شکایتِ «Bethesda» از غول فیلم‌سازی دنیا
۷۳۷۱۲۰
۰۴ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۴
۱۴ 
شرکت بازی سازی Bethesda از شرکت فیلم‌سازی Warner Bros به این دلیل که بازی تولید شده بر اساس سریال Westworld شبکه HBO از بازی Fallout Shelter این شرکت تقلید کرده است از شرکت Warner Bros شکایت کرد.

خبرگزاری صبا: شرکت بازی سازی Bethesda از شرکت فیلم‌سازی Warner Bros به این دلیل که بازی تولید شده بر اساس سریال Westworld شبکه HBO از بازی Fallout Shelter این شرکت تقلید کرده است از شرکت Warner Bros شکایت کرد.

شرکت Bethesda از غول فیلم‌سازی دنیا شکایت کرد

در دادنامه تنظیم شده در دادگاه مریلند، شرکت Bethesda مدعی است که استودیو Behaviour Interactive، توسعه دهنده بازی Westworld، طراحی بازی، سبک هنری، انیمیشن‌ها، ویژگی‌ها و سایر المان‌های گیم‌پلی این بازی را دقیقا مشابه بازی Fallout Shelter کار کرده است. بازی Westworld هفته گذشته برای اندروید و iOS عرضه شد.

بازی Fallout Shelter در سال ۲۰۱۵ برای دستگاه‌های موبایل عرضه و پس از آن این بازی برای کنسول‌های سوییچ، پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و کامپیوتر تولید شد. Bethesda در شکایت‌نامه‌اش گفته است که شرکت Behaviour از کد کامپیوتری تولید شده در بازی Fallout Shelter استفاده کرده است. این شرکت همچنین ادعا کرده که باگ‌هایی که در نسخه‌های اولیه این بازی وجود داشت در بازی Westworld نیز مشاهده می‌شود.

بنا به گفته این شرکت، بازی Westworld تمامی ویژگی‌های بازی Fallout Shelter را داشته و تنها این ویژگی‌ها را با فضای وسترن ترکیب کرده است. در این دادنامه همچنین ادعا شده است که استودیو بازی سازی Behaviour قراردادش با شرکت Bethesda را نقض کرده به طوری که محدودیت دسترسی به اموال این شرکت مانند کدهای بازی، اسرار تجاری و سایر حقوق را زیر پا گذاشته از آن‌ها برای پیشرفت بازی Westworld در بازار استفاده کرده است.

این شرکت در شکایت نامه‌اش به شباهت گیم‌پلی دو بازی شامل کاراکترهای دو بعدی و کارتونی در یک محیط سه بعدی و امکانات زیر زمینی این دو بازی اشاره کرده است. شرکت Bethesda از استودیو Behaviour به خاطر نقض حق کپی رایت، نقض قرارداد و سو استفاده از اسرار تجاری این شرکت متهم کرده است. Bethesda به دنبال گرفتن خسارت از این شرکت است.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج