مرکز آمار: جمعیت ایران به ۱۰۱ میلیون نفر می‌رسد
۷۱۳۵۷۸
۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۳
۷ 
مرکز آمار ایران در یک گزارش رسمی اعلام کرد که جمعیت ایران تا سال ۱۴۳۰ حداکثر به ۱۰۱ میلیون نفر خواهد رسید.

خبرگزاری ایلنا: مرکز آمار ایران در یک گزارش رسمی اعلام کرد که جمعیت ایران تا سال ۱۴۳۰ حداکثر به ۱۰۱ میلیون نفر خواهد رسید.

 بر اساس گزارش رسمی مرکز آمار ایران، جمعیت ایران تا سال ١٤٣٠، با محتمل ترین سناریو، به بیش از ١٠١ میلیون نفر خواهد رسید.

این گزارش جمعیت کشور را در چهار سناریوی فرض باروری پیش‌­بینی کرده که براساس این چهار سناریو، انتظار می‌رود جمعیت کشور در سال ١٤٣٠ در کمترین سطح به ۹۵.۳ میلیون نفر و در بیشترین سطح به حدود ۱۱۲.۵ میلیون نفر برسد.

با توجه به اهمیت بررسی تغییرات جمعیتی کشور از نظر تعداد و ساختار جمعیت در سطوح مختلف جغرافیایی، مرکز آمار ایران نسبت به پیش‌بینی جمعیت کشور تا سال ١٤٣٠ بر اساس آخرین نتایج سرشماری نفوس و مسکن ١٣٩٥ و نیز مطالعات و پژوهش‌های صورت گرفته پیرامون نتایج مذکور اقدام کرده که این گزارش پس از ارائه در بیست و یکمین جلسه کمیته آمارهای بخشی جمعیت، با حضور متخصصان، مدیران و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی نهایی گردید.

برای انجام این پیش‌­بینی از روش «ترکیبی پیش‌بینی جمعیت» بهره گرفته شده است. در این روش که متداولترین روش پیش­ بینی جمعیت است، از عملکرد مجموعه عوامل موثر بر تغییر و تحولات جمعیت یعنی باروری، مرگ و میر، مهاجرت و ترکیب سنی و جنسی جمعیت استفاده شده است.

این گزارش جمعیت کشور را در چهار سناریوی فرض باروری پیش ­بینی نموده که براساس این چهار سناریو، انتظار می‌رود جمعیت کشور در سال ١٤٣٠ در کمترین سطح به ۹۵.۳ میلیون نفر و در بیشترین سطح به حدود ۱۱۲.۵ میلیون نفر برسد.

با توجه به روند موجود و اجماع کارشناسی اعضای کمیته آمارهای بخشی جمعیت، محتمل ­ترین سناریو، کاهش تدریجی نرخ باروری و رقم ۱۰۱.۳ میلیون نفر جمعیت در سال ١٤٣٠ است.

به این ترتیب، جمعیت کشور به روند افزایشی خود حداقل تا ٣٥ سال آینده ادامه داده و انتظار می ‌رود در سال ١٤٣٠ شمسی جمعیت ایران به حدود ۱.۳ برابر جمعیت سرشماری شده در سال ١٣٩٥ برسد.

همچنین، متوسط رشد سالانه جمعیت کشور در هر چهار سناریو، روندی کاهشی خواهد داشت و در هر چهار حالت، در دهه­های آتی به رقم کمتر از یک درصد خواهد رسید.

نتایج این پیش‌بینی برای کل کشور در جدول شماره ١ فایل پیوست به همراه سایر جداول این خبر قابل مشاهده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:03 - 1397/02/17
مردم بدبخت می شوند،چون جمعیت فعلی در رفاه نیستند چه برسد به 101 میلیون نفر.
Iran, Islamic Republic of
15:10 - 1397/02/17
چقدر هیجان انگیز! فکر کنم تو پیری باید بریم زیرِ زمین خونه بسازیم چون آینده مثل فیلمهای آخر زمانی به نظر میرسه ...
Iran, Islamic Republic of
15:32 - 1397/02/17
الان ملت دارن از گرسنگی میمیرن به فکر ملت باشید
Iran, Islamic Republic of
15:46 - 1397/02/17
تورو خدا انقدر نزایین,دعریم میمیریم
Germany
16:19 - 1397/02/17
درختها اگر تا اون موقع به علت بی آبی از بین نره حتما خورده خواهد شد و از بین خواهد رفت. حشرات موذی هم همینطور
Iran, Islamic Republic of
16:30 - 1397/02/17
اره فرزندکمترزندگی بهتربرای هم وطنانمون خوبه نه برای افغانی خارجی که ۶تا۶تابچه بیارن وازمنابع بودجه شغل کشورمفتی مفتی استفادکنن تاچندسالددیگه نرن جمعیتشون ازایرانیا بیشترمیش وبه گفته علماچندسال دیگه باوجودافغامیاایران بزرگترین کشوروهابی جهان مبیش حتی بزرگترازعربستان وهابی والان۱۶ملیونن وچنددسال دیگه بمونن۳تا۴برابرمیشن بایه ازدواج بچه بیارن واینجامیش فلسطین اشغالی وهمه شهرهارودارن باهمین روش اشغال میکنن ومردم ومسولین توخوابن مثل موریانه دیدین ایران وایرانی گرفتن وهمین الانش۱۰ملیون شغلم گرفتن وبیکارکردن باهمین روش مسخرونامردی وسواستفادگرها.صابکارهاوپیمانکارها‌‌‌‌‌ایرانی کارنمیکنه پس شهرهایی که اینانیستن همه کارهالنگ میمونه یاقبل اینهاایرانیاکارنمیکردن وساختمان نمیکشیدن وتوهمه کارهانفوذکردن وتجاوزمیکنن والان چرتبایدبیش از۳۰درصدسرپرست خانوادهامون بیکاروفقیرهمش مقصرافغانیاهستن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج