۱۰ قهرمان کودکان در دنیای ادبیات
۶۴۸۳۱۱
۰۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۸
۲۰ 
در تاریخ ادبیات، تعداد بسیاری قهرمانِ دنیای کودکان وجود دارند. برخی از آن‌ ها خودشان را با شیطنت هایشان برای خوانندگان محبوب کرد‌ه ‌اند و برخی با اتفاقات غم‌انگیزی که برایشان پیش آمده است و مقاومت کرده اند، محبوب شده اند.
روزنامه خراسان - ناصر رعیت نواز: در تاریخ ادبیات، تعداد بسیاری قهرمانِ دنیای کودکان وجود دارند. برخی از آن‌ ها خودشان را با شیطنت هایشان برای خوانندگان محبوب کرد‌ه ‌اند و برخی با اتفاقات غم‌انگیزی که برایشان پیش آمده است و مقاومت کرده اند، محبوب شده اند.
 
داستان هر چه می‌ خواهد باشد، چه تراژدی و چه کمدی اما گاهی در داستان ها شخصیت هایی خلق می شوند که بزرگ سالان و کودکان عاشقشان  می شوند. در فهرست زیر که سایت (wonderslist) آن را منتشر کرده است، با 10 تن از مؤثرترین شخصیت‌ های قهرمان دنیای کودکان، در جهان ادبیات آشنا می شوید.
 
1-هری پاتر
 
 قهرمانان کوچک

هری پاتر شخصیت قهرمان دنیای کودکان ساخته‌ «جی. کی. رولینگ» است که بدون شک یک از شخصیت‌ های خیالی مورد علاقه‌ بچه ‌هاست. نمود این شخصیت در ابتدا در کتاب هری پاتر و سنگ جادو در سال ۱۹۹۷ بود. تمام دوران زندگی او در مدرسه‌ علوم و فنون جادوگری هاگوارتز و ماجراجویی ‌های او با دوستانش، هرمیون گرنجر و رون ویزلی و مبارزه‌ او با جادوگر شیطانی لرد ولدمورت در هفت کتاب نوشته شده است.
 


2- آلیس لیدل
 
 قهرمانان کوچک

چه کسی راجع به دختر کوچکی به نام آلیس و ماجراهایش در سرزمین عجایب نشنیده است؟ این شخصیت، توسط «لوئیس کارول» در سرزمین عجایب پا به دنیای ادبیات گذاشت. آلیس، دختر کنجکاوی است که دنبال یک خرگوش سفید می ‌رود و درون گودالی می‌ افتد. او به یک سرزمین جادویی می ‌رسد و موجودات جالبی را ملاقات می ‌کند و با تجربیات فوق العاده ای مواجه می ‌شود.
 


3- الیور توئیست
 
 قهرمانان کوچک

ابتدا چند قسمت از داستان الیور توئیست توسط «چارلز دیکنز» در روزنامه ای انگلیسی چاپ شد و بعد در سال ۱۸۳۸ به صورت کتاب به چاپ رسید. این پسر بچه یتیم تنها از محل کارش فرار می ‌کند و متاسفانه گیر تعدادی دزد و جیب ‌بر می ‌افتد. او سرانجام با سرپرستی آقای براونلو، قادر به فرار از بین آن‌ ها و پیدا کردن خانه‌ می شود. این داستانی از شجاعت، امید و خوبی است.
 


4-هاکلبری فین
 
 قهرمانان کوچک

هاکلبری فین به عنوان دوست تام در ماجراجوهای تام سایر در سال ۱۸۷۶ توسط نویسنده‌ مشهور آمریکایی به نام «مارک تواین» خلق شد. او قهرمان کتاب ماجراجوهای هاکلبری فین در سال ۱۸۸۴ است. هاک، پسر یک مرد الکلی است که حتی یک لحظه هم به پسرش فکر نمی ‌کند. او همراه با یک برده‌فراری به نام جیم، سفری به سوی می سی سی پی را شروع می‌کند و درگیر ماجراهای جالبی می شود.
 


5- موگلی
 
 قهرمانان کوچک

«رودیارد کیپلینگ»، نویسنده‌ انگلیسی جایزه نوبل، شخصیت این پسر وحشی را به وجود آورد. موگلی از سال ۱۸۹۳ به عنوان شخصیت اصلی سری کتاب‌ های جنگل معرفی شد. موگلی یک یتیم است که در جنگل ‌های هند مرکزی گم شده و توسط تعدادی گرگ بزرگ می ‌شود. خرسی به نام بالو و پلنگ سیاهی به نام باگیرا بهترین دوستان و محافظان او هستند. بزرگ ‌ترین دشمن او، یک ببر سنگدل به نام شیرخان است.
 


6- تام سایر
 
 قهرمانان کوچک

این پسر حیله‌گر و مشکل‌ساز از قلم نویسنده‌ آمریکایی، «مارک تواین» زاده شده است. او قهرمان رمان ماجراجوهای تام سایر در سال ۱۸۷۶ است. او با خاله اش پولی، دختر خاله‌اش مری و برادر ناتنی‌ اش سید در شهر خیالی سن پترزبورگ زندگی می‌کند. تام دلیل سردردهای بسیار خاله اش است. بهترین دوستانش، هاکلبری فین و جو هارپر هستند. مارک تواین در مقدمه این کتاب می‌نویسد: «بیشتر ماجراهایی که در این کتاب ثبت شده، در واقعیت اتفاق افتاده‌اند.»
 


7- پیتر پن
 
 قهرمانان کوچک

پیتر پن نمادی از بچگی جاودانه است. این شخصیت قهرمان دنیای کودکان را «جی. ام. بری» در سال ۱۹۰۲ خلق کرد. نمود اول او در کتاب پرنده سفید کوچک به عنوان یک شخصیت فرعی بود. دو سال بعد نمایش نامه‌ پسری که رشد نمی‌کند، از او شخصیت معروفی ساخت. پیتر هرگز رشد نمی‌کند و توانایی پرواز کردن دارد. او هم‌چنین یک شمشیرزن ماهر است. نویسنده سن او را مشخص نکرده و به دست تصور خوانندگان سپرده است.
 


8- دوروتی گیل
 
 قهرمانان کوچک

دوروتی گیل دختری یتیم است که توسط «ال. فرانک باوم» در کتاب جادوگر شهر اُز خلق شد. او شخصیت اصلی داستان است. بعد از این که خانه‌ا‌ش در کانزاس در معرض توفان قرار می‌گیرد، او سفرش را به سرزمین جادویی اُز شروع و در همان‌جا جادوگر را ملاقات می‌کند و به سفرهای عجیبی با کمک کفش‌های نقره‌ای‌اش می‌رود. در آخر، او به اُز بیشتر از خانه‌اش وابسته می‌شود.
 


 9-ماتیلدا ورم وود
 
 قهرمانان کوچک

یکی از ۱۰ شخصیت قهرمان دنیای کودکان در ادبیات، داستان دختر نابغه‌ ای به نام ماتیلداست که «رولد دال» آن را ساخته است. او وقتی فقط سه سال داشت، می ‌توانست بخواند. در شش سالگی، او کتاب های کتابخانه‌اش را مطالعه کرده بود. با جمعی از والدین کم توجه و معلم بدجنس، او راهی برای بیان خشمش پیدا می‌کند. بازیگوشی و بالغ بودن به یک اندازه در این دختر کوچولو وجود دارد.
 


10 پی‌پی جوراب بلند
 
 قهرمانان کوچک

این کتاب را یک نویسنده‌ سوئدی نوشته است. «آسترید لیندگرن»، یک دختر ۹ ساله‌ کله شقی به نام پی پی جوراب بلند در کتابش خلق کرد. این دختر مو خرگوشی قرمز رنگ از قدرت فوق بشری بهره می‌برد که می‌تواند اسبش را بلند کند. او یک میمون هم دارد. او همراه دوستانش تامی و آنیکا به سفرهای مختلفی می‌رود و با آدم‌های بدجنس مقابله می‌کند. او مبارز و قهرمان افراد ضعیف جامعه است.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:21 - 1396/12/05
وای هری پاتر قهرمان دنیای کودکانه؟!؟! واقعا با این داستانای بچگونه مقایسش میکنین؟!
مخاطب هری پاتر نوجوان هست نه کودک!!! اتفاقا اصلا برای کودکان مناسب نیست چون براشون ترسناک و ناراحت کنندس
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج