات، از بازی‌کننده‌ها قوی‌تر هستند تا او را مجبور کنند از تمام توانایی‌ها و مهارت‌های‌اش برای پیشرفت استفاده کند. وقتی یک گیمر در بازی کم می‌آورد، معمولا با صفحه‌ای مواجه می‌شود که همگی آن را به اسم «گیم اور» (Game Over) می‌شناسیم.
 
بازی‌ها صفحه‌های گیم اور مختلفی دارند. برخی بازی‌ها با صفحه‌ی گیم اور خود، از بازی‌کننده می‌خواهند دوباره تلاش‌اش را بکند یا برخی دیگر در صفحه‌ی گیم اور خود قصه تعریف می‌کنند. با این حال، بیشتر بازی‌ها از یک استراتژی برای ساخت صفحه‌های گیم اور استفاده می‌کنند: تحقیر گیمر.

در این مطلب تصمیم گرفتیم تا به صفحه‌های گیم اور بپردازیم؛ صفحه‌هایی که آن‌ها را در بازی‌ها کم نمی‌بینیم. به خاطرات خود رجوع کردیم بهترین صفحه‌های گیم اور را از نظر خودمان، کنار هم گذاشتیم.

5. StreetFighter-2- استریت فایتر ۲
 
۵+۱ صفحه Game Over برتر 

استریت فایتر ۲ اصلا بازی ساده‌ای نیست. اینکه بتوانید حتی در درجه‌های سختی آسان، بخش آرکیدی را تمام کنید هم نیازمند تلاش‌های بسیاری است. بازی برای اینکه کاری کند پس از شکست خوردن، عقب نکشید، حسابی کاراکتری که انتخاب کرده بودید را لت و پار می‌کند و تصویری از او مقابل‌تان می‌گذارد. سپس جمله‌ای سنگین از رقیب‌تان می‌شنوید. در نهایت هم مثل دیگر بازی‌های مبارزه‌ای، ۱۰ ثانیه وقت دارید تا به بازی برگردید. صفحه‌ی گیم اور استریت فایتر ۲ هنوز هم در این مجموعه حضور دارد و یکی از آشناترین صحنه‌های گیم اور صنعت بازی است.
 
در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.
۵+۱ صفحه Game Over برتر


‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
4. fallout-2- فال‌آوت ۲
 
 ۵+۱ صفحه Game Over برتر

قسمت دوم مجموعه بازی‌های فال‌آوت یکی از بهترین نقش‌آفرینی‌های تاریخ است. این بازی آن‌قدر نویسندگی خفنی دارد که هر جمله‌اش را دوست دارید قاب کنید و به دیوار بزنید. صحنه‌ی گیم اور بازی هم از این موضوع مستثنی نیست. راوی فال‌آوت۲، که همان «ران پرلمن» معروف و گوینده‌ی جمله‌ی «جنگ هرگز تغییر نمی‌کند» است، جملاتی را به هنگام مرگ شما برای‌تان می‌خواند. این جملات، با توجه به کوئست اصلی شما و اینکه مشغول انجام چه مرحله‌ای بودید، فرق می‌کنند. صحنه‌ی گیم اور فال‌آوت ۲ آن‌قدر خوب است که دوست دارید در بخش‌های مختلف بازی بمیرید تا جمله‌ی مربوط به آن را بشنوید.
 
در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.
۵+۱ صفحه Game Over برتر 


‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
3. MGS4- متال گیر سالید ۴
 
 ۵+۱ صفحه Game Over برتر

صحنه‌ی مرگ مجموعه بازی‌های متال گیر، یکی از معروف‌ترین گیم اورهای صنعت بازی است. حتی اگر متال گیر هم بازی نکرده باشید، باز هم به احتمال زیاد فریاد معروف «اسنیک! اسنیک!» را شنیده‌اید. بهترین حالت صحنه‌ی گیم اور مجموعه‌ی متال گیر، مربوط به قسمت چهارم این مجموعه است. می‌گویند زمانی که می‌میرید، تمام زندگی‌تان را جلوی چشم‌تان در لحظه‌ای می‌بینید. صحنه‌ی گیم اور متال گیر سالید ۴ دقیقا این موضوع را بازسازی می‌کند، اما در قالب بازی. زمانی که در متال گیر سالید ۴ کشته می‌شوید، تمام اتفاقات بازی و حتی متال گیرهای قبلی که سالید اسنیک در آن‌ها حضور داشت را در چند ثانیه می‌بینید و در همین حین، فریاد معروف «اسنیک! اسنیک!» را هم‌ می‌شنوید.
 
در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.
۵+۱ صفحه Game Over برتر 


‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
2. cathy- کاترین
 
 ۵+۱ صفحه Game Over برتر

بازی کاترین یکی از عجیب‌ترین و در عین حال، باحال‌ترین بازی‌های ساخته شده است. این بازی در عین اینکه یک روند بازی بسیار ساده، اما عمیق و سرگرم‌کننده دارد، بیشتر سعی می‌کند تا شما را با انتخاب‌هایی که ممکن است در مقابل‌تان قرار بگیرد، روبرو کند. کاترین قصه‌ای درباره‌ی عشق، خانواده و وفاداری تعریف می‌کند و به هیچ وجه عقیده‌های خودش را به شما تحمیل نمی‌کند. شما در کاترین خودتان قصه‌ی عشقی خودتان را می‌سازید. کاترین یک بخش سکوبازی معمایی دارد که حسابی سخت است. در این بخش تا دل‌تان بخواهد کشته می‌شوید، اما به جای دیدن صحنه‌ی گیم اور، یک موسیقی کلاسیک می‌شنوید و جمله‌ی Love is Over روی صفحه‌ی تلویزیون‌تان نقش می‌بندد.
 
در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.
۵+۱ صفحه Game Over برتر 


‌‌‌‌‌‌‌
1. batman-arkham-asylum- بتمن: تیمارستان آرکام
 
 ۵+۱ صفحه Game Over برتر

صحنه‌ی گیم اور اولین بتمن استودیوی بازی‌سازی راک‌استدی، مثل تمام دیگر بخش‌های آن، دوست‌داشتنی و شگفت‌انگیز است. تیمارستان آرکام، زیبا تحقیرتان می‌کند. با توجه به بخشی که در بازی کشته شده‌اید، یکی از ضدقهرمان‌های بازی یا یکی از نوچه‌های او را می‌بینید که جلمه‌ای تحقیرآمیز بارتان می‌کند. بازی مجموعه‌ی بزرگی از جملات درست و درمان برای زمان کشته شدن بتمن آماده کرده است. انیمیشن زیبایی هم این جملات را همراه می‌کند. جملات زیبای صحنه‌ی گیم اور تیمارستان آرکام، در دو دنباله‌ی بعدی آن حتی بهتر هم شدند، اما تیمارستان آرکام را برای ابداع این صحنه‌ها، از دنباله‌های‌اش بالاتر می‌دانیم.
 
 
در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.
۵+۱ صفحه Game Over برتر 


‌‌‌‌‌‌‌
انتخاب اضافه: Bloodborne دارک سولز و بلادبورن
 
 ۵+۱ صفحه Game Over برتر

صحنه‌ی گیم اور مجموعه بازی‌های دارک سولز و بلادبورن اصلا چیز عجیبی نیستند؛ فقط یک جمله‌ی «تو مردی» را روی صفحه می‌بینید و بازی از چک‌پوینت قبلی لود می‌شود. با این حال اگر بلادبورن و دارک سولز بازی کرده باشید، صحنه‌ی گیم اور این بازی‌ها به کابوس واقعی شما تبدیل می‌شوند. بازی پس از اینکه کشته می‌شوید، در خونسردی تمام جمله‌ی «تو مردی» را در مقابل‌تان می‌گذارد و صبر می‌کند تا حسابی به دشمنی که شما را کشته و آن را جلوی‌تان می‌بینید، فحش بدهید. آن‌قدر صحنه‌ی گیم اور را در بلادبورن و دارک سولز می‌بینید که در ذهن‌تان حک می‌شود و دیگر آن را از خاطر نمی‌برید.
 
در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.
۵+۱ صفحه Game Over برتر 
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج