لباس های يک خانم موفق
۷۱۷۲۹
۱۸ آبان ۱۳۹۲ - ۱۸:۵۲
۱۱ 
وقتي وارد يک جلسه کاري مي‌شويد، تيپ و سبک لباس پوشيدن شما، مي‌تواند چند گام اساسي شما را به موفقيت نزديک کند. پوشيدن لباس‌هاي فاخر لزوما انتخاب خوبي براي يک جلسه مهم نيست؛ برعکس شما بايد نشان بدهيد، فرق لباس مهماني با جلسه کاري را به خوبي مي‌دانيد.
برترین مجله اینترنتی ایران
مجله زندگی ایده آل: کسي ترديدي ندارد که شما براي موفقيت در کار خود زحمت بسياري کشيده‌ايد؛ سال‌ها درس خوانده‌ايد تا بالاترين دانش علمي را داشته باشيد و با وارد شدن به دنياي کار سعي کرده‌ايد بيشترين تجربه ممکن را کسب کنيد تا فردي موفق و قابل اعتماد در حوزه کاري خود باشيد. براي تکميل اين کارنامه ما يک راز درگوشي را به شما مي‌گوييم. درست يا نادرست، شيوه لباس پوشيدن شما، اولين عامل تاثيرگذار در کسي است که براي اولين بار شما را مي‌بيند. وقتي وارد يک جلسه کاري مي‌شويد، تيپ و سبک لباس پوشيدن شما، مي‌تواند چند گام اساسي شما را به موفقيت نزديک کند. پوشيدن لباس‌هاي فاخر لزوما انتخاب خوبي براي يک جلسه مهم نيست؛ برعکس شما بايد نشان بدهيد، فرق لباس مهماني با جلسه کاري را به خوبي مي‌دانيد. انتخاب نوع لباس تا حد زيادي بستگي به نوع شغل شما دارد. حتي کساني که در سطح مديريت فعاليت مي‌کنند، بسته به حوزه کاري خود بايد نوع و ست لباس‌هاي‌شان را انتخاب کنند، مثلا مدير مدرسه، مدير يک گالري آثار هنري و مدير بازرگاني يک شرکت، هرچند در سطح مديريتي فعاليت مي‌کنند ولي هر کدام سبک و سياق خاص خودشان را دارند. در اين شماره، دو ست آراسته به مديران بازرگاني و کساني که شغل مشابهي دارند پيشنهاد مي‌دهيم و در شماره‌هاي بعد به ساير مشاغل خواهيم پرداخت.

SET 1

اگر شال براي شما انتخاب بهتر و راحت‌تري  است، از همان شال براي شرکت در جلسه استفاده کنيد اما دقت کنيد که شال نخي و ساده انتخاب خوبي براي شما نيست. شال نخي براي ست هاي اسپرت و دخترانه مناسب است. شال حرير به دليل  ليز و سر بودن، انتخاب هوشمندانه‌اي براي يک جلسه کاري محسوب نمي‌شود؛ به همين دليل بهتر است سراغ شال‌هاي ابريشمي برويد. برخي شال‌هاي ابريشمي از پارچه‌هاي بافت‌دار و طرحدار دوخته شده‌اند که انتخاب خوبي هستند.شما به عنوان يک خانم مدير بهتر است به جاي کيف‌هاي زنانه مرسوم از کيف کار استفاده کنيد. از بين انواع کيف، کيف چرم انتخاب شايسته‌اي براي يک خانم مدير است. اگر مي‌خواهيد شيک پوشي و به روز بودن خودتان را نشان دهيد، سراغ کيف چرم طرحدار برويد. به اين نکته هم دقت کنيد که کيف چرم نامرغوب در شان يک خانم مدير نيست.

يک خانم مدير، در کمد لباس‌هاي کار خود حتما به يک مانتو ابريشم (خام يا مصنوعي) احتياج دارد. پيشنهاد ابريشم به اين دليل است که ابريشم در ذات خود، پارچه‌اي نفيس و ارزشمند است که سختگيري و خوش‌سليقگي شما در انتخاب لباس را نشان مي‌دهد. ابريشم، پارچه مناسبي براي دوخت مانتوهاي کتي شکل است. استفاده از لباس‌هايي با خطوط شکسته و صاف، شما را فردي جدي و قانونمند نشان مي‌دهد و باعث مي‌شود، شرکاي کاري بيشتر به شما اعتماد کنند. سعي کنيد از رنگ‌هاي سنگين مانند سورمه‌اي، قهوه‌اي، زرشکي و... مانتو خودتان را انتخاب کنيد.

شما ملزم به پوشيدن کفش پاشنه دار نيستيد ولي بايد کفش شما واکس خورده و کاملا تميز باشد. تميز بودن کفش که انضباط و دقت شما را نشان مي‌دهد، نکته کليدي است. اين نکته هميشه به آقايان هنگام شرکت در جلسات گوشزد مي‌شود ولي رعايت آن از سوي خانم‌ها هم مهم است.

براي اين که دقت نظر خود در انتخاب لباس را نشان بدهيد، شلوار خود را در رنگي مشابه مانتو انتخاب نکنيد چون بيشتر از يک ست لباس هوشمند، يک مانتو شلوار اداري به نظر مي‌رسد. به جاي شلوارهاي کرپ که در ميان خانم‌هاي شاغل مرسوم است، سراغ شلوار کتان ولي با برش و دوخت خوب برويد.

SET 2

لباس رسمي مهماني با لباس رسمي کاري تفاوت عمده‌اي دارد. فکر نکنيد با همان لباس‌هاي آراسته‌اي که براي شرکت در مهماني خريداري کرده‌ايد، مي‌توانيد در يک جلسه رسمي شرکت کنيد. لباس‌هاي برق‌دار يا برخي پارچه‌ها مانند گيپور انتخاب‌هاي خوبي براي جلسه کاري نيستند.با شروع فصل پاييز و زمستان مي‌توانيد شال گردن را به ست لباس‌هاي خودتان اضافه کنيد، مثلا وقتي يک دست لباس قهوه‌اي پوشيده‌ايد با يک شال فيروزه‌اي مي‌توانيد تيپ خودتان را از يک تيپ معمولي به يك تيپ خاص تغيير بدهيد يا اگر به پيشنهاد ما کرم و مشکي را با هم ست کنيد، يک شال با مايه‌هاي قرمز و سرخابي انتخاب خوبي است. شيک پوشي شما قطعا تاثيرگذار خواهد بود.

در فصل سرما شما بايد از باراني يا پالتو استفاده کنيد اما شرکت در جلسات با تنپوش‌هاي زمستاني کار سختي است و سنگين بودن اين لباس‌ها باعث مي‌شود، راحتي و تمرکز خود را در جلسه از دست بدهيد. ما به شما پيشنهاد مي‌کنيم به جاي ترکيب مانتو با پالتو يا باراني، سراغ پيراهن‌هاي مناسب برويد. پيراهن‌هايي که با داشتن آستين و قد بلند مي‌توانند نقش مانتو را براي شما بازي کنند ولي به هر حال متفاوت هستند و اين سليقه شما ناديده نمي‌ماند.

اگــر براي شركت در جلسات لپ‌تاپ يا تبلت با خود حمل مي‌کنيد، کيفي بخريد که جاي مناسب براي وسايل الکترونيکي شما داشته باشد. بهتر است کيفي با دو دسته متفاوت کوتاه و دوشي بخريد که سنگيني کيف براي شما آزاردهنده نباشد و بتوانيد آن را به شيوه‌اي مختلف حمل کنيد.

حالا که يک ست لباس پاييزي پوشيده‌ايد، کفش‌تان هم بايد در همين حال و هوا باشد. کفش​هاي رويه بلند انتخاب خوبي براي روزهاي پاييزي  هستند ولي حالا که باراني بلند مي‌پوشيد، بد نيست کفش شما مقداري پاشنه داشته باشد تا باوقارتر به نظر برسيد.

داشتن يک روسري مشکي از واجبات يک خانم مدير است. در اولين فرصت يک روسري مشکي خوب و باکيفيت براي خودتان بخريد. روسري مشکي که فرم خوبي روي سر داشته باشد و با چند بار استفاده ظاهر خوب خودش را از دست ندهد.

يک خانم مدير موفق، به يک باراني براي روزهاي پاييزي احتياج دارد؛ يک باراني کلاسيک، چند سال مهمان کمد شماست. براي انتخاب رنگ هم سراغ رنگ کلاسيکي مانند کرم برويد که دست و پاي شما را در ست‌هاي مختلف نبندد. باراني کوتاه، اسپرت به نظر مي‌رسد و به همين دليل باراني بلند بخريد.


انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Canada
20:04 - 1392/08/18
با همش موافقم و درست ، ولي مگه ميشه تو ادارات ايران اين شكلي رفت؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۹
دقیقا تصور کنین مانتو اولی و دومیه رو با مقنعه
Iran, Islamic Republic of
13:34 - 1392/08/19
به قول مهران مدیری عزیز: چشششم .
Iran, Islamic Republic of
12:41 - 1392/08/20
ما با لباس گشاد و سر و پا مشکی و درب و داغون میریم اداره ملت ول کن ماجرا نیستن چه برسه اینجوری بریم تاره با همون وضع هم بعضی ادارات راه نمیدن میگن بد حجابین....
الان اون دومیه پیراهنه؟ بعد یقه اش بازه؟ بعد واسه اداره بپوشیم؟ بعد الان فک نمیکنین اینجا ایرانه؟
-
10:48 - 1392/08/21
اینایی که گفتید به درد شرکت های خصوصی میخوره.
ضمنا ما خانمای مدیر ایرانی شال رو سرمون میکنیم در گردنمون نمیندازیم. بعدشم، خانم مدیرا اینجا باید مقنعه سر کنن. با روسری 2 روزه حراستی میشن!!
Iran, Islamic Republic of
14:05 - 1392/08/21
این مطلب اصلن به درد خانم مدیر ایرانی نمیخوره هیچ تازه همش مجلسیه
Netherlands
00:25 - 1392/10/06
ای عزیز تو از داغ دل ما سخن می گویی
Iran, Islamic Republic of
00:37 - 1393/01/24
سلام خوشبحالتون چقدر دلتون خوشه کاش منم 3 دست لباس داشتم هر جا میرم حدود 3 ساله دو دست لباس دارم همش اونو میپوشم خدایی خیلی گرونه کی میتونه لباس بخره
France
01:56 - 1398/09/20
براى ما وكلا مناسبه كه توى دفترمون بپوشيم، ممنون.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج