علت سخت بیدار شدن در صبح
۴۵۴۱۳
۱۸ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۴:۲۴
۶ 
دانشمندان به این نتیجه رسیدند كه چرا عده ای از مردم در بیدار شدن صبح مشكل دارند. آنها علت این معضل را آهسته بودن ساعت بدنی این افراد عنوان كرده اند.
خبرگزاری مهر: اكثر مردم از خوابیدن آخر هفته ها لذت می برند اما برای برخی موضوع بیدار شدن و یا بلند شدن از تختخواب یك معضل روزانه است كه گاهی زندگی آنها را برهم می زند.

اكنون دانشمندان به این نتیجه رسیدند كه چرا عده ای از مردم در بیدار شدن صبح مشكل دارند. آنها علت این معضل را آهسته بودن ساعت بدنی این افراد عنوان كرده اند.

یك تیم از دانشگاه آدلاید در استرالیا اختلال در فازهای خواب به تأخیر افتاده را مورد تحقیق قرار داده اند تحقیقاتی كه با عدم توانایی همیشگی در خوابیدن و بیدار شدن در ساعت مقرر توصیف می شود.

این شرایط 15 درصد از نوجوانان را تحت تأثیرقرار می دهد اما می تواند به یك شرایط در تمام طول زندگی تبدیل شود.

رییس این گروه تحقیقاتی اظهار داشت: نتایج اولیه نشان می دهد كه ساعت داخلی بدن افرادی كه دارای این اختلال هستند كندتر از معمول كار می كند.

وی افزود: اكثر افرادی كه دیروقت می خوابند نمی توانند تا ساعت دو یا سه صبح بخوابند و این حالت زودترین ساعتی است كه آنها به تختخواب می روند، همین امر بیدار شدن صبح روز بعد را دشوار می كند. ما تاكنون علت این امر را مورد تحقیق قرار دادیم و یكی از پذیرفتنی ترین توضیحات این است كه ساعت داخلی بدن این افراد معمولا بیشتر از 24 ساعت كار می كند.

لئون لاك خاطرنشان كرد: ساعت داخلی اكثر افراد 24 ساعته است، این یك ریتم طبیعی است كه بر خواب و دمای بدن تأثیرگذار است اما برای افرادی كه دارای اختلال فازهای خواب به تأخیر افتاده هستند تكمیل این چرخه بیشتر طول می كشد و آنها ترجیح می دهند كه دیرتر به رختخواب بروند و دیرتر بیدار شوند.

بسیاری از موجودات زنده ریتم های شبانه روزی را دنبال می كنند كه این امر یك چرخه روزانه فراهم می كند كه مدیریت آن برعهده ساعت داخلی بدن است. این ساعت بر خواب و بیداری تأثیرگذار است و دمای بدن و ترشح هورمون ها را كنترل می كند.

محققان اظهار داشتند كه وقتی كه بدن در معرض نور شدید صبحگاهی قرار بگیرند ساعت بدنش متوجه می شوند كه وقت بیدار شدن است. این مسئله می تواند تحت تأثیر فاكتورهای زیست محیطی چون سطح نور محل زندگی و یا پرواز بین منطقه های مختلف زمانی و یا كار كردن در شیفت های كاری شب قرار بگیرد.

لاك تأكید كرد: برای تأیید نهایی نتیجه این تحقیقات باید با گروه های بزرگتری آزمایش های وسیعتری انجام دهیم.
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:03 - 1391/12/18
شبا بیدار تا خود 5 شب .............
پاسخ ها
تورج
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۸
چقدر سکوریتی شما بالاست....این چه اسمیه Abso47lution
Iran, Islamic Republic of
15:47 - 1391/12/21
شب زنده داری مزه میده:)
Iran, Islamic Republic of
12:53 - 1391/12/22
خسته نباشید !!! خب هرکی زود بخوابه صبح زود بیدار میشه این مسئله گنگیه؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج