خطر در بیخ گوش محل سکونت انسان
۵۹۲۹۸۰
۱۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۶
۳۵ 
صخره آسمانی فلورانس (Florence) که ۴.۴ کیلومتر اندازه دارد، در روز ۳۰ اوت به کره زمین نزدیک شد، و روز اول سپتامبر بدون اینکه خطری برای کره زمین ایجاد کند، به مسیر خود ادامه داد.
خبرآنلاین: یک سیارک بزرگ در روز آخر ماه اوت از نزدیکی کره زمین عبور کرده است. به گزارش بی‌بی‌سی، صخره آسمانی فلورانس (Florence) که ۴.۴ کیلومتر اندازه دارد، در روز ۳۰ اوت به کره زمین نزدیک شد، و روز اول سپتامبر بدون اینکه خطری برای کره زمین ایجاد کند، به مسیر خود ادامه داد.
 
 بزرگ‌ترین سیارک ثبت شده تاریخ جهان از نزدیکی زمین گذشت/ خطر در بیخ گوش محل سکونت انسان

فاصله فلورانس با کره زمین هفت میلیون کیلومتر برآورد شده که این فاصله، ۱۸ برابر میانگین مسافت بین زمین و ماه است.

هرچند که در گذشته، سیارک‌های دیگر به زمین نزدیک‌تر شده اند، اما اغلب آن‌ها به مراتب کوچک‌تر بوده‌اند.

پل کداس، مدیر مرکز پژوهش درباره اشیای نزدیک به کره زمین در سازمان ناسا (اداره کل ملی هوانوردی و فضای آمریکا/ NASA) در بیانیه‌ای اعلام کرده بود: «از زمان آغاز برنامه ناسا برای تشخیص و رهگیری سیارک‌های نزدیک به کره زمین، فلورانس بزرگ‌ترین سیارکی است که تا این حد به زمین نزدیک می‌شود.»

برای دانشمندان ناسا و علوم هوافضا فرصت بررسی سیارک‌های به ندرت به دست می‌آید تا با تحقیق در مورد سیارک‌ها اطلاعات جدیدی درباره منشاء ایجاد خورشید و سیارات کسب کنند. از این رو، دانشمندان ناسا گفته بودند با استفاده از رادارهای نصب شده در کالیفرنیا و پورتوریکو، از سیارک فلورانس تصویربرداری می‌کنند.

در صورت از دست رفتن این فرصت، دانشمندان باید تا سال ۲۵۰۰ میلادی صبر کنند تا فلورانس دوباره به کره زمین نزدیک شود.

این سیارک به احترام فلورانس نایتینگل (۱۸۲۰-۱۹۱۰)، بنیانگذار "پرستاری نوین" نامگذاری شده و برای نخستین بار در سال ۱۹۸۱ شناسایی شد.

ناسا گفته بود که فلورانس در اواخر اوت و اوایل سپتامبر، با تلسکوپ‌های کوچک یا دوربین‌های قوی قابل رویت‌ است.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج