ناجیان جاده‌ها؛ پیشرفته‌ترین خودروهای برف‌روب جهان
۶۶۹۲۸۳
۰۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۲
۳۰ 
در کشورهای مختلف پس از بارش برف ماشین‌های برف‌روب به خیابان‌های پرتردد آمده و سطح خیابان را از برف پاک می‌کنند. شاید برای شما جالب باشد بدانید خودروهای برف‌روب پیشرفته‌ای وجود دارد که در یک چشم به‌هم زدن برف تمام سطح یک خیابان را پاک می‌کند.
برترین ها - ترجمه از محمد کاملان: برف از آن دسته نعمت‌‌های خدادادی است که زمستان‌ها چهره زمین را سفید می‌کند، قدم زدن در برف بسیار دلنشین و لذت‌بخش است به شرط آنکه پوشش گرم و نرمی داشته باشید، اما رانندگی در برف چیز دیگری است و حتی اگر خودروی شما به تجهیزات لازم نیز مجهز باشد باز هم احتمال بروز حادثه وجود دارد. به همین دلیل در کشورهای مختلف پس از بارش برف ماشین‌های برف‌روب به خیابان‌های پرتردد آمده و سطح خیابان را از برف پاک می‌کنند. شاید برای شما جالب باشد بدانید خودروهای برف‌روب پیشرفته‌ای وجود دارد که در یک چشم به‌هم زدن برف تمام سطح یک خیابان را پاک می‌کند.

در ادامه قصد داریم بارش برف زیبایی که اکثر قسمت‌های کشور را سفید پوش کرده است را به فال نیک بگیریم و با هم نگاهی به پیشرفته‌ترین خودروهای برف‌روب خواهیم داشت.

۱۰. اُوِر آسِن آر اس ۲۰۰ (Overaasen RS200)
 
این خودرو با هدف پاکسازی برف در برزگراه‌ها و جاده‌هایی که ترافیک سنگینی دارند ساخته شده است. این خودرو طراحی هوشمندانه و ماژولار دارد تا در شرایط مختلف بتواند به راحتی برف را از سطح خیابان و معابر پاک کند. در این خودرو از مواد پیشرفته فایبرگلاس استفاده شده و اصول طراحی آیرودینامیک در آن رعایت شده است. برس‌ و فن‌های بزرگ با ظرفیت بالا، به همراه ویژگی تنظیم خودکار برس‌هایی که برف را جابجا می‌کنند از ویژگی‌های مهم این خودروی برف‌روب است. تعامل با این خودرو نیز بسیار راحت است و بر خلاف ابعاد بزرگی که دارد هزینه‌های تعمیر و نگه‌داری آن بسیار کم است.
 
 ناجیان جاده‌ها؛ پیشرفته‌ترین خودروهای برف‌روب جهان
 


۹. اشمیت سوپرا (Schmidt Supra)
 
این خودرو برای مناطقی طراحی شده که بارش برف زیادی دارند، این برف روب از طراحی ویژه‌ای برخوردار است و در آن خبری از محور محرک مانند سایر خودروها نیست، در نتیجه رانندگی بسیار دقیقی را در مسیرهای برفی در اختیار راننده قرار می‌دهد.

از طرف دیگر این برف‌روب قدرتمند به مخزنی با ظرفیت بسیار بالا مجهز است و به راحتی می‌تواند چیزی حدود ۸ ساعت، برف سنگین را از سطح جاده‌‌ها پاک کند. این برف‌روب،‌ برف‌ها را تا فاصله ۴۰ متر دورتر پرت می‌کند. ویژگی‌های برف‌روب اشمیت سوپرا به همین‌جا ختم نمی‌شود و این خودرو مصرف بسیار کمی دارد و برخلاف تصور در حین برف‌روبی، هیچ صدایی به داخل کابین نفوذ نمی‌کند. شیشه‌های جلو و آینه‌ها این برف‌روب نیز دارای سیستم گرمایش داخلی هستند.
 
 ناجیان جاده‌ها؛ پیشرفته‌ترین خودروهای برف‌روب جهان
 


۸. برف‌روب MDOT TOW PLOW

این برف‌روب قدرتمند برای پاکسازی برف بزرگراه‌ها و جاده‌هایی طراحی شده است که هر ساله برف سنگینی را تجربه می‌کنند. به این ترتیب شهری که به این برف‌روب مجهز باشد نگرانی برای بارش سنگین‌ترین برف‌ها هم ندارد.
 
 نگاهی به پیشرفته‌ترین خودروهای برف‌روب
 


۷. برف‌روب SnowBlast SnowBlower

این برف‌روب قدرتمند برای جاده‌هایی است که سایر برف‌روب‌ها نمی‌توانند برف این جاده‌‌ها را پاک ‌کنند. به عبارت دیگر می‌توان گفت بعید به نظر می‌رسد این برف‌روب در پاک‌ کردن برف یک خیابان ناتوان باشد. این برف‌روب به دو پره بسیار بزرگ در جلو مجهز است تا برف به داخل مخزن کشیده شود و همانند یک چاقو که پنیر را به راحتی می‌برد، این برف‌روب در میان برف‌ سنگین زمستانی مسیر را پاک می‌کند. برف‌هایی که از سطح جاده پاک می‌شوند توسط این بر‌ف‌روب به کنار جاده پرتاب خواهند شد.
 
 نگاهی به پیشرفته‌ترین خودروهای برف‌روب
 


۶. برف‌روب اتوبوس (School Bus SnowBlower)

ممکن است این برف‌روب با خودروهایی که تاکنون به آن‌ها اشاره کردیم تفاوت داشته باشد اما اجازه ندهید ظاهر این برف‌روب شما را فریب دهد چرا که با یک برف‌روب قدرتمند و کارآمد طرف هستیم. این برف‌روب در‌واقع برف سطح خیابان‌ها را پاک نمی‌کند و برای پاک‌کردن برفی که روی اتوبوس‌های مدرسه‌ها نشسته طراحی شده است.
 
 نگاهی به پیشرفته‌ترین خودروهای برف‌روب
 


۵. برف‌روب CN Jet SnowBlower

تا این قسمت به برف‌روب‌هایی اشاره کردیم که برای پاک کردن برف خیابان‌ها و برزگراه‌ها طراحی شده‌اند اما اگر برای شما این پرسش مطرح شده که برف خطوط راه‌آهن را چگونه پاک می‌کنند باید بگوییم برف‌روب CN Jet SnowBlower برای این کار ساخته شده است. جالب است بدانید با یک برف‌روب عادی طرف نیستیم و خلاقیت ویژه‌ای در ساخت این بر‌ف‌روب به خدمت گرفته شده است تا برف و یخ را به راحتی از ریل راه‌آهن پاک کند. برای رسیدن به این هدف یک موتور هواپیمای جت در قسمت جلوی این برف‌روب نصب شده است. وظیفه این موتور جت آب کردن برف و کنار زدن آن از روی ریل است.
 
 نگاهی به پیشرفته‌ترین خودروهای برف‌روب
 


۴. برف‌روب اُوِر آسِن آر اس ۴۰۰ (Overaasen RS400)

این برف‌روب برادر بزرگ‌تر برف روب اُوِِر آرسِن آر اس ۲۰۰ است که در بالا به آن اشاره کردیم. جالب است بدانید برند اُور آرسن متخصص ساخت برف‌روب‌های مختلف است و محصولات ويژه‌‌ای را در این زمینه معرفی کرده است. بر‌ف‌روب اُور آرسن آر اس ۴۰۰ با هدف پاک کردن برف از سطح باند فرودگاه‌ها طراحی شده است و برس‌هایی در این برف‌روب تعبیه شده تا با دقت بسیار بالا برف را از تمامی سطح باند فرودگاه پاک کنند.

این برف‌روب بزرگ دارای قسمت‌های مختلفی است که در حین کار باز می‌شوند تا سطح بیشتری از باند را پاک کند اما در زمانی که نیازی به آن نیست به راحتی این قسمت‌ها در کنار هم قرار می‌گیرند تا فضای پارک کمتری اشغال شود. از آنجایی که پرواز‌های فرودگاه نباید تأخیر داشته باشد، این برف‌روب سرعت بسیار بالایی در پاک کردن برف دارد و با سرعت ۶۰ کیلومتر در ساعت برف را از روی باند فروشگاه پاک می‌کند.
 
 ناجیان جاده‌ها؛ پیشرفته‌ترین خودروهای برف‌روب جهان
 


۳. برف‌روب Prinoth SW4S

زمانی که برف سنگین می‌بارد، پاک کردن برف خیابان‌ها در اولویت قرار می‌گیرد اما برف معابر نیز باید پاک شود در غیر این صورت احتمال سرخوردن عابرهای پیاده و آسیب دیدن آن‌ها زیاد است، در چنین مواردی می‌توانید روی برف‌روب Prinoth SW4S حساب باز کنید. این برف‌روب به صورت اختصاصی برای پاک کردن برف معابر طراحی شده و به راحتی میتوان آنرا در پیاده‌روهای باریک به پیش‌ برد. در این برف‌روب شاهد حضور قسمتی در جلو هستیم که برف را به داخل کشیده و با ریختن نمک بر روی یخی که در زیر برف قرار دارد آن را آب می‌کند. برفی که به داخل کشیده شده است نیز در فاصله‌ای چند متری پرتاب می‌شود.
 
 نگاهی به پیشرفته‌ترین خودروهای برف‌روب
 


۲. برف‌روب BNSF Rotary Snowplow

همان‌گونه که اشاره کردیم پاک کردن برف در مسیر ریل راه‌آهن اهمیت زیادی دارد، به همین دلیل برف روب BNSF Rotary Snowplow به عنوان بزرگترین برف‌روب خط‌ راه‌آهن در تمام دنیا به حساب می‌آید. این برف روب به راحتی می‌توان در کوه‌ها و قسمت‌هایی که چندین متر برف بر روی ریل قطار نشسته است نفوذ کرده و مسیر را باز کند. حتی اگر برف به ارتفاع خود قطار هم باشد باز هم این برف‌روب مسیر خود را باز کرده و تونلی در بین برف ایجاد می‌کند.
 
 نگاهی به پیشرفته‌ترین خودروهای برف‌روب
 


۱. برف‌روب زاگ پایپ‌ مانستر (Zaugg Pipe Monster)

در این قسمت به برف‌روبی رسیدیم که با آنچه تاکنون دیده‌اید تفاوت‌های زیادی به لحاظ ظاهر و عمل‌کرد دارد. شرکت Zaugg تخصص ویژه‌ای در ساخت برف‌روب دارد و این برف‌روب وظیفه‌ای برای پاک کردن برف معابر یا بزرگ‌راه‌ها ندارد و در عوض برای ساخت پیست‌های اسکی طراحی شده است. این برف‌روب، برف را به داخل کشیده و به مکانی که راننده تشخیص می‌دهد هدایت می‌کند و بزرگترین پیست‌های اسکی دنیا که برای مسابقات ورزشی و المپیک استفاده می‌شوند از این برف‌روب استفاده می‌کنند.
 
 نگاهی به پیشرفته‌ترین خودروهای برف‌روب

در این قسمت به پایان فهرست مجهزترین برف‌روب‌های دنیا رسیدیم، پیشنهاد می‌کنیم اگر شما هم تجربه‌ای خوش از رانندگی در خیابان‌های برفی دارید، در قسمت نظرات ما و سایر کاربران را از تجربه‌های خود باخبر سازید.
 
 
 در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.
 
کنایه رشیدپور به آخوندی: باز تقصیر دولت قبل است
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
United Kingdom
11:38 - 1396/11/09
این خارجی ها جایی ندارند پول هاشونو خرج کنن ، میرن باهاش این ها رو می خرن که مثلا بگن ما به مردم خدمت می کنیم، مسئولین ما چشم اندازهای زیباتری دارند.
خوشحالم که یک ایرانیم :)
Iran, Islamic Republic of
12:11 - 1396/11/09
هیچکدومشون به کامیون های 100 سال قبل راهداری های ایران نمیرسه.
Iran, Islamic Republic of
13:36 - 1396/11/09
سپاه به جای موشک سازی چهار تا مثل این ها را بخره یا بسازه
United Arab Emirates
15:22 - 1396/11/09
اونا کافرن ما فقط با دعا باید مشکلاتمونرحل کنیم بقیش رو ول کنید ، !!!!!
Iran, Islamic Republic of
07:56 - 1396/11/10
خوتون به اين شهردار راي داديد حالا بكشيد ما رو هم بدبخت كرديد...
United States
09:11 - 1396/11/10
به جای برگزاری اجلاس سران کشورها بهتر نیست بروند 1000 دستگاه از این برف روب ها بخرند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج