کوچکترین ستاره جهان کشف شد
۵۶۴۸۶۰
۲۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۰
۵ 
گروهی از دانشمندان کوچکترین ستاره جهان را کشف کرده اند. جاذبه گرانشی سطح این ستاره ۳۰۰ برابر از زمین قدرتمندتر است.این ستاره کم نور در کشف حیات در فضا به دانشمندان کمک می کند.
خبرگزاری مهر: گروهی از دانشمندان کوچکترین ستاره جهان را کشف کرده اند. جاذبه گرانشی سطح این ستاره ۳۰۰ برابر از زمین قدرتمندتر است.این ستاره کم نور در کشف حیات در فضا به دانشمندان کمک می کند.
 
 کوچکترین ستاره جهان کشف شد

به نقل از دیلی میل، گروهی از ستاره شناسان بین المللی کوچکترین ستاره جهان را کشف کردند.  این ستاره کمی بزرگتر از زحل است و جاذبه گرانشی سطح آن نیز ۳۰۰ برابر قدرتمندتر از  جاذبه زمین است.

 ستاره تازه کشف شده  EBLM J۰۵۵۵-۵۷Ab نام گرفته و می تواند به دانشمندان در جستجوی حیات در فضا کمک کند.

ستاره های کوچک و کم سو نمونه های ایده آلی برای ردیابی سیاره هایی با اندازه مشابه زمین هستند. درسطح این سیاره ها احتمالا آب به شکل مایع وجود دارد که جز کلیدی رشد حیات به حساب می آید.

دانشمندان برای ردیابی سیاره های دوردست مشابه زمین، باید ستاره های کم نوری را اندازه گیری کنند که سیاره دور آنها مدار می زند.

درهرحال این ستاره توسط ستاره شناسان دانشگاه کمبریج کشف شده و حجم آن مشابه حجم Trappist-۱، اما اندازه آن دوسوم این ستاره به حساب می آید.

EBLM J۰۵۵۵-۵۷Ab احتمالا کوچکترین شی آسمانی است. حجم ستاره به اندازه ای است که هسته های هیدروژن را با هلیوم ترکیب کند. این فرایند برای تشکیل ستاره ها حیاتی است.

 این ستاره بخشی از سیستم ستاره ای دوگانه است. به عبارت دیگر دو ستاره در یک نقطه خاص از فضا مدار می زنند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج