برنامه جامع خشکسالی سریع‌تر تدوین شود
۶۶۱۸۳۸
۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۰
۱۳ 
استاندار لرستان گفت: برنامه جامع خشکسالی سریع‌تر تدوین شود.
ایسنا: سید موسی خادمی، استاندار لرستان در جلسه اقتصاد مقاومتی استان تأکید کرد: باید الگوی کشت استان طراحی و به دنبال آن اجرا شود و اگر کسی از این کار عدول کرد، حمایت نشود و عواقب آن متوجه خودش باشد.

وی با بیان اینکه 68 درصد نسبت به سال گذشته کاهش بارندگی داشته‌ایم، افزود: اگر این شرایط ادامه داشته باشد، بدون شک سال سختی در پیش خواهیم داشت و باید برنامه جامع خشکسالی سریع‌تر تدوین و با الگوی کشت سازگار باشد.

خادمی با اشاره به مزایای کشت زعفران و تأکید بر توسعه آن در لرستان، تصریح کرد: در حال حاضر حدود 218 هکتار سطح زیرکشت زعفران است که سال آینده باید به بیش از 900 هکتار برسد و برای سال 1400 باید حدود 4000 هکتار باشد. با توجه به اینکه زعفران در یکی دو سال اول فروش آنچنانی ندارد باید از کشاورزان حمایت‌های مقطعی داشته باشیم.

وی افزود: برای اینکه کاهش آب کمتری داشته باشیم، نیاز است از کشت محصولات کم‌آب و یا باغات دیم استفاده کنیم.

 خادمی بیان کرد: گزارش‌هایی از برخی مدیران داریم که جزو دستگاه‌های برتر کشور هستند و این آمار با وضعیت موجود استان هم‌خوانی ندارد و باید اطلاعات و گزارش‌های دقیق‌تری ارائه دهند.
برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:35 - 1396/10/24
ایران کشورخشک ونیمه خشک ونبایدکشاورزی کنه شمامسولین به خاطر مصلحت میزارین کشاورزی کنه نمیخواهین بیکاربشن پلاتین مصلحت اندیشی ایران ونابودمیکنید
Iran, Islamic Republic of
18:51 - 1396/10/24
تو رو خدا بیخیال این برنامه ها شید چون بجز هدر رفتن بودجه چیز دیگه ای توش نیست! مثل دریاچه ارومیه و ریزگردها و ...!
Iran, Islamic Republic of
19:27 - 1396/10/24
ببیند من نظرم احیا کویر نمک و کویر لوط با برنامه انتقال آب از خلیج فارس و ایجاد مناطق مرطوب گسترش سر سبزی است .
Iran, Islamic Republic of
19:43 - 1396/10/24
برای مدیریت جامعه چه برنامه هایی دارین پروفسور
Iran, Islamic Republic of
21:30 - 1396/10/24
نظر بنده رفع مشکل ریشه ای میباشد با انتقال آب شور دریایی خلیج فارس به کویر نمک و لوط و ایجاد رطوبت و سرسبزی و ایجاد دامپروری و صیفی کاری اشتغال و تولید ببیند پروژه سرمایه گذاری و مطالعه نیاز دارد ولی چاره ای نیست تامین منابع مثلا سهام عدالت را قطع کنن و پروژه را در بازار بورس مورد سرمایه گذاری قرار دهند .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج