هاشمی: باید هزینه زندگی در تهران را بالا ببریم!
۵۱۵۱۶۸
۲۸ فروردين ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۹
۱۲ 
استاندار تهران در پاسخ به سوالی درباره امکان ایجاد ممنوعیت برای مهاجرت از شهرستانها و سایر استان ها به تهران گفت: امکان ایجاد ممنوعیت برای مهاجرت به تهران سخت است و باید همچون سایر کشورهای پیشرفته هزینه زندگی در شهرهای بزرگ را بالا برد تا از ورود جمعیت کم کرد.
خبرگزاری تسنیم: سید حسین هاشمی در حاشیه نخستین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران درباره سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 95 اظهار کرد: بر اساس سرشماری انجام شده جمعیت استان تهران 13 میلیون و 267 هزار و 637 نفر است که از این تعداد 6 میلیون و 673 هزار و 672 نفر مرد و تعداد 6 میلیون و 593 هزار و 965 نفر زن هستند و تعداد خانوار استان تهران 4 میلیون و 288 هزار و 563 خانوار است.

وی افزود:‌ جمعیت استان تهران 17 درصد جمعیت کل کشور را تشکیل می‌دهد و 94 درصد جمعیت استان تهران شهری و 6 درصد را روستایی تشکیل می‌دهد.

استاندار تهران همچنین ضریب رشد سالانه جمعیت استان تهران را 1.72 درصد طبق سرشماری سال 95 برشمرد و گفت:‌ سال 90 این رقم 1.55 درصد بوده است که نشان دهنده افزایش رشد جمعیت استان است.

هاشمی با بیان اینکه بیشترین میزان رشد جمعیت سالانه استان در شهرستان پردیس است، ادامه داد:‌ کمترین میزان رشد جمعیت سالانه در فیروزکوه و ورامین است و میزان رشد جمعیت سالانه شهر تهران نیز 1.3 درصد است.

وی میزان تراکم جمعیت براساس سرشماری سال 90  را 890 نفر در هر کیلومتر مربع برشمرد و گفت: در سال 95 میزان تراکم جمعیت در هر کیلومتر مربع 969.2 نفر است ‌که بالاترین تراکم در شهرستان بهارستان است .

استاندار تهران با اشاره به اینکه تعداد مسکن خالی براساس سرشماری سال 95  در کل کشور  دو میلیون و 586 هزار و 607 مسکن است عنوان کرد: در استان تهران این میزان 489 هزار و 986 مسکن است.

 هاشمی در ادامه عامل اصلی افزایش جمعیت استان طی سال های 90 تا 95 را  افزایش ساخت و سازها، نسبت جمعیت مرد به زن و مهاجرت برای اشتغال دانست و گفت: در استان تهران به دلیل محدودیت، امکان ایجاد صنایع جدید وجود ندارد و فقط در بخش های صنایع "های تک"،خدمات و کشاورزی امکان توسعه وجود دارد.

وی به رشد بخش کشاورزی و موفقیت آن در اقتصاد مقاومتی نیز اشاره کرد.

استاندار تهران در پاسخ به سوالی درباره امکان ایجاد ممنوعیت برای مهاجرت از شهرستانها و سایر استان ها به تهران گفت: امکان ایجاد ممنوعیت برای مهاجرت به تهران سخت است و باید همچون سایر کشورهای پیشرفته هزینه زندگی در شهرهای بزرگ را بالا برد تا از ورود جمعیت کم کرد.

نخستین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان به ریاست استاندار و با حضور نعمت الله ترکی رییس سازمان برنامه و بودجه استان، قاسم میرزایی نکو نماینده مجلس شورای اسلامی ،جمعی از معاونان استاندار و  اعضای شورا برگزار شد.

در ابتدای جلسه گزارش عملکرد شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان و کارگروههای تخصصی در سال 95 ارایه شد.همچنین برنامه کاری شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان با نظر استاندار تهران تا پایان سال 96 تبیین شد.

در ادامه شهرام عدالتی معاون توسعه و برنامه ریزی سازمان برنامه و بودجه استان گزارشی از نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 95 استان ارایه داد.

همچنین در این جلسه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در خصوص موضوعات مربوط به توسعه روستایی گزارشی ارایه داد.
برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:57 - 1396/01/28
وقتی که تو شهرستان کار نیست و بیکاری بیداد میکنه مخصوصا تو کرمانشاه یک استان محروم کرد نشین معلومه جمعیت پایتخت روبه آسمان میره. فقط تو روستا ما از فامیل های نزدیک ما بیش از 50 نفر به تهران رفتن
Iran, Islamic Republic of
06:37 - 1396/01/29
یعنی الان داریم توی تهران مفت زندگی میکنیم.؟؟؟؟
شایدبرای شماارزون باشه ولی مردم دارن جون میکنن تا امروزشون فردابشه
Iran, Islamic Republic of
07:08 - 1396/01/29
که تو و یار و غارهات فقط زندگی کنید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج