خانم‌ها! بابت این کارها عذرخواهی نکنید
۴۶۷۰۳۰
۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸
۲۶ 
امروزه زنان قدرتمند زیادی را در سراسر این کره خاکی می بینیم، اما با وجود همه اینها باز هم مشکلاتی هر چند کوچک وجود دارد و آن رفتاری است که بسیاری از خانم ها در مقابل دیگران انجام می دهند: معذرت خواهی.
برترین‌ها: امروزه زنان قدرتمند زیادی را در سراسر این کره خاکی می بینیم، اما با وجود همه اینها باز هم مشکلاتی هر چند کوچک وجود دارد و آن رفتاری است که بسیاری از خانم ها در مقابل دیگران انجام می دهند: معذرت خواهی.
 
اگر به راستی اشتباهی را مرتکب شده اید، واجب است که معذرت خواهی کنید اما برای برخی از عادات، عذرخواهی یا آوردن دلیل و منطق، کاری اشتباه است.
 
خانم ها گاهی تنها به این دلیل که ارزش های زندگی آنها مشابه ارزش های اطرافیان شان نیست، از برخی کارها سر باز می زنند. در اینجا کارهایی را که خانم ها نباید از انجام آنها عذرخواهی کنند، برایتان آورده ایم.
 
 مادر شدن
 
افراد زیادی آرزوی مادر شدن را دارند اما زمان درست آن را چگونه تشخیص دهیم؟ مادر شدن کار ساده ای نیست اما از آنجا که شما تنها فردی هستید که باید فرزندتان را به دنیا آورده و تا آخر عمر از آن مراقبت می کنید، تنها و تنها نظر خودتان مهم است و هیچ فرد دیگری نمی تواند به جای شما تصمیم بگیرد. ممکن است که دوستان تان در حال تحصیل در دانشگاه باشند و شما مجبور باشید که فرزندتان را بزرگ کنید اما مهم نیست، اگر از این کار لذت می برید، انجام اش دهید.
 
یا برعکس، اگر دوست دارید که زمان بیشتری را به خوشگذرانی با همسرتان بگذرانید یا به مسافرت های بیشتری بروید، باز هم نظر شماست که اهمیت دارد. پس به خاطر مادر شدن یا نشدن از هیچ کس معذرت نخواهید و به دیگران نیز بفهمانید که این شمایید که باید مهمترین تصمیم زندگی تان را بگیرید.
 
خانم ها نباید از انجام این کارها عذرخواهی کنند
 
 خودتان را در اولویت قرار دادن
 
حتما شنیده اید که در هواپیما چه می گویند؟ این که در شرایط اضطراری قبل از این که به دیگران کمک کنید، اول ماسک خود را بگذارید و از سلامت خودتان اطمینان حاصل کنید سپس به سراغ دیگران روید. پس آنچه باید در اولویت زندگی تان قرار دهید توجه به سلامت خودتان است. برای خودتان زمان بگذارید. به عنوان مثال اگر احساس می کنید که مانیکور ناخن حالتان را خوب می کند، این کار را انجام دهید و بابت آن از هیچکس معذرت نخواهید. مهم نیست دلتان چه می خواهد، نیازهای شما مهمترین چیز است و نباید برای برطرف کردن آنها شرمنده باشید.
 
«نه» گفتن
 
همه باید نه گفتن را یاد بگیریم. شاید به نظر ساده رسد اما در عمل مخالفت کردن با دیگران کار ساده ای نیست. شما باید برای این کار تلاش کنید. باید یاد بگیرید که آنچه اهمیت دارد خودتان هستید نه آنچه دیگران در مورد شما می اندیشیند. حتی لازم نیست که پس از نه گفتن، عذرخواهی کنید و برای تصمیمی که گرفته اید، توضیحی بیاورید. شاید درخواست دیگران یا هدف هایتان مغایرت دارد، شاید هم زمان کافی برای آن ندارید، در هر صورت برای گفتن آنچه بر وقف مراد شما نیست، خجالت نکشید.
 
خانم ها! بابت این کارها عذرخواهی نکنید
 
آرایش نکردن
 
بسیاری از خانم ها ترجیح می دهند که بدون آرایش در جمع حاضر شوند اما آیا درست است که به آنها بگوییم صورتت بی روح است یا که چرا به خودت نمی رسی؟ دلایل زیادی برای آرایش نکردن وجود دارد، به عنوان مثال حساسیت به لوازم آرایش یا خرابی پوست یا حتی کمبود وقت.. پس دلیلی ندارد که آنها را سرزنش کنیم. هر کسی اختیار زندگی خود را دارد و هر جوری که مایل باشد در اجتماع حاضر می شود، بنابراین اگر شما هم جزو آن دسته از خانم هایی هستید که زیبایی طبیعی را ترجیح می دهند، آرایش نکنید و حتی از دلیل تان هم برای دیگران نگویید.
 
آرایش کردن
 
حال بهتر است که روی دیگر سکه را هم ببینیم. اگر جزو آن دسته از خانم هایی هستید که عاشق آرایش کردن اند، پس آرایش کنید. بسیاری از خانم ها با آرایش اعتماد به نفس شان بیشتر می شود، پس دلیلی ندارد که دیگران در موردشان چه فکری می کنند، بهتر است هر طوری که خودشان می پسندند، آرایش کنند. بنابراین، به خاطر کاری که خود می پسندید از دیگران  عذر خواهی نکنید.
 
کار کردن
 
قدیم تر ها خانم ها پس از ازدواج و بچه دار شدن، یک گزینه بیشتر نداشتند و آن هم خانه داری بود. آنها در خانه می ماندند و همسرانشان در بیرون از خانه مشغول کار بودند. اما امروزه زنان می توانند دست به هر حرفه ای که به آن علاقه دارند، بزنند. اگر به تازگی بچه دار شده اید و در عین حال دوست ندارید که کار مورد علاقه تان را رها کنید، بهتر است به شغل تان ادامه دهید. یا برعکس اگر توان کار کردن را در خودتان نمی بینید، دلیلی ندارد که با هر روز کار کردن خودتان را زجر بدهید. مهم نیست که دیگران چه فکری می کنند، هیچ گاه برای انتخابی که به صلاح تان است شرمنده دیگران نباشید.
 
خانم ها نباید از انجام این کارها عذرخواهی کنند
 
آنچه به تن کرده اید
 
لباس هر شخص نشان دهنده شخصیت اوست، پس ما نمی توانیم در مورد لباس پوشیدن دیگران نظر دهیم. ممکن است فردی چاق باشد و نتواند هر مدل لباسی را که دوست دارد به تن کند، یا این که دوست داشته باشد سر تا پا مشکی بپوشد، شاید هم دلش بخواهد که تیپی عجیب و غریب بزند که هیچ کدام از لباس هایش با دیگری تناسب نداشته باشد، هدر هر صورت انتخاب با خود اوست و نظر هیچ فرد دیگری نیز اهمیت ندارد. اگر دوستان یا خانواده تان از آنچه شما به تن کرده اید راضی نیستند، از آنها عذر خواهی نکنید، تنها کافی است بگویید که این انتخاب من است.
 
جشن عروسی
 
جشن عروسی یکی دیگر از آن مواردی است که کاملا شخصی است و بستگی به خودتان دارد. شاید شما دوست داشته باشید که جشن تان را در یک تالار و به سادگی برپا کنید یا که آن را مجلل کنار ساحل بگیرید، شاید حتی ترجیح دهید که با پول آن به یک مسافرت بروید، نظر شما هر چه باشد دیگران هم باید به آن احترام بگذارند زیرا این روز، روز شماست و باید همه چیز طبق مراد دلتان باشد. پس از خانواده یا حتی میهمان ها بابت آنچه که خود در بزرگ ترین روز زندگی تان تصمیم گرفته اید، غذر خواهی نکنید.
 
ابراز احساسات
 
همانطور که ثابت شده، اکثر خانم ها از آقایان احساساتی ترند. آنها گاهی با یک صحنه تراژدی در تلویزیون هم اشک هایشان سرازیر می شود. واقعیت این است که ما انسان ایم، نه ربات، پس طبیعی است که نسبت به موقعیت های گوناگون احساسات گوناگونی بروز دهیم. پس اگر به سادگی اشک هایتان روی گونه هایتان غلتید، یا از شدت شادی خواستید که به هوا بپرید و دیگران را در آغوش بکشید، این کار را بدون هیچ شرمی انجام دهید.
 
خانم ها نباید از انجام این کارها عذرخواهی کنند
منبع: familyshare
پردیس بختیاری
انتشار یافته: 21
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:27 - 1398/11/07
پس آقایون قند عسل چی؟:)))))))))))))))
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
اونا کلا عذرخواهی نمیکنن چون کل کاراشون ثواب خالصه حتی قتل
miss
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
یکم برای خودتون نوشابه باز کنید آقایووون
خخخ
Iran, Islamic Republic of
13:36 - 1398/11/07
با گذاشتن این مطلب ب تخریب زندگی معمولی و مسالمت امیز مردم کمک میکنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
تو دیگه چه جوونوری هستی با این مسایل کاملن بدیهی زندگیت تخریب میشه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
چیه اینکه گفته لیاس طرف به خودش مربوطه به شماها برخورده به شما قماش تفکر زن باهاس تو صندوق قایم کرد برخورده
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
همه رو خوب گفتی الا موضوع مادر شدن این قضیه پای یه انسان وسطه نمیشه همینطوری تفریحی بچه دار بشی یا واسه تنوع یا از سر سهل انگاری ...تو این خراب شده نمیشه همینطور کشکی یه بچه بندازی وسط که تو این مملکت کوفتی که هیچ اینده ای در انتظارش نیست
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
کجاش تخریب بود بسته؟!
بدون نام
Germany
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
یه گربه اس میاد در مغازمون قبلاها یه چیزی براش مینداختم ولی الان شرمندشم
گربه ها گوشتخوارن و اینها قوانین عالمه
میفهمی آقای چک و خنثی و مسالمتجو؟
Iran, Islamic Republic of
14:33 - 1398/11/07
زنی که تو بی پولی مادر بشه با دانستن عدم توانایی تامین زندگی خوب و مناسب برای بچه مادر بشه باید پشیمون بشه باید مثل ...پشیمون باشه
همه موارد ذکر شده به خود شخص مربوطه غیر از بچه دار شدن اونجا پای زندگی یک انسان وسط بچه پی پی نیست که هر وقت خواستی از خودت بجا بذاری
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
بله اما مگه حاملگی یا سقط جنین دست خودمونه؟ هیچ امکان صددرصدی برای جلوگیری وجود نداره پس خیر دست هیچ زنی نیست مخصوصا تو ایران
Iran, Islamic Republic of
14:56 - 1398/11/07
کلا فلسفه عذرخواهی کردن یعنی کاربدی انجام بدی که به خاطرش توبیخ بشی ومجبوربشی عذربخای..مردوزن نداره...آدم کاری نمیکنه که مجبور بشه به خاطرش تذکربگیره یا عذربخاد!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
تمام کارایی که نوشته طبیعیه بد یا خوب نیست دست آدم هم نیست
Iran, Islamic Republic of
20:11 - 1398/11/07
خوب بود اما جالبه همین نکات ساده و معمولی مخالف داره! نفرت انگیزا
Iran, Islamic Republic of
21:53 - 1398/11/07
بسیار عالی بود .... امیدوارم بانوان سرزمینم روزی بتونند بخاطر این‌مسائل عذرخواهی نکند و بقیه هم اینو درک کنند
Iran, Islamic Republic of
23:46 - 1398/11/07
جوری نوشتی بابت این کارها عذر خواهی نکنید انگار که خانم ها صبح تا شب مثل ژاپنی ها در حال تعظیم و عذر خواهی هستند!!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
فعلا که هستن
Iran, Islamic Republic of
03:15 - 1398/11/08
واقعا یکی از بهترررررین مطالب برترینها بوده که تا به الان خوندم
مرررررررسی به خاطر این مطلب
Iran, Islamic Republic of
07:56 - 1398/11/08
متشکرم ولی من سالهاست عادت کردم ک در خدمت خونواده باشم کم بخورم کم بپوشم کم بخابم وهمیشه دارم توضیح میدم ک بخدا من فقط ۵ ساعت خابیدم ودیگه نمیکشم همیشه توی فروشگاهمون درحال کار کردن باشم تو بازار عمده فروشها در حال خرید باشم و هر وقت چکی پاس نشد کل طلا و پس اندازمو بزارم روی میز و برم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج