نخستین جشن روز جهانی زنبور عسل در تهران
۷۱۹۴۴۸
۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۷
۱۶ 
نخستین جشن روز جهانی زنبورعسل در جهان، با هدف آگاهی رسانی اهمیت زنبورعسل و صنعت زنبورداری، هم زمان با سایر کشورها فردا یکشنبه در تهران برگزار می شود.

خبرگزاری تسنیم: به نقل از روابط عمومی اتحادیه مرکزی زنبورداران ایران زمین، عفت رییسی سرحدی، مدیرعامل اتحادیه سراسری زنبورداران کشور امروز با اعلام این خبر افزود: پس از تصویب پیشنهاد رسمی کشور اسلوونی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، فردا یکشنبه مصادف با 20 می 2018 ( 30 اردیبهشت 1397 خورشیدی)، رویدادهای متنوعی جهت آگاهی سازی اهمیت زنبورعسل و حمایت از صنعت زنبورداری و تاثیرات مهم گرده افشانی زنبور عسل در توسعه پایدار کشاورزی و تامین غذا برگزار می شود.

وی گفت: به همین مناسبت و بر اساس هماهنگی های صورت گرفته عصر فردا یکشنبه، در ایران نیز مراسمی با حضور مدیران سازمان های دولتی دست اندرکار در این صنعت و همچنین تشکل های صنفی بخش کشاورزی و تعاونی های زنبورداری سراسر کشور برگزار میشود تا این مهم در ایران نیز مورد توجه قرار گیرد.

رییسی در ادامه با تاکید بر اهمیت تصویب این پیشنهاد به اتفاق آرای مجمع عمومی سازمان ملل متحد در شهریور ماه سال گذشته در نیویورک خاطر نشان کرد: همراهی ویژه جامعه بین المللی با این پیشنهاد آگاهی از اهمیت زنبورها و نقش محسوس و کلیدی گرده افشانی زنبورداری در تامین غذای بشریت را نشان می دهد.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی زنبورداران ایران با بیان اینکه اعلان روز جهانی زنبورعسل در تقویم بین المللی، گویای انعکاس اهمیت زنبورها برای توسعه پایدار و آینده بشریت است، تصریح کرد: این تنها سرآغاز روند دشوار محافظت زنبورها و گرده افشانی آن ها برای توسعه بخش کشاورزی است.

وی با استناد به پیام کارلا موکاوی ( (Carla Mucavi مدیر دفتر ارتباطات سازمان ملل متحد به همین مناسبت که تاکید کرده" فائو بدون وجود زنبورها نمی تواند هدف جهان بدون گرسنه را محقق کند"، خواستار این شد در کشور ما نیز دولتمردان، جامعه کسب و کار در صنعت زنبورداری و تمام تشکل های صنفی بخش کشاورزی به ویژه باغداران و زارعان، فعالیت های مشخصی را برای افزایش مراقبت از زنبورها و ترویج توسعه زنبورستان های کشورمان انجام دهند.

کشور اسلوونی، پیشنهاد انجمن زنبورداران این کشور در قالب یک پروژه بین المللی با حمایت ویژه دولت جمهوری اسلوونی به سازمان ملل متحد تحویل داده شد و پس ازمتعهد شدن دولت آن کشوربه انجام تمام مراحل رسمی تحقق بخشیدن روز جهانی زنبورعسل، سرانجام پس از 3 سال پیگیری دولتمردان این کشور، در 20 دسامبر سال 2017 با اتفاق آرا به تصویب مجمع عمومی سازمان ملل متحد رسید.

لازم به ذکر است سفارت اسلوونی در ایران نیز به همین مناسبت فردا یکشنبه مراسم اختصاصی جداگانه ای با حضور مدیران بخش های دولتی و غیر دولتی صنعت زنبورداری در ایران برگزار می کند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج