فیلم: چگونه یک شنونده‌ی خوب باشیم؟
۷۱۱۰۴۷
۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۲
۹ 
متأسفانه، بسیاری از ما شنونده‌های خوبی نیستیم. هنگامی که طرف مقابل در حال صحبت کردن است، به جای اینکه به حرف‌های او با دقت گوش فرا دهیم، صرفاً با کنکاش در ذهن به دنبال این هستیم که تجارب و عقایدِ شخصیِ‌ خود را با چه واژه‌هایی ابراز کنیم.

برترین ها - احسان درخشنده: متأسفانه، بسیاری از ما شنونده‌های خوبی نیستیم. هنگامی که طرف مقابل در حال صحبت کردن است، به جای اینکه به حرف‌های او با دقت گوش فرا دهیم، صرفاً با کنکاش در ذهن به دنبال این هستیم که تجارب و عقایدِ شخصیِ‌ خود را با چه واژه‌هایی ابراز کنیم.

عدمِ توجهِ دقیق به صحبت‌های یک گوینده، می‌تواند در زندگی مشکلات فراوان پدید آورد. فرض کنید که آن گوینده یک معلم یا استاد باشد؛ آن گاه، فرآیند آموزش و یادگیری با اخلالِ جدی مواجه می‌شود. یا اگر آن گوینده همسر یا دوست صمیمی شما باشد، چنانچه متوجه شود شما به صحبت‌های او توجهِ کافی را ندارید، این امر می‌تواند در روابطِ آتیِ شما با آن عزیز، سردی و عدم صمیمیت پدید آورد.

یکی از راهکارهای مناسب برای حل مسئله‌ی مطرح شده،‌ بهره‌گیری از مهارتی موسوم به «شنیدنِ پویا» است. برای اینکه بیشتر با این مهارت و چگونگیِ فرا گرفتنِ آن آشنا شوید، تماشای ویدئوی زیر را به شما عزیزان پیشنهاد می‌دهیم.

در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید
فیلم: چگونه یک شنونده‌ی خوب باشیم؟
 
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج