بهترین خودرو‌های مناسب برای رانندگان قدبلند
۷۵۵۳۸۲
۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۳
۱۵ 
بیشتر خودرو‌ها برای افرادی با قد متوسط به بالا ساخته شده‌اند، اما باز هم افرادی که قد بلند و کشیده‌ای دارند در حین نشستن در بسیاری از خودرو‌ها احساس ناراحتی می‌کنند. خوشبختانه خودرو‌هایی نیز در بازار وجود دارد که اتاق آن‌ها فضای مناسبی را در اختیار رانندگانی قرار می‌دهد که قد بلندی دارند.

برترین ها - ترجمه از محمد کاملان: خرید خودرو هزار و یک نکته باریک‌تر از مو دارد و به هر اندازه که در خرید وسواس به‌خرج دهید به همان اندازه خودروی مناسب‌تری خردیداری خواهید کرد که در سرما و گرما مرکب شما و اهل منزل خواهد بود.

در این بین بیشتر خودروها برای افرادی با قد متوسط به بالا ساخته شده‌اند اما باز هم افرادی که قد بلند و کشیده‌ای دارند در حین نشستن در بسیاری از خودروها احساس ناراحتی می‌کنند. خوشبختانه خودروهایی نیز در بازار وجود دارد که اتاق آن‌ها فضای مناسبی را در اختیار رانندگانی قرار می‌دهد که قد بلندی دارند.

در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم اگر شما هم قد بلند و رعنایی دارید و به دنبال خرید خودرو هستید نگاهی به فهرست خودروهایی داشته باشید که برای رانندگان قد بلند مناسب‌تر است.

کیا اوپتیما مدل ۲۰۱۸

خودروهایی برای رانندگانی که قامتی بلند و کشیده دارند

اولین خودروی این فهرست را به محصولی اختصاص داده‌ایم که طرفداران زیادی در ایران دارد. اتاق این خودرو دقیقاً ۱۰۱ سانتی‌متر ارتفاع دارد و فضایی برابر با ۱۱۵ سانتی‌متر برای قرار دادن پای راننده تعبیه شده است تا افراد قد بلند در حین رانندگی با کیا اوپتیما با هیچ محدودیتی روبرو نباشند.

این سدان شیک و پرطرفدار به لحاظ امکانات داخلی نیز حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و یک صفحه‌نمایش ۷ اینچی لمسی که با اندروید آتو و اپل کار‌پلی تعامل دارد را در کیا اوپتیما مدل ۲۰۱۸ شاهد هستیم. این خودرو به لحاظ امنیتی به سیستم مانیتور نقاط‌کور، هشدار برخورد از پشت و سنسورهای پارک در قسمت پشت خودرو مجهز است.


سوبارو لگاسی مدل ۲۰۱۸

خودروهایی برای رانندگانی که قامتی بلند و کشیده دارند

اتاق این خودرو دقیقاً ۱۰۱ سانتی‌متر فضا را در اختیار راننده‌های قد بلند قرار می‌دهد و سرنشین جلو و راننده مقدار ۱۰۸ سانتی‌متر فضا برای پاها دارند تا با یک سدان شیک و جادار طرف باشیم که گزینه خوبی برای راننده‌های قد بلند است.

نیروی پیشرانه این خودرو به چهار چرخ منتقل می‌شود و مدل پایه آن از پیشرانه‌ای چهار سیلندری بهره گرفته است. سوبارو لگاسی در قسمت صندلی عقب نیز خودروی جاداری است و فضای خوبی را برای سرنشینان عقب مهیا می‌کند.


نیسان آلتیما مدل ۲۰۱۸

خودروهایی برای رانندگانی که قامتی بلند و کشیده دارند

با نگاهی به خودروهای نیسان می‌توان گفت طراحان این برند توجه ویژه‌ای به جادار بودن خودروهای نیسان دارند، نیسان آلتیما نیز از این قائده مستثنی نیست و ۱۰۱ سانتی‌متر ارتفاع برای اتاق خودرو در نظر گرفته شده تا سر افراد قد بلند در فاصله‌ای مناسب با سقف خودرو قرار بگیرد. در این خودرو ۱۱۴ سانتی‌متر فضا برای قرار دادن پای راننده و سرنشین جلو تعبیه شده است.

در کنار این موارد نیسان آلتیما به مصرف‌کم نیز مشهور است و صندلی‌های قسمت عقب به نوعی طراحی شده‌اند تا سرنشینان مسافرت راحتی را در حین سوار شدن بر نیسان آلتیما تجربه کنند.


کیا کادنزا مدل ۲۰۱۸

خودروهایی برای رانندگانی که قامتی بلند و کشیده دارند

کارشناسان طراح کیا کادنزا برای این خودرو میزان ۱۰۲ سانتی‌متر ارتفاع سقف را در نظر گرفته‌اند و به لطف فضای ۱۱۵ سانتی‌متری که برای پا راننده‌ تعبیه شده، رانندگان قد بلند تجربه دلنشینی از رانندگی با این خودرو را خواهند داشت.

این موارد باعث شده است بسیاری از کارشناسان خودرو، کیا کادنزا را به عنوان یکی از بهترین‌ خودروهای خانوادگی معرفی کنند. لازم به ذکر است این خودرو در کنار فضای زیاد در داخل اتاق، فضای نسبتاً کمی را در قسمت صندوق عقب دارد.


هیوندای سوناتا مدل ۲۰۱۸

خودروهایی برای رانندگانی که قامتی بلند و کشیده دارند

هیوندای حسابی دستی به سر و روی سوناتا مدل ۲۰۱۸ کشیده است و در نتیجه با خودروی شیک و جذابی طرف هستیم که به لحاظ موتوری نیز دستخوش بهینه‌سازی‌های چشمگیری شده است. اتاق این خودرو ۱۰۲ سانتی‌متر ارتفاع دارد و طراحان ۱۱۵ سانتی‌متر فضا برای قرار دادن پا در قسمت جلو برای راننده در نظر گرفته‌اند.

هیوندای سوناتا مدل ۲۰۱۸ فضای خوبی را برای سرنشینان عقب تدارک دیده است و صندوق عقب بزرگ و جادار این خودرو به راحتی هر چیزی را در خود جای می‌دهد.


تویوتا هایلندر مدل ۲۰۱۸

خودروهایی برای رانندگانی که قامتی بلند و کشیده دارند

اتاق این خودروی شاسی‌بلند و پرطرفدار معادل ۱۰۳ سانتی‌متر ارتفاع را در قسمت جلو برای راننده تعبیه کرده است و راننده مقدار ۱۱۲ سانتی‌متر فضا برای قرار دادن پا دارد. تویوتا هایلندر از آن دسته شاسی‌بلند‌های جادار و بزرگی است که به راحتی سه ردیف صندلی با فاصله‌ای مناسب در آن قرار گرفته است.

ناگفته نماند که ارتفاع اتاق در ردیف راننده و ردیف دوم صندلی‌های هایلندر نسبت به ردیف سوم بیشتر است و پیشنهاد میکنیم سرنشینان قد بلند در جلو یا ردیف دوم صندلی‌های این خودرو بنشینند. سیستم هشدار برخورد از جلو و سیستم دینامیک کنترل تطبیقی را می‌توان از ویژگی‌های دیگر هایلندر مدل ۲۰۱۸ دانست.


سوبارو اوت‌بک مدل ۲۰۱۸

خودروهایی برای رانندگانی که قامتی بلند و کشیده دارند

این خودروی کراس‌اوور نسبت به اکثر خودروهای همرده فضای بیشتری را قسمت اتاق تعبیه کرده است. راننده سوبارو اوت‌بک ارتفاعی برابر با ۱۰۳ سانتی‌متر را در اختیار دارد و ۱۰۸ سانتی‌متر برای قرار دادن پاهای راننده تعبیه شده است.

در کنار این موارد سوبارو اوت‌بک نسبت به سایر کراس‌اوورها دید بهتری را در اختیار راننده قرار می‌‌دهد و اتاق بسیار بزرگ و جادار این خودرو فضایی مناسب را برای راننده و سرنشینان فراهم می‌کند. این خودرو به لحاظ تجهیزات ایمنی نیز از قابلیت‌های جدید و روز دنیا بهره گرفته است.


سوبارو فارستر مدل ۲۰۱۸

خودروهایی برای رانندگانی که قامتی بلند و کشیده دارند

این خودرو به عنوان یکی از ایده‌آل‌ترین گزینه‌ها برای رانندگان قد بلندی است که به دنبال خودرویی با میزان دید خوب و صندوق‌عقب بزرگ می‌گردند. اتاق سوبارو فارستر در قسمت جلو مقدار ۱۰۵ سانتی‌متر ارتفاع در اختیار راننده قرار می‌دهد و فضای پا نیز در این خودرو چیزی معادل ۱۰۹ سانتی‌متر است.

سوبارو فارستر از پیشرانه‌ای بهره گرفته است که نیروی موتور را به چهار چرخ خودرو منتقل می‌کند و در نتیجه گزینه مناسبی برای رانندگی در برف و جاده‌های پر فراز و نشیب است. در کنار این موارد سوبارو فارستر مدل ۲۰۱۸ به لحاظ فناوری‌های جدید نیز چیزی دست کم از سایر رقبای همرده خود ندارد.

در پایان پیشنهاد می‌کنیم اگر شما هم از آن دسته رانندگان قد بلندی هستید که توجه ویژه‌ای به فضای داخل اتاق خودرو دارند، در قسمت نظرات نام خودروهایی که به نظر شما برای قد بلند‌ها مناسب است را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:01 - 1397/05/16
ممنون مونده بودم واقعا با 10 میلیون تومن چی بخرم. واقعا ممنون دیگه مشکلم حل شد. حالا موندم کدومو انتخاب کنم اخه همشونو یه جورایی دوست دارم. میشه راهنمایی کنید لطفا ;)
Iran, Islamic Republic of
12:28 - 1397/05/16
اووف فقط بوگاتی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
فقط خودت ...
Iran, Islamic Republic of
14:22 - 1397/05/16
یعنی از شرایط داشتن این ماشینا فقط قدشو دارم:(
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۷
من همونم ندارم
Iran, Islamic Republic of
15:48 - 1397/05/16
من چند دست کت و شلوار دارم ، می خوام برای هر کدومش یک ماشین بخرم ، باهاشون ست کنم
.
.
.
می دونی قیمت این ماشین ها به تومن چقدر میشه؟!
می دونی گمرک این ماشین ها چقدره؟!
می دونی از مازارتی فقط ما،زارتش رو می تونیم داشته باشیم؟!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۷
خخخخخخخخ جالب بود زارت
Iran, Islamic Republic of
16:17 - 1397/05/16
جالبه که همشون از خودروسازای شرق آسیان که یه زمانی مردمش با قد کوتاهشون معروف بودن
Iran, Islamic Republic of
16:40 - 1397/05/16
من پول خرید دوچرخه ندارم چه برسه اینا از پراید بگو عزیز
Iran, Islamic Republic of
22:48 - 1397/05/16
من که پولم به خرید اینا نمیرسه تصمیم گرفتم با استفاده از مهندسی معکوس از زیر زانو پاهامو قطع کنم تا مشکلم برطرف بشه...هم مانع خروج ارز از کشور و هم حمایت از خودروسازان خوب وطنی میشه
Iran, Islamic Republic of
06:25 - 1397/05/17
آقا یا خانم گرامی پراید رو جا انداختی ...
.
ماکه پول نداریم اگه سه چرخه هم میتونید سوار بشید بدم خدمتت
Iran, Islamic Republic of
21:11 - 1397/05/17
خوب شد گفتی .شاید تونستم اسباب بازیشو بگیرم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج