شوالیه سیاه باز می گردد
۷۲۵۹
۱۲ شهريور ۱۳۹۰ - ۰۱:۱۸
۷ 
باب دیلن چگونه بتمن شد؟
«كريستين بل» جوان‌ترين بازيگري است كه تا امروز نقش بتمن را بازي كرده است ضمن آنكه تمام بازيگران بتمن به جز بل اصليتي آمريكايي داشته‌اند. جالب اينكه در هنگام فيلمبرداري بتمن، بل هرازگاهي به اين موضوع فكر مي‌كرد كه قيد اين نقش را بزند چرا كه به لباس بتمن آلرژي داشت.
«كريستين بل» بازيگر شناخته شده هاليوود در 30ژانويه 1974 در ولز به دنيا آمد و در كشورهاي انگليس، آمريكا و پرتغال بزرگ شد. پدر او بازرگان بود و مادرش هم در سيرك كار مي‌كرد.

بل از 9سالگي و با حضور در كليپ‌هاي تبليغاتي بازي جلو دوربين را تجربه كرد و بعد وارد تئاتر شد. اولين كارش را در سال 1984 با «روان اتكينسون» انجام داد. در سال 2008 قرار بود كه كريستين در فيلمي به كارگرداني اوليور استون نقش جرج بوش رييس‌جمهور آن زمان آمريكا را بازي كند اما از آنجايي كه تست گريم او رضايت‌بخش نبود، بل از اين پروژه كناره‌گيري كرد.او اسب سوار بسيار ماهري است و به موج سواري، اسنوبورد، شنا و راگبي هم علاقه دارد. يكي ديگر از تفريحات بل مطالعه است كريستين مثل بسياري از همكارانش سيگاري بود و آن را كنار گذاشته است.

او براي بازي در نقش باب ديلان در فيلم «من آنجا نيستم» مدت‌ها به كلاس آواز مي‌رفت. او يكي از هفت بازيگري بود كه نقش اين خواننده معروف را بازي كرده است.گفته مي‌شود زمان‌هايي كه بل عصباني مي‌شود سراغ گيتارش مي‌رود و خشم خود را سر گيتارش خالي مي‌كند.

بازي در فيلم «امپراتور خورشيد» حاشيه عجيبي براي كريستين بل داشت. در جريان يكي از كنفرانس‌هاي خبري اين فيلم، خبرنگاران آنقدر از بل سوالات يكنواخت و تكراري پرسيدند كه او از عصبانيت با خودكار به جان پرتقالي كه جلويش بود افتاد و آن را تكه پاره كرد.او نقشش در فيلم بتمن را به پدر مرحومش تقديم كرد. پدربزرگ كريستين بل در يكي از فيلم‌هاي جان ويل كه در آفريقا توليد شده بود؛ نقش بدل جان ويل را بازي كرد.

او طرفدار طبيعت است و از گروه‌هايي كه در اين زمينه فعاليت مي‌كنند حمايت مي‌كند. بل براي اينكه نشان دهد چقدر به محيط زيست اهميت مي‌دهد لب به گوشت قرمز نمي‌زند. او اصلا علاقه‌اي به گشت و‌گذار در پاساژ و خريد ندارد.

 زير چشم راست بل جاي يك سوختگي ديده‌مي‌شود كه يادگاري تصادف او در دوران حضورش در دبيرستان است. او عادت دارد در هر فيلمي كه بازي مي‌كند با يك لهجه متفاوت حرف بزند.بازي در فيلم «رواني آمريكايي» براي بل بسيار خوش يمن بود و اسم او را بيش از قبل سر زبان‌ها انداخت. البته قرار نبود بل در اين فيلم حاضر شود اما در نهايت جايگزين لئوناردو دي كاپريو شد.

او براي فيلم «ماشینكار» حسابي مايه گذاشت و نزديك به 30 كيلو از وزنش را كم كرد. او براي اين كار پشت هم سيگار مي‌كشيد و غذايش سالاد و ميوه شده بود و مصرف آدامسش هم بالا رفته بود.او جوان‌ترين بازيگري است كه تا امروز نقش بتمن را بازي كرده است ضمن آنكه تمام بازيگران بتمن به جز بل اصليتي آمريكايي داشته‌اند. جالب اينكه در هنگام فيلمبرداري بتمن، بل هرازگاهي به اين موضوع فكر مي‌كرد كه قيد اين نقش را بزند چرا كه به لباس بتمن آلرژي داشت: « موقع درست كردن لباس بتمن آنجا بودم و همه چيز را مي‌ديدم. وقتي كه همه چيز انجام شد به لباس خيره شدم و با خودم فكر كردم كه نمي‌توانم اين لباس را بپوشم چرا كه ممكن است خفه شوم. سر درد بدي گرفته بودم و شرايط خوبي نداشتم.» به عقيده او بارها پيش آمده كه بعد از توليد يك فيلم نتيجه آن چيزي نبود كه همه انتظارش را مي‌كشيدند اما اين مساله در مورد بتمن صدق نمي‌كرد.
فيلمبرداري بتمن 10ماه طول كشيد و بعد از پايان آن مدت‌ها وقت صرف كرد تا بتواند لهجه انگليسي خود را پيدا كند چرا كه لهجه‌اش در طول فيلمبرداري كاملا برگشته بود.

بازيگر مقابل بل در بتمن «هيت لجر» بود كه به خاطر مصرف زیاد داروهای خواب آور جان خود را از دست داد. بل در مورد لجر مي‌گويد: «كار او بي‌نظير بود و از همكاري با هيت بسيار لذت بردم چرا كه او در كارش بسيار جدي بود».بل علاقه‌اي به بازي در فيلم‌هاي رمانتيك كمدي ندارد: «من هرگز نمي‌گويم هرگز، اما مطمئنا پيشنهاد بازي در چنين فيلم‌هايي را قبول نمي‌كنم چون فيلمي كه هم رمانتيك باشد هم كمدي نوعي تناقض دارد و من در شرايطي حاضر به بازي در اين فيلم‌ها مي‌شوم كه در خيابان دنبال يك لقمه نان بگردم البته شايد با گذشت زمان و بالا رفتن سنم اين فيلم‌ها براي من جذاب شود».

بل زياد به اين قضيه كه هر روز مشهورتر از ديروز مي‌شود، فكر نمي‌كند: «زياد برايم مهم نيست شايد تنها دليل اهميت آن دريافت پيشنهاد بازي در فيلم‌هاي خوب باشد.»

منبع: روزنامه شرق

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج