مهرجویی از فوت کیارستمی سو استفاده می کند!
۵۶۰۵۴۹
۱۴ تير ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۸
۸ 
به باور خسرو دهقان نویسنده و منتقد سینما اگر داریوش مهرجویی برای کیارستمی فریاد و زاری می‌کند، در پی جلب توجه است.
روزنامه وقایع اتفاقیه: به باور خسرو دهقان نویسنده و منتقد سینما اگر داریوش مهرجویی برای کیارستمی فریاد و زاری می‌کند، در پی جلب توجه است.

خسرو دهقان منتقد سینما در گفت‌وگویی با ما، درباره اسطوره ساختن از عباس کیارستمی سخن گفت. او در بخشی از حرف‌های خود به داریوش مهرجویی تاخته و گفته است :«آيا مهرجويی که آن‌قدر غش و ضعف کرد براي کيارستمی، اصلا ارتباطی با او داشت؟ تا جايی که مي‌دانيم، بعيد است اين دو نفر حتی يک چای تلخ با هم خورده باشند؟ اين واقعيت است، آن اسطوره.»
 
سخنان تند منتقد سینما در سالمرگ کیارستمی

او در بخش دیگری از این گفت‌وگو درباره دلیل ستایش کارگردانان بزرگی مانند اسکورسیزی از کیارستمی گفته است: «در دنيا چيزی وجود دارد به نام جشنواره و جشنواره‌بازی. الان آن‌قدر تعداد جشنواره‌ها زياد شده است که ديگر به‌راحتی مي‌شود فيلم به جشنواره فرستاد.

من شاگردي داشتم که در رشت از پشت ميز کامپيوترش، فيلمش را به جشنواره‌ای در کره‌جنوبی فرستاد و برنده جايزه شد بدون اينکه از اتاقش خارج شود. غرضم اين است که جشنواره‌بازی در دنيا مد شده است. آنها چانه خودشان را مي‌زنند. اگر مهرجويی فرياد و زاری می‌کند براي کيارستمی، نگران خودش است، مي‌گويد لطفا به من توجه بفرماييد.

فيلمسازان خارجی را هم که گفتي مثل ماهايی که اينجا روی اين موج هستيم سوار موج کيارستمی مي‌شوند تا بيشتر ديده شوند. اسکورسيزي در واقع در مقابل اسپيلبرگ که نماينده يک نوع ديگر سينماست مي‌خواهد بگويد آن‌قدر به سينمايی مثل کيارستمی بند نکنيد، سينمای ديگر هم وجود دارد. حالا چون اين سينما وجود دارد، برويم از مسير کيارستمی اين کار را انجام بدهيم. خودش که مستقيم نمی‌تواند بيايد در قاب قرار بگيرد، مجبور است برود پشت کيارستمی قايم بشود.»
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:12 - 1396/04/14
گل گفتي مردم ما دهن بين هستن و زود باور
Iran, Islamic Republic of
12:47 - 1396/04/14
کاملا موافقم .الان از تو خیابون با موبایل بفرستی خارج حداقل تو دو سه تا جشنواره جایزه میگیره:)))
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج