جراحی زیبایی بینی بدون درد و کبودی
۵۹۸۲۱
۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۵
۲۲ 
محتوای حمایت‌شده
هر روز افراد بسیاری با استفاده از عمل‌های مختلف زیبایی اعتماد به نفس بیشتری پیدا کرده و از زندگی خود لذت بیشتری میبرند. این اطلاعات فقط برای آگاهی شما ارائه شده است بدیهی است جزئیات بیشتر و میزان سودمندی چنین عملی برای شما مواردی هستند که می‌توانید حضوراً با دکتر نمایید.

جراحی بینی، جراحی پلاستیک بینی / Rhinoplasty

هر روز افراد بسیاری با استفاده از عمل‌های مختلف زیبایی اعتماد به نفس بیشتری پیدا کرده و از زندگی خود لذت بیشتری میبرند. این اطلاعات فقط برای آگاهی شما ارائه شده است بدیهی است جزئیات بیشتر و میزان سودمندی چنین عملی برای شما مواردی هستند که می‌توانید حضوراً با دکتر مطرح نمایید.

جراحی زیبایی بینی بدون درد و کبودی

جراحی زیبایی بینی بدون درد و کبودی

جهت مشاوره با دکتر سجاد محمدی، فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی کلیک کنید.

از بین تمام اعمال زیبائی، جراحی پلاستیک بینی که اصطلاحاً رینوپلاستی نامیده می‌شود از ویژگی‌های خاصی برخوردار است لذا سعی می‌کنم با تفضیل بیشتری مورد بحث قرار گیرد. این عمل چیزی بیشتر از مهارت جراحی است و در حقیقت تلفیقی از علم و هنر است. جراح زیبایی بینی قبل از هر چیز یک پزشک است و فاکتور‌های پزشکی و روانی که باعث شده یک فرد سالم با میل خودش برای انجام یک عمل جراحی مراجعه کند را به خوبی درک می‌کند. به عبارت بهتر نمی‌توان با در نظر گرفتن یک بینی ایده ال به خلق یک بینی زیبا پرداخت بلکه بهترین بینی نوعی است که با سایر اجزاء صورت هماهنگی داشته باشد.

جراحی زیبایی بینی بدون درد و کبودی

جراحی زیبایی بینی بدون درد و کبودی

جهت مشاهده نمونه‌های بیشتر از اینستاگرام بازدید نمایید.

dr.mohammadi_plasticsurgery@

تصور و انتظارات غیر واقع بینانه درمورد جراحی پلاستیک بینی زیاد است. همیشه این امکان وجود ندارد که بافت انسان را به گونه‌ای تغییر داد تا آنچه بیمار دلش می‌خواهد حاصل شود. هدف جراح این است که ظاهر بیمار را در طی اعمالی که به دقت برنامه ریزی شده اند زیباتر کند. اینکه او چگونه به این مهم دست می‌یابد به میزان زیادی بستگی به آموزش، تجربه، علم و مهارت او دارد و تمامی این فاکتور‌ها بسیار متغیر هستند. همکاری بیمار و واکنش‌های ناخواسته نیز نقش بسیار اساسی در نتیجه نهایی یک عمل جراحی دارد. جراح نمی‌تواند نتیجه نهایی عمل را تضمین کند بلکه قادر است تضمین کند که تمامی تلاش خود را برای حصول نتیجه بهتر بکار خواهد برد.

جراحی زیبایی بینی بدون درد و کبودی

جراحی زیبایی بینی بدون درد و کبودی

جراحی زیبایی بینی بدون درد و کبودی


هر متقاضی جراحی پلاستیک بینی باید از حقایق زیرآگاه باشد:

۱. هدف هرعمل زیبایی بهبود بخشیدن به وضع ظاهری است نه رسیدن به زیبایی کامل و مطلق.

۲. هر فردی که متقاضی این عمل است ممکن است به دلایل مختلفی ازجمله نوع پوست کاندید خوبی برای جراحی نباشد لذا جراحی برای هرفرد متقاضی توصیه نمیشود. به طور مثال در بینی‌های گوشتی دست جراح در جمع کردن نوک بینی خیلی باز نیست. بینی گوشتی به دماغی گفته می‌شود که پوست آن ضخیم وغضروف‌های نوک بینی ضغیف است. غدد چربی پوست این بینی‌ها معمولا زیاد است و نفود این غدد در لابلای پوست باعث ضخیم شدن پوست شده است. جراح در طی عمل زیبائی بینی نمیتواند جنس پوست را تغییر دهد و عمده کارهائی که وی انجام میدهد بر روی غضروف و استخوان بینی است؛ لذا نوک بینی کسانی که بینی آن‌ها گوشتی است بعد از عمل خیلی جمع نمیشود و ممکن است بعد از عمل، فرد عمل شده از جمع نشدن نوک بینی اش ناراضی باشد.

جراحی زیبایی بینی بدون درد و کبودی

جراحی زیبایی بینی بدون درد و کبودی
همین حالا با ما تماس بگیرید.

پزشک، ضمن بررسی کلیه جوانب، در صورت لزوم در مورد وضعیت پوست فرد نیز به وی توضیح خواهد داد. لازم به ذکر است که اکثر افرادی که نوک بینی خیلی بزرگی دارند فکر میکنند بینی آن‌ها گوشتی است در صورتیکه همانطورکه قبلا هم توضیح دادم اگر بزرگ بودن نوک بینی بدلیل ضخامت پوست باشد ما با محدودیت‌های فوق الذکر مواجه خواهیم بود، اما اگر بزرگی نوک بینی بدلیل بزرگ بودن غضروف‌های نوک بینی باشد، این بینی گوشتی نیست و برای عمل کردن مشکلی ندارد؛ لذا اگر در مورد جنس پوست بینی خودتان و گوشتی بودن یا نبودن آن ابهامی دارید توصیه میکنم حضورا مراجعه کنید تا از نزدیک بینی شما معاینه شود.

۳. در طی عمل رینوپلاستی اشکالات مختلف بینی را می‌توان برطرف کرد که برای مثال به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

 • بزرگ بودن اندازه بینی
 • قوزدار بودن بینی
 • افتادگی نوک بینی یا کم بودن زاویه بینی ولب
 • پهن بودن بینی
 • بزرگ بودن سوراخ‌های بینی
 • جعبه‌ای شکل بودن نوک بینی
 • زیاد بودن فاصله نوک بینی تا صورت
 • دررفتگی تیغه بینی وغیرقرینه بودن بینی
 • دو شاخه بودن نوک بینی
 • دماغ زین اسبی متعاقب ضربه‌های قبلی و یا عمل جراحی انحراف تیغه بینی
 • دفورمیتی‌های بعد از عمل جراحی

۴. در بچه‌ها محدودیت‌های مشخصی وجود دارد که مانع از جراحی پلاستیک بینی قبل از بلوغ کامل می‌شود. اغلب دختران درپایان ۱۶ سالگی و پسر‌ها در پایان ۱۸ سالگی به بلوغ کامل رسیده اند و میتوانند تحت عمل رینوپلاستی قرار گیرند. اصلاح عیوب بینی دراین سن باعث میشود اعتماد به نفس نوجوان در یک زمان طلایی از زندگی وی بیشتر شود و نباید فراموش کنیم که در این زمان است که نوجوان نه تنها خودش را می‌شناسد بلکه احتمالاً آینده اش را پایه ریزی خواهدکرد. از طرف دیگر امروزه تعداد قابل توجهی از متقاضیان رینوپلاستی افراد بالای ۴۰ سال هستند.

جراحی زیبایی بینی بدون درد و کبودی

جراحی زیبایی بینی بدون درد و کبودی

جراحی زیبایی بینی بدون درد و کبودی
جهت ارتباط مستقیم با دکتر سجاد محمدی همین حالا با ما تماس بگیرید.

بسیاری از آن‌ها اظهار می‌کنند که در زندگیشان از شکل بینی خودشان رضایت نداشته اند و در نهایت برای رینوپلاستی مراجعه کرده اند. چنانچه وضعیت عمومی وسلامتی فرد خوب باشد هیچ وقت برای انجام عمل رینوپلاستی به منظور دستیابی به بینی زیباتر دیر نیست. دراین موارد معمولا رینوپلاستی همراه با سایر اعمال زیبایی صورت مثل کشیدن پوست صورت و … .. به طور همزمان انجام می‌گیرد.

۵. اگر چنانچه به هر دلیلی انسداد بینی داشته باشیم مثل بزرگی شاخک‌های داخل بینی و یا پولیپ بینی باید همزمان با جراحی پلاستیک بینی عوامل انسداد بینی را نیز برطرف کرد. اگر بیمار مبتلا به انحراف تیغۀ بینی نیز باشد باید همزمان با جراحی پلاستیک و یا قبل از آن، انحراف تیغه بینی وی اصلاح شود: میدانیم که دو حفره بینی توسط تیغه بینی ازیکدیگر جدا میشوند. ایده آل این است که این تیغه در خط وسط باشد ولی عملا تیغه بینی اکثر افراد درخط وسط نیست و اصطلاحاً مبتلا به انحراف تیغه بینی هستند. چنانچه این انحراف کم باشد و باعث انسداد راه هوایی و عوارض ناشی از آن نشده باشد احتیاج به عمل جراحی ندارد ولی در مواردی که مسئله ساز شده باشد باید با عمل جراحی اصلاح شود. باید توجه کنیم در کسانی که کاندید عمل جراحی پلاستیک بینی هستند و مبتلا به انحراف تیغه بینی (هر چند مختصر. نیز می‌باشند حتما باید این انحراف اصلاح شود چرا که بعد از عمل رینوپلاستی معمولا سوراخ‌ها یا حفرات بینی کوچک می‌شوند لذا انحراف مختصر تیغه بینی که قبل از عمل رینوپلاستی مشکلی را ایجاد نکرده است میتواند بعد از عمل رینوپلاستی باعث انسداد راه هوایی شود. پس برای اجتناب از انسداد بعدی بینی، چنانچه انحراف تیغه بینی نیز وجود داشته باشد حتما باید هنگام رینوپلاستی اصلاح گردد.

۶. لیزر در بسیاری از اعمال جراحی کاربرد مهمی دارد، اما در عمل زیبائی بینی کاربردی ندارد و فقط برای برش اولیه به جای تیغ جراحی میتوان از برش لیزری استفاده کرد، اما برش لیزری هیچ ارجحیتی از نظر درد بعد از عمل یا نتیجه بعد از عمل و یا جای بخیه و ... بر تیغ جراحی ندارد.

۷. اجزای صورت بر روی بینی و متقابلا وضعیت بینی بر روی سایر اجزای صورت تاثیر گذار هستند. به طور خاص وضعیت چانه یک فرد بر روی دیدی که ما از بینی وی داریم اثرگذار است. به طور طبیعی وقتی از نیمرخ به یک فرد نگاه می‌کنیم چانه مختصری عقبتر از قسمت قدامی لب تحتانی قرارمی گیرد، ولی در بعضی از افراد چانه خیلی عقب‌تر از این حد است. در مواردی که میزان عقب بودن زیاد باشد به صورت حالت چهرۀ پرندگان را میدهد که دماغ و نیمه میانی صورت خیلی جلوتر از سایر اجزای صورت است. در این گونه افراد نه تنها چانه عقب‌تر از معمول است بلکه عقب بودن چانۀ آن‌ها باعث میشود تا بینی آن‌ها از آنچه که هست بزرگتر نیز دیده شود. بر عکس مطلب فوق نیز صادق است یعنی نزد کسانیکه بینی خیلی بزرگ دارند معمولا چانه عقب‌تر دیده میشود. به همین دلیل است که باید وضعیت بینی را در کنار سایر اجزای صورت ارزیابی کرد. هر چند که استفاده از پروتز چانه برای جلو آوردن چانه به تنهایی هم انجام میشود، ولی در اکثر موارد این عمل همزمان با عمل زیبائی بینی صورت می‌گیرد و با این کار هر کدام از این دو عمل باعث میشود که تاثیر گذاری عمل دیگر دو چندان شود.

۸. عمل جراحی بینی باعث بهبود و یا تشدید علائم حساسیت بینی نمیشود. مبتلایان به آلرژی بینی هم میتوانند تحت عمل جراحی قرار گیرند، اما لازم است این افراد از قبل از عمل تا مدتی بعد از عمل تحت درمان با دارو‌های ضد حساسیت قرار گیرند.

۹. جراحی بینی روی دید و حالت چشم اثری ندارد، اما از آنجائیکه تا مدتی بعد از عمل نمیتوانید از عینک استفاده کنید، اگر تصمیم دارید عمل لیزیک چشم هم انجام دهید بهتر است ابتدا عمل لیزیک چشم را انجام دهید. با این وجود توصیه میکنم در این مورد با چشم پزشک خودتان نیز مشورت کنید.

۱۰. وجود پلاک‌های ارتودنسی مانعی برای عمل بینی نیست و مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

جراحی زیبایی بینی بدون درد و کبودی

جراحی زیبایی بینی بدون درد و کبودی

۱۱. با توجه به اینکه امروزه در مراکز جراحی خصوصی کمتر از هالوتان و سایر گاز‌های بیهوشی دهنده استنشاقی استفاده میشود و دارو‌های جدید بیهوشی اثرات کبدی یا ندارند و یا اگر هم داشته باشند این تاثیر اندک است، لذا چنانچه در گذشته نزدیکی بیهوشی داشته اید، ضرورتی ندارد که از بیهوشی قبلی شما زمان زیادی گذشته باشد.

۱۲. حق العمل جراحی بینی از یک شهر به شهر دیگر و حتی از یک منطقه شهری به منطقه دیگر همان شهر و از نزد یک پزشک به پزشک دیگر متفاوت است. هر چند هزینه و قیمت عمل حتما یک فاکتور مهم درانتخاب جراح شما خواهد بود اماکسی موفق‌تر خواهد بود که بر مبنای فاکتور‌های مهمتری مثل کارائی و تجربه، جراح خود را انتخاب نماید. معمولا پزشکان هزینه عمل را بسته به شکل و نوع بینی و کاری که قرار است روی آن انجام شود مشخص میکنند، اما من برای هر عمل زیبائی بینی صرف نظر از شکل و نوع بینی هزینه یکسانی را در نظر میگیرم که هر زمان که مایل باشید شما میتوانید با شماره تلفن مطب یعنی ۲۲۵۸۳۲۹۱ تماس گرفته و از میزان آن و همپنین از مقدار مخارج مرکز جراحی دقیقا اطلاع پیدا کنید.

۱۳. برای انجام عمل زیبائی بینی دو تکنیک یا روش به نام‌های روش باز و روش بسته وجود دارد. بعضی از جراحان روش بسته را و بعضی دیگر روش باز را ترجیح میدهند، اما به طور کلی طرفداران عمل باز در حال افزایش هستند. استفاده کردن یک جراح از یک روش باز یا بسته فی نفسه امتیاز و یا اشکالی را متوجه وی نمیکند بلکه مهم این است که نتیجه نهائی مطلوب باشد. مواردی وجود دارد که غالب پزشکان روش باز را ترجیح میدهند که در این رابطه میتوان از موارد زیر نام برد: عمل جراحی مجدد، عمل بر روی بینی‌ای که در اثر تصادف قبلی دفرمه شده باشد، عمل زیبائی وقتی که با انحراف بینی شدیدی همراه باشد که شکل ظاهری را هم کاملا کج کرده باشد.

تنها تفاوت روش باز با روش بسته در این است که در روش باز علاوه بر خط برشی که در روش بسته بکار میرود، برش کوچکی نیز روی پوست کلوملا داده میشود. کلوملا همان قسمت میانی بین دو سوراخ بینی است که بطور معمول پائین‌تر از پره‌های بینی قرار میگیرد. شما میتوانید در عکس زیر محل این برش که با مارکر مشخص شده است را مشاهده کنید. این برش این امکان را فراهم میکند که بتوان پوست بینی را بلند کرد و تمامی ساختمان‌های اصلی بینی که شامل قسمت استخوانی، قسمت غضروفی و بافت نرم است را دقیقا مشاهده کرد و عمل جراحی را زیر دید مستقیم انجام داد. محل جوش خوردن بخیه‌های این برش باقی نمیماند و جای نگرانی ندارد. نکته‌ای که لازم به یاددآوری است اینکه برش خوردن یا برش نخوردن گوشه‌های بینی یا اصطلاحا پره‌های بینی ارتباطی به روش باز یا بسته ندارد بلکه به اندازه سوراخ‌های بینی و پره‌های بینی بستگی دارد یعنی اینکه اگر سوراخ‌های بینی بزرگ باشند و لازم باشد که کوچک‌تر و جمع‌تر شوند هیچ راهی به جز برش خوردن کناره‌های (پره‌های. بینی نیست حتی اگر جراحی به طریقه بسته انجام شود.

مزایای روش بسته:

 • زمان عمل در این روش حدود یک ربع کمتر از روش باز است.
 • روی پوست کلوملا برشی وجود ندارد.
 • در این روش ورم نوک بینی کمتر ازروش باز است لذا ورم زودتر برطرف می‌شود.

مزایای روش باز:

 • جراحی زیر دید مستقیم انجام میشود لذا احتمال غیر قرینگی کمتر میشود.
 • قدرت مانور جراح و فضا برای کار کردن وی بیشتر است.

جراحی زیبایی بینی بدون درد و کبودی

جراحی زیبایی بینی بدون درد و کبودی

جراحی زیبایی بینی بدون درد و کبودی

جهت مشاهده نمونه‌های بیشتر از اینستاگرام بازدید نمایید.

dr.mohammadi_plasticsurgery@

۱۴. محل عمل شما بیمارستان بهمن و یا یکی از مراکز جراحی شمال تهران خواهد بود.

۱۵. در سال‌های اخیر تولید نرم افزار‌های مختلف کامپیوتری زندگی را دچار تحول چشمگیری کرده است. خوشبختانه علم پزشکی نیز در زمینه‌های مختلف از این پیشرفت بهره فراوانی برده است. طراحی کامپیوتری بینی که قبل از عمل صورت میگیرد نمونه گویایی از این امر است. این طراحی برای بیماران این فرصت را فراهم می‌کند تا تصویری واقع بینانه از بینی بعد از عمل خود داشته باشندو از طرف دیگر این امکان را در اختیار پزشک قرار می‌دهد تا به خواسته‌های بیمار آشناتر شده و در مورد امکان رسیدن ویا نرسیدن به آن خواسته‌ها با وی گفتگو نماید؛ لذا در صورتیکه بیمار مایل باشد قبل از عمل طراحی بینی خودش را ببیند، به هنگام مشاوره اولیه با دوربین دیجیتال از نیم رخ وی عکس گرفته میشود وعیوب آن عکس با کامپیوتر اصلاح می‌شود. سئوالی که برای بسیاری مطرح است اینکه این طراحی کامپیوتری چقدر به واقعیت نزدیک است به عبارت ساده‌تر اینکه نتیجه عمل آیا مشابه طراحی خواهد بود؟


مراقبت‌های بعد از عمل:

۱. حدوداً تا ۵ ساعت بعد از عمل نباید چیزی میل کنید چرا که به دلیل دارو‌های بیهوشی حرکات معده و روده شما کند است و چنانچه شما چیزی میل کنید باعث بروز حالت تهوع و استفراغ می‌شود. حدوداً ۵ ساعت بعد از عمل ابتدا کمی آب می‌آشامید اگر چنانچه مشکلی نداشتید یک ربع بعد مختصری آب میوه خواهید آشامید و بعداز آن میتوانید از غذا‌های نرم استفاده کنید و از روز سوم به بعد هر چه خواستید میتوانید میل کنید.

۲. باید تا ۲۴ ساعت از کمپرس سرد استفاده کنید. تا وقتی که در مرکز جراحی بستری هستید پرستارما این کار را انجام خواهد داد. وقتی به منزل مراجعه کردید خودتان چند تکه یخ راخرد کرده و داخل کیسه فریزر ریخته و روی صورت و گونه هایتان قرار دهید. این کار باعث می‌شود ورم و کبودی شما به حداقل برسد.

۳. دراز کشیدن بعد از عمل باعث تورم بینی شما میشود لذا سعی کنیدبعداز عمل فقط در حد معمول دراز بکشید.

۴. از روز سوم به بعد کار‌های سبک مثل کار‌های سبک منزل، کار‌های اداری، کار با کامپیوتر و … .. بلامانع است.

۵. بعد از عمل، در داخل بینی شما تامپون نخواهم گذاشت لذا بعد از عمل، درد و ناراحتی نخواهید داشت ولی به هر دلیلی درد داشتید اعم از اینکه ارتباطی به عمل شما داشته باشد و یا خیر فقط از استامینوفن ساده یا کدئینه به عنوان مسکن استفاده نمایید و از خوردن دارو‌هایی مثل بروفن، ایندومتاسین، آسپرین و …. اجتناب کنید.

تامپون همان پانسمان داخل بینی است که بعضی از مردم به آن فیتیله می‌گویند و عبارت از پانسمان بلند و باریکی است که با پماد کاملاً چرب می‌شود و در پایان عمل داخل بینی گذاشته می‌شود. جراحانی که از تامپون استفاده می‌کنند معتقدند که تامپون مانع خونریزی احتمالی می‌شود و ضمناً مثل یک داربست اسکلت بینی را که در طی عمل بریده و جابه جا شده اند در موقعیت مناسب و مورد نظر جراح ثابت نگه می‌دارد. برخلاف جراحانی که معتقد به استفاده از تامپون هستند گروه دیگری از جراحان معتقدند که چنانچه از روش‌هایی برای جراحی استفاده کنیم که کمترین آسیب به بینی وارد شود می‌توانیم اطمینان داشته باشیم که خونریزی بعد از عمل نخواهیم داشت. این گروه معتقدند که می‌توان بینی را به روشی عمل کرد که لازم نباشد تا با استفاده از تامپون قطعات استخوانی و غضروفی بینی را در محل خود فیکس کنیم. اینجانب نیز جزو این گروه از جراحان بینی هستم و معتقدم استفاده از تامپون نه تنها کمکی نمی‌کند بلکه علاوه بر اینکه می‌تواند باعث درد و ناراحتی بعد از عمل شود می‌تواند عامل چسبندگی‌های داخل بینی نیز باشد لذا من به طور روتین بعد از عمل در داخل بینی تامپون نخواهم گذاشت.

۶. درد، کبودی و خونریزی بعد از عمل به فاکتور‌های متعددی وابسته است. افرادی را که من عمل میکنم خونریزی بعد از عمل ندارند، درد بعد از عمل معمولا ندارند و اگر در مواردی درد داشته باشند به حدی است که با استامینوفن بهبود پیدا میکند. یکی دو روز اول ممکن است بیماران کمی کبودی داشته باشند ولی معمولا تا روز برداشتن گچ بینی که حدود روز ششم بعد از عمل است کبودی برطرف شده است.

۷. بعد از عمل، زیر بینی شما گاز کوچکی گذاشته می‌شود که چنانچه خونابه‌ای از بینی شما خارج شود توسط این گاز جذب شود. بهتر است که این پانسمان را شما تعویض نکنید.

۸. تا وقتیکه گچ را برنداشته ایم باید از لباس‌هایی استفاده کنید که از جلو توسط دگمه یا زیپ باز میشوند و برای پوشیدن آن لازم نباشداز روی سرکشیده شوند.

۹. مادامی که گچ روی بینی شما قرار دارد میتوانید از عینک استفاده کنید، اما بعد از برداشتن گچ باید تا ۶ هفته به نحوی از عینک استفاده کنید که وزن آن روی بینی شما نباشد بدین منظور میتوانید وسط عینک را با چسب به پیشانی خود بچسباند (در صورت لزوم حضوراً به شما آموزش خواهم داد.

۱۰. شش روز بعد از عمل جهت برداشتن قالب روی بینی که اصطلاحاً به آن گچ طبی گفته میشود به مطب مراجعه خواهید کرد. باید مراقب باشید درطی این مدت پانسمان روی بینی شما خیس نشود لذا برای استحمام باید به وسیله دوش دستی از گردن به پایین را بشویید و بعد بخوابید تا شخص دیگری مو‌های شما را بشوید بدون اینکه پانسمان شما خیس شود.

۱۱. تا شش هفته بعد از برداشتن قالب روی بینی (گچ طبی. حدودا هر ۴ روز یکبار برای تعویض چسب به مطب مراجعه خواهید کرد، اما اگر ساکن تهران نیستید و یا به هر دلیل امکان مراجعه ۴ روز یکبار شما وجود ندارد به شما آموزش خواهیم داد تا خودتان هر ۴ روز یکبار چسب را عوض کنید.

۱۲. شنا یا فعالیت‌هایی که احتیاج به فعالیت زیاد ندارد تا دو هفته ممنوع است. ورزش‌هایی که احتمال تصادم در آن‌ها وجوددارند تا ۴ ماه نباید انجام شود.


نکاتی که بیمار باید بداند:

 • بعد ازعمل، بینی شما تامپون نخواهد شد.
 • بعداز عمل کبودی نخواهیدداشت و در موارد نادری هم اگر کبودی وجود داشته باشد بسیار اندک است که درعرض ۲ هفته برطرف خواهدشد.
 • روز دوم صورت شما کمی متورم خواهد شد. هرچقدر کمتر دراز بکشید این تورم هم کمتر خواهد بود.
 • عمل شما هم با بی هوشی عمومی و هم با نیمه بیهوشی قابل انجام است. نوع بیهوشی با توجه به نظرشما انتخاب خواهد شد.
 • شما به هنگام برداشتن گچ تغییرات انجام شده را خواهید دید، اما حدود یک سال طول می‌کشد تا ورم بینی به طور کامل برطرف شود.
 • مصرف دارو‌های آرامبخش قبل یا بعد از عمل بلامانع است.
 • در بعضی موارد مشاهده میشود که بیمار اظهارمی کند در چند روز اول بعداز عمل بطور تصادفی به بینی اش ضربه‌ای وارد آمده است این موضوع اهمیت ندارد مگر آنکه ضربه شدید باشد و یا باعث خونریزی و یا تورم قابل توجه شده باشد.
 • اگر شاغل هستید برای عمل حداکثر به یک هفته مرخصی احتیاج خواهید داشت.

جراحی زیبایی بینی بدون درد و کبودی

دکتر سجاد محمدی

دکتر سید سجاد محمدی
پزشک عمومی از دانشگاه شهید بهشتی
تخصص جراحی عمومی از دانشگاه شهید بهشتی
فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی از دانشگاه علوم پزشکی ایران
عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران

جراحی زیبایی بینی بدون درد و کبودی

جهت مشاوره کلیک کنید.

جراحی زیبایی بینی بدون درد و کبودی

جهت مشاهده نمونه‌های بیشتر از اینستاگرام بازدید نمایید.

dr.mohammadi_plasticsurgery@

جراحی زیبایی بینی بدون درد و کبودی
همین حالا با ما تماس بگیرید.
 
جراحی زیبایی بینی بدون درد و کبودی
 
جراحی زیبایی بینی بدون درد و کبودی
تهران بلوار میرداماد، جنب فروشگاه هاکوپیان پلاک ۲۶۴، ساختمان میلاد، واحد ۶
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج