قرعه‌کشی برای دیدن «هملت»
۵۷۵۳۵۱
۱۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۱
۸ 
«کنت برانا» که ۲۱ سال پیش فیلم اقتباسی «هملت» را ساخت،‌ این بار در نسخه نمایشی این اثر جای خود را به بازیگری دیگری داده و سیستم جدیدی را برای انتخاب تماشاچیان خود برگزیده است.
خبرگزاری ایسنا: «کنت برانا» که ۲۱ سال پیش فیلم اقتباسی «هملت» را ساخت،‌ این بار در نسخه نمایشی این اثر جای خود را به بازیگری دیگری داده و سیستم جدیدی را برای انتخاب تماشاچیان خود برگزیده است.

«گاردین» نوشت: «کنت برانا» سال ۱۹۹۶ «هملت» ـ مشهورترین تراژدی «ویلیام شکسپیر» ـ را سوژه ساخت فیلمی سینمایی قرار داد و خود در آن نقش اصلی را بازی کرد. این هنرمند سرشناس این روزها تدارک ساخت اثری نمایشی برگرفته از نمایشنامه بزرگ «شکسپیر» در لندن است و «تام هیدلستون» را به عنوان بازیگر «هملت» برگزیده است.
 
قرعه‌کشی برای دیدن «هملت»

این اقتباسی نمایشی تنها به مدت سه هفته در سالنی با گنجایش ۱۶۰ نفر به روی صحنه می‌رود. مبلغ به دست آمده از فروش بلیت‌های این اثر به آکادمی سلطنتی هنرهای دراماتیک اهدا می‌شود، اما تمام کسانی که پول بلیت را پرداخت می‌کنند، ‌موفق به تماشای نمایش نمی‌شوند!

نمایش «هملت» از روز یکم تا بیست‌وسوم سپتامبر در تئاتر «ون‌برو» در مرکز لندن به روی صحنه می‌رود و تنها افرادی که در قرعه‌کشی بین خریدران بلیت انتخاب شوند، می‌توانند نمایش را تماشا کنند.

«هیدلستون» با اشاره به این که «هملت» امکان نامحدودی برای تفسیر را به مخاطب ارائه می‌کند، گفت: من و «کنت برانا» صحبت‌های طولانی درباره کار بر روی اقتباس نمایشی این اثر داشته‌ایم و حالا به نظرمان به بهترین زمان و بهترین مکان رسیده‌ایم.

این بازیگر ادامه داد: هنر اجرایی برای نزدیک کردن مردم به هم است، نه جدا کردن آن‌ها. امیدوارم مبلغی که جمع می‌شود به کمپانی «رادا» کمک کند تا فرصت‌های برابر بیشتری برای آموزش بازیگران، هنرمندان فنی تئاتر، مدیران صحنه و ... با هر سابقه کاری ایجاد کند و استانداردشان کار عالی و حرفه‌ای‌گری باشد. ما باید درها را برای همه باز بگذاریم.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج