بسیاری از ذینفعان، بحران آب را جدی نگرفته‌اند
۶۹۸۴۰۰
۱۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۵
۲۱ 
عضو کمیسیون کشاورزی و آب مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه هنوز بسیاری از ذی نفعان کمبود و بحران آب را جدی نگرفته‌اند.

خبرگزاری ایسنا: عضو کمیسیون کشاورزی و آب مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه هنوز بسیاری از ذی نفعان کمبود و بحران آب را جدی نگرفته‌اند.

علی اکبری در گفت و گو با ایسنا تصریح کرد: بحران آب، کمبود بارش‌ها در سالی که گذشت، خشکسالی سال‌های اخیر و تداوم آن در سال 97، از مباحث دو طرفه میان ذی نفعان و الزامات پایه‌ای برنامه‌های توسعه‌ای محسوب می‌شود.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هنوز اعتماد لازم برای جدی گرفتن بحران آب به وجود نیامده است، عنوان کرد: در برنامه ششم توسعه کشور الزاماتی در این باره اندیشیده شده که هم بهره برداران و هم کشاورزان را ملکف به اجرای تکالیفی کرده است.

اکبری با بیان اینکه بحران آب چالشی جدی است و منحصر به ایران تنها نیست، گفت: در استان فارس با توجه به اینکه پایه اصلی اشتغال کشاورزی است، مخاطرات بیشتری متوجه آن است.

وی ادامه داد: در فصل هفتم برنامه ششم توسعه کشور هم در خصوص بهره برداران و هم صرفه جویی در مصرف آب روش هایی پیش بینی شده است که به اقتضای مناطق مختلف، متفاوت است.

اکبری، هوشمندسازی چاه‌های آب، کشت‌های گلخانه‌ای، پرهیز از کشت های کم آب بر، بستن چاه‌های آب غیرمجاز و توجه به آبیاری نوین را از مهمترین برنامه‌هایی عنوان کرد که در برنامه ششم توسعه بر اجرای آنها تاکید شده است.

عضو کمیسیون کشاورزی و آب مجلس شورای اسلامی یادآور شد: هدف های کمی در این برنامه ها پیش بینی شده که امید است دستگاه‌های متولی به اجرای آن توجه کنند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:41 - 1397/01/17
دراین که کمبود اب شکی نیست ولی این دلیل نمیشه که یک کنتورابش خراب باشه وزت پول بخوان یعنی میفرماید کسایی که روستایی هستن کشا ورزی نکنن
Iran, Islamic Republic of
18:40 - 1397/01/17
اگه در سالهای گذشته بودجه کشور رو به سمت صنعتی شدن برده بودین الان نمیگفتین که پایه اشتغال در بیشتر استانهای کشور کشاورزیه. ظاهرا هنوز در دوران فئودالیسم بسر میبریم. کشاورزی و زمینداری هم که نیازمند مصرف بی رویه منابع طبیعیه. با این وضعیت تکلیفمون معلومه
Iran, Islamic Republic of
18:58 - 1397/01/17
بساری از بحرانهای بوجود آمده از انتقال آب از یک حوزه به حوزه دیگر است .مثلا همین الان که بحث انتقال آب چشمه ناز ونک در سمیرم با ندادن مجوز محیط زیست هم دارد دنبال میشود که اگر اجرا شد فاجعه ای دیگر را در پی دارد هم براس سمیرم و هم برای خوزستان
Iran, Islamic Republic of
05:16 - 1397/01/18
به هر حال اگه 9درصد آب میره برا کشاورزئ باید هر چه زودتر مدیریت بشه.خشکسالئ خشکسالئ
Iran, Islamic Republic of
06:36 - 1397/01/18
فقط بارور کردن ابرها.
اگه راست میگین
Iran, Islamic Republic of
07:48 - 1397/01/18
وقتی خودیها با قلدری ورانت خواری جلوی اب را برای ابیاری محصولات خود برای دیگران میبندند دیگر چه انتظاری دارید.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج