درباره استون مارتین ونتیج؛ همزاد انگلیسی AMG GT
۶۵۱۵۶۴
۰۶ دی ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۹
۷ 
اولین بار نام ونتیج به عنوان نسخه ای قدرتمندتر برای DB2 در ساخته های استون مارتین به کار رفت اما در گذر سال ها، به نقطه ورود به خانواده استون مارتین تبدیل شده است و همین باعث می شود وظیفه سنگینی بر دوش این خودرو باشد؛ نکته ای که در مورد نسل جدید صدق می کند.
هفته نامه خودرو امروز: اولین بار نام ونتیج به عنوان نسخه ای قدرتمندتر برای DB2 در ساخته های استون مارتین به کار رفت اما در گذر سال ها، به نقطه ورود به خانواده استون مارتین تبدیل شده است و همین باعث می شود وظیفه سنگینی بر دوش این خودرو باشد؛ نکته ای که در مورد نسل جدید صدق می کند. با این مقدمه به 10 نکته ای می پردازیم که باید از نسل جدید «ونتیج» بدانید.
 
 درباره استون مارتین ونتیج؛ همزاد انگلیسی AMG GT

1. استایل

طراحی ونتیج جدید برگرفته از DB10 (خودرو جیمز باند در فیلم Spectre) است. طرح چراغ های جلو و عقب در رسیدن به یک ژست مدرن بسیار تاثیرگذار بوده اند اما باید به آئرودینامیک حساب شده آن نیز اشاره کرد. براگیر زیر سپر جلو، جریان هوا را از زیر بدنه هدایت می کند و همین جریان هوا با کمک تیغه هایی از زیر به محفظه موتور تزریق می شود. دیفیوزر نه تنها جلوه اسپرتی تری به نمای عقب داده بلکه به کاهش مقاومت بدنه در برابر جریان هوا و اغتشاش هوای ایجاد شده توسط چرخ ها در نواحی پشت خودرو کمک می کند. هواکش های جانبی نیز هدایت بهینه هوا از سطوح جانبی را عهده دار هستند. به لطف همین طراحی آئرودینامیک ونتیج دیگر نیازی به اجزای بدنه فعال مثل بال عقب مخفی ندارد و نیروی رو به پایین (Down Force) چشمگیری تولید می کند.

2. کابین

ساخته های استون مارتین به طراحی جذاب کابین های خود شهرت دارند. ونتیج 2018 نیز از این قاعده مستثنی نیست. مناسب با طراحی تهاجمی بنده، کابین دارای طراحی داشبورد شلوغ تری است و موقعیت نشیمن کم ارتفاع تری برای راننده دارد. همین باعث می شود تجربه رانندگی به مراتب درگیر  کننده تر از قبل باشد. در ضمن طراحی داخلی به مراتب بی محاباتر از DB11 است و فهرستی به ظاهر بی پایان از جزئیات سفارشی سازی از جمله قابلیت انتخاب رنگ تریم، متریال، طرح فرمان و جزئیات فیبر کربن برای آن در نظر گرفته شده است.
 
 10 نکته از همزاد انگلیسی AMG GT

3. اطلاعات و سرگرمی

استون مارتین نسل جدید ونتیج را به سیستم اطلاعات و سرگرمی متصل به نمایشگر 8 اینچ لمسی عرضه می کند. این سیستم در اصل بر پایه سیستم COMAND مرسدس توسعه یافته و گزینه ها و کنترلگرهای مشابهی نیز دارد.

4. کاربردپذیری

فضای بار 350 لیتری ونتیج جدید برای خودرویی در این رده ایده آل است. در ضمن استون مارتین مدعی است ونتیج جدید به صورت ترکیبی صدی 8.8 لیتر بنزین می سوزاند که برای خودرویی با این سطح قدرت و توان عملکردی، عالی است.

5. موتور

پیشرانه ونتیج جدید همان قلب تپنده Mercedes-AMG GT است. در واقع به جای یک نیروگاه V12، از یک B8 توئین توربو 4.0 لیتری نیرو می گیرد که برای رسیدن به یک توزیع وزن ایده آل و بهترین مرکز ثقل ممکن، کمی پایین و متمایل به سمت عقب خودرو پشت اخم مخوف خودرو قرار گرفته است.

6. توان عملکردی

ونتیج با 510 اسب بخار قدرت و 685 نیوتن متر گشتاور بیشینه ای که از دور 2,000 تا 5,000 موتور در دسترس قرار می گیرد، تنها 2.5 ثانیه تا تندی 96 کیلومتر در ساعت فاصله دارد و می تواند تا 314 کیلومتر در ساعت سرعت بگیرد. جالب تر این که با یک پیشرانه V8 ونتیج 2018 سریع تر از نسل قبلی با پیشرانه V12 است و این طور که استون مارتین مدعی است، پیشرانه طنین مخوفی نیز دارد.
 
 10 نکته از همزاد انگلیسی AMG GT

7. شاسی

ونتیج 2018 بر پایه ساختار آلومینیومی جدید طراحی و مهندسی شده و تنها 1500 کیلوگرم وزن دارد که نزدیک به وزن تمام شده پورشه 911 است. در ضمن ونتیج در نسل جدید تا 200 کیلوگرم سبک تر از نسل قبل است.

8. دیفرانسیل

آنچه که ونتیج 2018 را متمایز می سازد این است که اولین ساخته استون مارتین با یک دیفرانسیل عقب لغزش محدود با کنترل الکترونیک است و این یعنی ونتیج 20108 هندلینگ فوق العاده تیزی خواهد داشت. سیستم تعلیق تطبیق پذیر و سیستم توزیع گشتاور نیز به این سواری هیجان انگیزتر کمک می کند.

9. قیمت و زمان عرضه

ونتیج جدید 153,081 دلار قیمت خورده که تقریبا 50 هزار دلار کمتر از کف قیمت DB11 های V8 است. آغاز عرضه در بازارهای جهانی نیز برای اواسط 2018 برنامه ریزی شده است.

10. رقبا

اصلی ترین رقبای ونتیج جدید 911 GTS Carrera و جگوار F-Type و Merceds-AMG GT هستند.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج