جزییات توقف طرح دیوارکشی در اطراف مجلس
۶۱۷۲۲۴
۲۷ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۸
۹ 
معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درباره توقف طرح دیوارکشی در اطراف مجلس گفت: دیوار چینی در اطراف مجلس بدون هماهنگی با سازمان میراث بوده و ما اطلاعی از این موضوع نداشتیم.
خبرگزاری میزان: معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درباره توقف طرح دیوارکشی در اطراف مجلس گفت: دیوار چینی در اطراف مجلس بدون هماهنگی با سازمان میراث بوده و ما اطلاعی از این موضوع نداشتیم.
 
محمد حسن طالبیان گفت: بعد از حادثه تروریستی که در مجلس شورای اسلامی رخ داد، حساسیت‌ها در رابطه با ساختمان مجلس افزایش یافته است.

وی افزود: تصمیم گیری شده که برای افزایش امنیت ساختمان مجلس، تغییر و تحولاتی در اطراف ساختمان ایجاد شود، اما این تغییرات به سازمان میراث و شهرداری اطلاع داده نشده است.

معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به مذاکرات صورت گرفته با مدیر پشتیبانی مجلس اظهارکرد: مذاکراتی را با مدیر پشتیبانی مجلس شورای اسلامی داشته ایم و در این مذاکرات تاکید شده که در تغییرات اعمال شده باید به زیرساخت‌های فرهنگی و اجتماعی شهر توجه شود.

طالبیان با تاکید بر نحوه نامناسب ایجاد تامین امنیت در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در بسیاری از مراکز مهم جهانی نیز کار تامین امنیت انجام می‌شود، اما این طور نیست که به یکباره اقدام به دیوار چینی کنند.

وی با انتقاد از اقدام صورت گرفته در مقابل ساختمان مجلس تصریح کرد: در بسیاری از موارد از جمله بازسازی مجلس قدیم، احیای مدرسه عالی شهید مطهری و ... مشورت‌هایی با مسئولان سازمان میراث صورت گرفت و کار بدون اشکال پیش رفت، اما در رابطه با دیوار چینی مجلس مشورتی با ما نشده است.

معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با ارائه راهکاری به منظور تامین امنیت در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: برای تامین امنیت مجلس می‌توان از دیوار‌های پیش ساخته متحرک فلزی استفاده شود و بهره گیری از این کار نه تنها فرق را نشان می‌دهد بلکه کاملا مشخص خواهد بود که این کار برای تامین امنیت انجام شده است.

طالبیان با اشاره به برخی ساخت و ساز‌های صورت گرفته در اطراف میدان بهارستان گفت: در شرایطی که میدان بهارستان به عنوان یک مرکز تاریخی به حساب می‌آید ارتفاع ساختمان‌ها در اطراف این میدان نباید بیش از ۱۲ متر باشد.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج