زیر و بم جنجال تصرف ویلای سرلشکر فیروزآبادی
۷۳۳۹۹۰
۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۳
۱۶ 
در بحبوحه شروع امتحانات دانشگاه و مسابقات جام جهانی، «جنبش عدالت‌خواه دانشجویی»، اتحادیه‌ای که به تفکرات محمود احمدی‌نژاد نزدیک است، نامه‌ای را علنی کرد که در آن از دادستان تهران خواسته‌اند ویلای لواسان سرلشکر فیروزآبادی را پس بگیرد.

روزنامه شرق: در بحبوحه شروع امتحانات دانشگاه و مسابقات جام جهانی، «جنبش عدالت‌خواه دانشجویی»، اتحادیه‌ای که به تفکرات محمود احمدی‌نژاد نزدیک است، نامه‌ای را علنی کرد که در آن از دادستان تهران خواسته‌اند ویلای لواسان سرلشکر فیروزآبادی را پس بگیرد.

در این نامه که روز گذشته در سایت این جنبش دانشجویی و سپس سایت «رجانیوز» که از حامیان دولت احمدی‌نژاد است، منتشر شده، در توضیح بحث ویلای لواسان، خطاب به جعفری‌دولت‌آبادی این‌گونه آمده است: «همان‌طور که احتمالا مستحضر نیستید، جناب آقای سرلشکر فیروزآبادی، رئیس سابق ستاد کل نیرو‌های مسلح، حدود ۲۵ سال است (از سال ۱۳۷۲) یکی از ویلا‌های مصادره‌ای مسئولان رژیم سابق در شهر لواسان به مساحت ۱۰ هزار مترمربع را به‌طور رایگان در اختیار گرفته است و علی‌رغم تذکرات و پیگیری‌های فراوان، حاضر به تخلیه ویلای مزبور نیست.

 این ویلا در‌حال‌حاضر در مالکیت ستاد اجرائی فرمان حضرت امام (ره) بوده و طبق اطلاع ما، تاکنون دو بار نیز مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) دستور تخلیه ویلای فوق را داده‌اند و اقدامات حقوقی و حکم تخلیه نیز توسط ستاد اجرائی از محاکم قضائی اخذ شده است؛ اما متأسفانه نیروی انتظامی به‌عنوان ضابط قضائی تاکنون اقدام به اجرای این حکم و تخلیه ملک مذکور نکرده است!». در ادامه این نامه آمده است: «لذا انتظار است در اسرع وقت نسبت به رسیدگی به پرونده فوق و الزام شخص مذکور به تخلیه ویلای لواسان، دستورات لازم را صادر فرمایید. لازم است ذکر شود جنبش عدالت‌خواه دانشجویی در صورت ادامه تعلل دستگاه‌های مربوطه در تخلیه ملک بیت‌المال، حق اقدامات انقلابی را برای اجبار فرد نام‌برده به تخلیه ویلای لواسان برای خود محفوظ می‌داند. به امید ظهور عدالت‌گستر گیتی».

این نامه به دفتر مقام معظم رهبری، رئیس قوه قضائیه، رئیس ستاد اجرائی فرمان امام (ره) و فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی رونوشت شده است.

احسان چنارانی، عضو پیشین شورای مرکزی است. او درخصوص نحوه انتشار این نامه گفت‌وگو کرد.

چرا سراغ یک ویلای مصادره‌ای رفته‌اند؟

در حالی که موارد بزرگ‌تر و مهم‌تری در حوزه فساد یا اختلاس وجود داشته یا احتمالا دارد. اگر جلو فساد‌های ریز را نگیرید؛ جلوی فساد‌های بزرگ را هم نمی‌شود گرفت. فکر نمی‌کنید ممکن است سناریویی وجود داشته باشد که شما قرار است بخشی از پازل آن را بازی کنید؟ باید بچه‌های شورا پاسخ شما را بدهند که مثلا از کجا اطلاعات به دستشان رسیده. کم اتفاق می‌افتد که دور بخورند. ما کارمان را انجام می‌دهیم. شاید به مذاق برخی خوش بیاید یا نیاید.

محمدجواد معتمدی، دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی هم به رویکرد این تشکل درخصوص موضوع ویلای لواسان پرداخت.

چرا سراغ آقای فیروزآبادی رفتید؟

یکی از کار‌هایی که ما می‌کردیم ورود به بحث دانه‌درشت‌ها و کسانی بود که به علت نسبتشان با نظام و انقلاب موقعیت حساس‌تری داشته‌اند. ولی قبلا ورود مصداقی نداشتید. قبلا هم سبقه داشته است.

 چطور اطلاعات ویلای سرلشکر فیروزآبادی به دست شما رسید؟

مواردی نیست که پنهان باشد همان‌طور که اگر از مردم عادی هم بپرسید، می‌بینید که درباره خانه وزرا، رؤسای جمهور و مسئولان قوا و... اطلاعاتی در دستشان است. با گسترش رسانه این موارد ممکن است. این فتح بابی در زمینه ایجاد شفافیت در حوزه املاک مصادره‌ای بوده که الان در دست برخی مسئولان یا نهاد‌ها و ارگان‌هاست.

یعنی شما فهرستی دارید که کم‌کم سراغ بقیه هم خواهید رفت؟ افراد دیگری هم در دست بررسی هستند.

روال ما این نیست که از اول رسانه‌ای شود. پیگیری می‌کنیم اگر به نتیجه نرسید، رسانه‌ای می‌شود.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 21
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:05 - 1397/03/29
... بهش بدین ما مردم ایران با فقر میسازیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۱
۱۰۰ میلیارد حداقل پول ویلا!!!
Iran, Islamic Republic of
11:06 - 1397/03/29
هر چه بگندد نمکش می زنند وای به وقتی که بگندد نمک واویلا چه خبره تو کشورمون خدایا ظهور امام زمان را نزدیک بفرما
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۱
شرافت داشته باشین چرا از اول رسانه ای نمیکنید؟؟؟!
باید از همون اول داد زد تا خیلی چیزا روشن شه..
Iran, Islamic Republic of
11:06 - 1397/03/29
درود بر جنبش عدالتخواه دانشجوئی بهتر است مردم‌ اطلاعات سو استفاده کنندگان اموال عمومی را وهم چنین اختلاس کنندگان را در اختیار این جنبش قرار دهند وشایسته است این جنبش روشی برای دریافت اطلاعات مردمی طراحی واطلاع رسانی کنند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۱
مجتبی رو بیایین بگین
Iran, Islamic Republic of
11:14 - 1397/03/29
اینها نشانه عدالت در جامعه است و چطوری به روز قیامت وحساب وکتاب اعتقاد داریم ؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
11:15 - 1397/03/29
مثل اینکه بهشت و جهنم فقط برای ماست.
Iran, Islamic Republic of
11:37 - 1397/03/29
عجب چقدر مسولین ما ساده زیستن وماملت نمی‌دونستم لواسان وبلا. ۱۰هزارررررمتر ما فقط و فقط با کلمه واویلا اآشنا هستیم بنده خدا
پاسخ ها
بهرام
-
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
واویلا واویلا واویلا
Iran, Islamic Republic of
14:02 - 1397/03/29
قضاوت عجولانه ازسادگی مامی باشدوبه خاطر همین هم به سادگی گول بازی دیگران را می خوریم وبدون آنکه بخواهیم درجهتی حرکت می کنیم که دیگران برای مابرنامه ریزی می کننداول صحت وسقم ماجرابگذاریم روشن شودبعدقضاوت کنیم
Iran, Islamic Republic of
23:23 - 1397/03/29
چرا مساله را سیاسی می کنید
و سعی به وابسته کردن به احمدی نژاد
Iran, Islamic Republic of
01:23 - 1397/03/30
ویلا را از کجا اوردی ها فکر مردم بیچاره باشید که دارن جان میدن از گرسنگی
Iran, Islamic Republic of
08:27 - 1397/03/30
چرا نظرات رو سانسور می کنین.هر کدوم که خوشایند شما باشه رو روی سایت میزارین.
Iran, Islamic Republic of
09:13 - 1397/03/30
مسئولینی که تو کاخهای چندین هکتاری زندگی می کنند چه درکی از فقر مردم دارند
Iran, Islamic Republic of
09:34 - 1397/03/30
از جنبش عدالتخواه دانشجویی میخواهیم که از اموال رحیم مشایی و بقایی هم بگویید.از خانه هزارمتری آقای روحانی و بقیه وزراهم بیان کند،این جنبش وابسته به آقای احمدی نژاد هست.حالا آمده گیر داده به سرلشکرفیروزآبادی.از ویلای بقیه هم بگویید.
Iran, Islamic Republic of
13:28 - 1397/03/30
باید این کارها ادامه پیدا کنه البته نه توسط یه جنبش بلکه باید در تمام استخوان بندی جامعه نهادینه بشه. مهم اینه به جایی برسیم که سه قوه ملزم به کشف و پیگیری همچین مواردی بشن.
Iran, Islamic Republic of
13:34 - 1397/03/30
. باید متممی بر قانون نوشته شود. خلا نهاد یا ارگانی که نظارت و الزام اجرایی چنین مواردی رو برای قوای سه گانه داشته باشه احساس میشه. اگر مردم تخلف یا کم کاری رو از یک نهاد یا ارگانی احساس کردن از کدام کانال قانونی میتونن اعتراضشون رو اجرایی کنن.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج