اعزام 15 دقیقه‌ ای انسان به فضا
۵۹۶۸۸
۲۷ تير ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۴
۱۵ 
دولت انگلیس از برنامه‌هایی به منظور ارائه 60 میلیون پوند برای یک موتور موشک جدید انقلابی با قابلیت اعزام انسان به جو زمین در 15 دقیقه خبر داده است.
خبرگزاری ایسنا: دولت انگلیس از برنامه‌هایی به منظور ارائه 60 میلیون پوند برای یک موتور موشک جدید انقلابی با قابلیت اعزام انسان به جو زمین در 15 دقیقه خبر داده است.

موتور «Sabre» (موتور موشک هوازی توام)توسط شرکت انگلیسی Reaction Engines ساخته شده است.

به ادعای این شرکت، موتور Sabre می‌تواند برای کمک به سرعت دادن به فضاپیماهای کنونی تا پنج برابر سرعت صوت مورد استفاده قرار بگیرد و قصد دارد از این فناوری بر روی فضاپیمای منحصربفرد اسکایلون بهره ببرد که دارای سرعت 2174 کیلومتر در ساعت است.

به گفته سازندگان، همچنین با این سرعت یک هواپیما به لحاظ نظری می‌تواند از آمریکا تا استرالیا را در کمتر از پنج ساعت طی کند.

دیوید ویلتز، وزیر دانشگاهها و علوم انگلیس اظهار کرده که سرمایه‌گذاری بر روی این موتور به ارائه پشتیبانی در یک مرحله مهم برای تولید یک پیش‌ساخت کامل از آن خواهد پرداخت.جزئیات بیشتر در مورد این سرمایه‌گذاری قرار است در نشست فضای بریتانیا در گلاسکو ارائه شود.

اسکایلون یکی از رقبای شرکت ویرجین گالکتیک ریچارد برانسون بوده که به ارائه یک تجربه بی‌وزنی شش دقیقه‌ای به شش مسافر در طول پرواز فضایی با هزینه حدود 121 هزار پوند می‌پردازد.

اسکایلون قرار است همین تجربه را با قیمت ارزانتر ارائه کند،‌البته هنوز قیمتی برای آن اعلام نشده است.

آمار بدست آمده از این شرکت نشان داده که فضاپیمای اسکایلون می‌تواند هزینه پرتابهای فضایی را تا حدود 95 درصد کاهش دهد.

موتور Sabre در 100 آزمایش موفق شرکت کرده و طراحی آن اخیرا مورد تائید سازمان فضایی اروپا قرار گرفته است.

موتورهای هوایی سنتی رایج باید مخازن اکسیژن مایع را در زمان سفر با سرعت بیش از 3000 کیلومتر در ساعت با خود حمل کنند چرا که بدون اکسیژن قادر به تنفس نیستند.

اکسیژن به موتور کمک می‌کند تا سوخت مورد نیاز برای تامین نیروی پیشرانه‌ها را بسوزاند.

طراحی Sabre از سیستمی از لوله‌های پر از هلیوم استفاده می‌کند. هوا از درون این لوله‌ها رد شده و هلیوم به حذف گرما کمک می‌کند.

به محض قرار گرفتن در فضا این موتور می تواند به حالت موشک تغییر داده شود. بر این اساس، فضاپیما می‌تواند برای حدود 36 ساعت در مدار سفر کرده و برای مثال از آن برای ارسال ماهواره استفاده شود.
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:47 - 1392/04/27
با این سرعت چند بار میشه دور جهان رو زد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج