کاربرد رنگ سبز در آشپزخانه، قلب خانه
۵۳۹۳۸۲
۱۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۶:۴۶
۹ 
آشپزخانه یا همان قلب خانه، برای ما ایرانی‌ها فضایی پر از عطر و بوی غذاهای دوست‌داشتنی و خوشمزه‌ است. به دلیل پخت‌وپز زیاد در این قسمت خانه، گرمای زیادی به‌خصوص در فصل تابستان از آن ساطع می‌شود. یکی از راهکارهای جالب برای ایجاد حس خنکی در این قسمت، استفاده از رنگ سبز است؛ رنگ سبز، رنگی با حس و حالی خنک است.
مجله منزل: آشپزخانه یا همان قلب خانه، برای ما ایرانی‌ها فضایی پر از عطر و بوی غذاهای دوست‌داشتنی و خوشمزه‌ است. به دلیل پخت‌وپز زیاد در این قسمت خانه، گرمای زیادی به‌خصوص در فصل تابستان از آن ساطع می‌شود. یکی از راهکارهای جالب برای ایجاد حس خنکی در این قسمت، استفاده از رنگ سبز است. رنگ سبز، رنگی با حس و حالی خنک است. می‌توان گفت این رنگ از ترکیب رنگ آبی و زرد به وجود آمده است. آبی یک رنگ سرد و خنک است و هر چه سبز به‌دست‌آمده میزان بیشتری رنگ آبی به همراه داشته باشد، حس سرمای بیشتری دارد. در ادامه چند راهکار ساده برای وارد کردن رنگ سبز به آشپزخانه را با شما در میان می‌گذاریم.
 
 کاربرد رنگ سبز در آشپزخانهرنگ سال در قلب خانه
 
انتخاب کابینت سبز

اگر آشپزخانه شما وسیع است، می‌توانید تمام کابینت‌ها را به رنگ سبز طراحی کنید،  اما درصورتی‌که فضای کوچکی دارید حتما این رنگ را در کنار رنگ‌های دیگر به کار ببرید. استفاده از رنگ سبز به میزان زیاد، کسالت و خستگی ایجاد می‌کند؛ بنابراین حتما میزان استفاده از آن را با  ابعاد فضا هماهنگ انتخاب کنید.
 
 کاربرد رنگ سبز در آشپزخانهرنگ سال در قلب خانه
 • حدود قیمت در بازار: هر متر کابینت برحسب نوع متریال انتخابی از ۴۵۰ تا ۹۰۰ هزار تومان متغیر است.
رنگ‌آمیزی دیوار و سقف

شما می‌توانید با کمترین هزینه، دیوارها را به رنگ دلخواهتان رنگ‌آمیزی کنید. درصورتی‌که رنگ‌آمیزی دیوارهای آشپزخانه امکان‌پذیر نیست، یکی از دیوارهای مجاور ناهارخوری را رنگ‌آمیزی کنید. استفاده از رنگ سبز در فضای ناهارخوری باعث بالا رفتن اشتها و صرف غذا در آرامش می‌شود.
 
 کاربرد رنگ سبز در آشپزخانهرنگ سال در قلب خانه
 • حدود قیمت در بازار: هزینه هر قوطی ۱ کیلوگرمی رنگ آکریلیک مات ۷۵۰۰ تومان است.
صندلی‌های سبز

انتخاب صندلی بارنگ سبز به‌خصوص با ترکیب چوب، حس واقعی حضور در طبیعت را تداعی می‌کند. شما می‌توانید متناسب بارنگ‌های به‌کاررفته در آشپزخانه‌تان، میزان سیر یا روشن بودن رنگ سبز را انتخاب کنید.
 
 کاربرد رنگ سبز در آشپزخانهرنگ سال در قلب خانه
 • حدود قیمت در بازار: هزینه خرید هر صندلی حدود ۲۶۰ هزار تومان است.
کاشی‌ها را سبز کنید

راهکار جالب دیگر برای حضور رنگ سبز در آشپزخانه، استفاده از کاشی است. شما می‌توانید کاشی‌های جدید را بر روی قبلی ها  بچسبانید. اگر قصد تغییر در آشپزخانه‌تان را دارید، ولی به دلیل بنایی و آشفتگی از این کار سر  باز می‌زنید، این پیشنهاد می‌تواند وسوسه‌برانگیز باشد. مطمئن باشید با حداقل آشفتگی به زیبایی چشمگیری دست  خواهید یافت.
 
 کاربرد رنگ سبز در آشپزخانهرنگ سال در قلب خانه
 
 کاربرد رنگ سبز در آشپزخانهرنگ سال در قلب خانه
 • حدود قیمت در بازار: هزینه خرید هر مترمربع کاشی در ابعاد ۲۰ در ۲۰، ۱۶۱۰۰ تومان است.
استفاده از اکسسوری به رنگ سبز

ترفند دیگر برای وارد کردن رنگ دوست‌داشتنی سبز به آشپزخانه، استفاده از عناصر کوچک است. چنانچه تازه تغییر دکوراسیون داده‌اید یا در حال حاضر امکان تغییرات را ندارید  با حداقل هزینه می‌توانید با تهیه عناصری به رنگ سبز، حال و هوای آشپزخانه‌تان را بهاری کنید. استفاده از اشیای کوچک ولی چشمگیری مانند ظرف میوه، جای آبلیمو، جا ادویه‌ای، تخته‌گوشت و زیر بشقابی می‌تواند تغییر مطلوبی را در فضا ایجاد کند.
 
 کاربرد رنگ سبز در آشپزخانهرنگ سال در قلب خانه
 • حدود قیمت در بازار: هزینه خرید ۱ عدد زیر بشقابی ۱۶هزار تومان است.
 

 
 برای تهیه مجله منزل می توانید به صورت حضوری از کیوسک های روزنامه فروشی سراسر کشور و برای خرید نسخه الکترونیک از وب سایت taaghche.ir اقدام نمائید.

ضمنا برای اشتراک نسخه چاپی مجله منزل روی تصویر زیر کلیک کنید:
 
 روانشناسی به سبک دکوراسیون 
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج