نظم دهی به خانه؛ رنگ ها به کمکتان می آیند!
۵۲۴۸۱۴
۰۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۶:۴۸
۸ 
بطور کلی مرتب کردن و نظم دهی به کمد و خانه بر اساس رنگ بسیار ساده است، تشخیص یک رنگ سریعتر و آسانتر از خواندن یک برچسب است. وقتی به رنگ خاصی معنی می دهید، پیدا کردن آنچه نیاز دارید، آسانتر است.
وب سایت چیدانه: بطور کلی مرتب کردن و نظم دهی به کمد و خانه بر اساس رنگ بسیار ساده است، تشخیص یک رنگ سریعتر و آسانتر از خواندن یک برچسب است. وقتی به رنگ خاصی معنی می دهید، پیدا کردن آنچه نیاز دارید، آسانتر است. فوت و فن های ساده ای که گفته می شود را مطالعه کنید، ۱۰ روش کد گذاری با رنگ:

۱- قفسه های رنگی
 
نظم دهی به خانه، رنگ ها به کمکتان می آیند!

با کمک قفسه و کشوهای رنگارنگ به راحتی می توانید به خاطر داشته باشید که کدام وسیله در کدام قسمت قرار داده شده است. همچنین شما می توانید هر کشوی کمد را به رنگ متفاوت در آورید، از دستگیره و دسته رنگی استفاده کنید تا هر کشو و کابینت از هم تفکیک شوند.

۲- ساک های رنگی درون کمد
 
نظم دهی به خانه، رنگ ها به کمکتان می آیند!

زمانی که ساک و چمدان را به رنگ های مختلف و برای هر یک از اعضای خانواده یا فعالیت های گوناگون اختصاص دهید، با یک نگاه به هرکدام از آنها می دانید که هر ساک متعلق به کیست یا مخصوص به چه کاری است. برای مثال می دانید که رنگ آبی برای شنا و رنگ قرمز برای فوتبال است. در خانواده های بزرگ بهتر است که هر کس رنگ مربوط به خود را در نظر داشته باشد و آن را برای بیشتر وسایل خود نیز به کار ببرد. در این حالت است که با دیدن هر وسیله به راحتی می توانید تشخیص دهید که مربوط به کدام یک از افراد است.

۳- حوله های رنگی در دکوراسیون حمام
 
نظم دهی به خانه، رنگ ها به کمکتان می آیند!

هیچ کس دوست ندارد زمانی که از حمام بیرون می آید، با حوله نمناکی روبرو شود که نشان می دهد فرد دیگری از آن استفاده کرده است. به هریک از اعضای خانواده یک حوله رنگی اختصاص بدهید تا نگرانی از حوله مرطوب دیگر سراغتان نیاید.

۴- جعبه نظم دهنده رنگی در دکوراسیون
 
نظم دهی به خانه، رنگ ها به کمکتان می آیند!

با کمک رنگ می توانید هر نوع ابزار هنری(چسب و نوارچسب، قلموی رنگ و غلتک، مواد کلاژ) را در دسترس داشته باشید. همچنین اگر هر باکس یا جعبه را نیز به رنگ متفاوتی در نظر بگیرید، انتخاب ایده آل تری داشته اید. اگر نمی توانید جعبه ها را رنگ بزنید، از برچسب های رنگی استفاده کنید.

۵- سبد نظم دهنده رنگی برای اسباب بازی
 
نظم دهی به خانه، رنگ ها به کمکتان می آیند!

در دکوراسیون اتاق کودک برای اینکه کارها ساده تر شوند، اسباب بازی ها را به چند دسته اصلی تقسیم کنید. دسته اول: لگو، دسته دوم: حیوانات پلاستیکی و عروسک ها و دسته سوم را به بازی های مهیج (لباس های خاص، جعبه دکتری) اختصاص دهید. حال برای هر دسته رنگ متفاوت انتخاب کنید. با این کار به راحتی می توانید اسباب بازی های هر دسته را جابه جا کرده یا به کمد و انباری منتقل کنید.

۶- طبقه بندی وسایل هنری براساس رنگ
 
نظم دهی به خانه، رنگ ها به کمکتان می آیند!

زمانی که وسایل را در یک تنالیته رنگی دسته بندی کنید، ظاهری جذاب برای آنها به وجود آورده اید. زمانی که از این روش استفاده کنید، رنگی که دنبالش می گردید راحت تر نمایان می شود. چه هنرمند باشید یا کودک ۵ ساله، چیدمان وسایل از این راحت تر نمی شود! فقط کافی است چند شیشه مربا بردارید و رنگ ها را درونش بریزید.

۷- پوشه های رنگی در دکوراسیون اتاق کار
 
نظم دهی به خانه، رنگ ها به کمکتان می آیند!

 وقتی به مدارک و سوابق مالی می رسیم، دانستن اینکه کدام مدرک در کجا قرار دارد، ضروری بوده ولی هرگز آسان نیست. زمانی می توانید با یک نگاه آنها را سریع پیدا کنید که برای ضروریات زندگی مانند خانه، کار و فرزندان رنگ های مختلفی انتخاب کنید و کاغذها را در جعبه هایی با همان رنگ نگهداری کنید. دوست دارید یک قدم فراتر بروید؟ این کار را می توانید با تگ های رنگی پوشه های درون کشو نیز انجام دهید.

۸- آلبوم عکس رنگی
 
نظم دهی به خانه، رنگ ها به کمکتان می آیند!

زمانی که آلبوم های عکس خود را در یک فضا نگهداری می کنید، در نظر گرفتن جلدهای رنگی بر اساس محتوای آلبوم کمک می کند تا آلبوم مورد نظر خود را با یک نگاه پیدا کنید. برای مثال، تمام آلبوم های مربوط به تعطیلات و مسافرت ها را به رنگ آبی و آلبوم های خانوادگی تان را زرد کنید.

۹- مرتب سازی کتاب ها براساس رنگ
 
نظم دهی به خانه، رنگ ها به کمکتان می آیند!

این کار دو جنبه دارد. اگر نمی دانید فردی دیداری هستید یا خیر، حسی که از دیدن قفسه های کتابخانه که بر اساس رنگ مرتب شده اند، پیدا می کنید نشان می دهد شما کجای این طیف ایستاده اید. از جنبه دیگر پیدا کردن کتاب براساس رنگ جلد برای تان راحت تر خواهد بود. اگر اینگونه فکر نمی کنید، این راه بهترین سیستم نظم دهی برای شما نیست، اما مطمئنا زیباست!

۱۰-مرتب سازی کمد براساس رنگ
 
نظم دهی به خانه، رنگ ها به کمکتان می آیند!

هماهنگی لباسها را با آویختن شان به ترتیب رنگ آسان تر کنید. این کار به شما کمک می کند کمد لباس های تان را شاداب تر ببینید و به غیر از آن، قطعا هر زمان که در کمدتان را باز کنید شادتر می شوید.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج