شکیرا؛ فرشته نجات کودکان فقیر آمریکای جنوبی
۷۷۶۳۳۵
۰۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۸
۱۹ 
شکیرا زاده شهری فقیر با نام بارانکیلا در کلمبیا است و با چشم خود کودکان پابرهنه زیادی را در خیابان‌های این شهر دیده که فقر و بی‌پولی آن‌ها را به چنگال اعتیاد کشانده است. کاملاً مشخص است کودکانی که حتی پول لازم برای ادامه تحصیل را ندارند آینده روشنی نیز پیش‌رویشان قرار نمی‌گیرد.

برترین ها - ترجمه محمد کاملان: شکیرا زاده شهری فقیر با نام بارانکیلا در کلمبیا است و با چشم خود کودکان پابرهنه زیادی را در خیابان‌های این شهر دیده که فقر و بی‌پولی آن‌ها را به چنگال اعتیاد کشانده است. کاملاً مشخص است کودکانی که حتی پول لازم برای ادامه تحصیل را ندارند آینده روشنی نیز پیش‌رویشان قرار نمی‌گیرد.

خوشبختانه بخت با شکیرا یار بود و توانست به بلندترین قله‌های موفقیت دست پیدا کند اما این پرنده خوش‌صدای دنیای هنر و موسیقی کودکان فقیر مرز و بوم خودش را هرگز فراموش نکرد و از هر فرصتی برای کمک به کودکان ساکن در آمریکای جنوبی استفاده کرده است.

شکیرا بی‌سروصدا به صدها کودک ساکن در آمریکای جنوبی کمک کرده است

اگر نگاهی به زندگی شکیرا داشته باشید متوجه خواهید شد که وی همیشه دستی در امور خیریه داشته و در طول عمر خود دائماً به سازمان‌های خیره کمک است، به همین منظور در سال ۱۹۹۷ بنیاد خیریه پابرهنگان را بنا نهاد. این بنیاد با هدف کمک به کودکان مستمند راه‌‌اندازی شد.

همان‌گونه که بهتر از ما می‌دانید آموزش حرف اول را در موفقیت افراد می‌زند، از طرف دیگر آموزش تنها به معنای مدرسه رفتن و غرق شدن در مطالب کتاب‌های درسی نیست. آموزش باید به رشد کودک کمک کند تا در آینده بتواند روی پای خودش بایستد.

کاملاً مشخص است کودکی که به خوبی در نظام آموزش و پرورش رشد پیدا کند در آینده نه‌تنها موفق می‌شود بلکه فرد سالمی بار می‌آید و نقش مهمی و مثبتی در جامعه ایفا خواهد کرد.

شکیرا بی‌سروصدا به صدها کودک ساکن در آمریکای جنوبی کمک کرده است

هدف اصلی بنیاد پابرهنگان کمک به کودکانی است که از فقر یا خشونت به شیوه‌های مختلف رنج می‌برند، در حال حاضر این بنیاد ۶ مدرسه را در مناطق مختلف کلمیبا به لحاظ مادی و معنوی پشتیبانی می‌کند. به لطف تمهیدات این بنیاد در حال حاضر چیزی بیشتر از ۶ هزار دانش‌آموز از امکان تحصیل، غذای مناسب و خدمات روانشناسی بهره می‌گیرند.

این موارد باعث شده تا این کودکان به همراه خانواده‌هایشان که مجموعاً جمعیتی ۳۰ هزار نفری را تشکیل می‌دهند آینده‌ای روشن را پیش‌رو داشته باشند. بنیاد پابرهنگان تنها در کلمیبا فعالیت ندارد و خدماتی از این دست را به هائیتی و مناطقی از آفریقای جنوبی عرضه می‌کند.

با این حساب می‌توان گفت بچه‌‌های فقیری که پیش از این هیچ آینده‌ای پیش‌روی خود نداشتند اکنون با شرکت در دوره‌های آموزشی مختلف امیدی به آینده پیدا کرده‌اند. بنیاد پابرهنگان به گونه‌ای عمل می‌کند تا قبل از اینکه کودکان به دام گروه‌های خلاف‌کار و آینده‌ای تاریک بیافتند به سمت درس و مدرسه سوق داده‌ شوند.

شکیرا بی‌سروصدا به صدها کودک ساکن در آمریکای جنوبی کمک کرده است

کودکانی که در فقر و بدبختی زندگی می‌کنند نیازمند رسیدگی‌های بیشتری هستند و باید کمک بیشتری به آن‌ها شود. کودکی که هر شب سر بی‌شام به زمین می‌گذارد بدون شک نمی‌تواند روز بعد با آمادگی کامل سر کلاس درس حاضر شود، در نتیجه این بنیاد بهترین معلم‌ها و خدمات آموزشی را در اختیار کودکان فقیر قرار می‌دهد.

شکیرا در این زمینه گفته است ما مدرسه‌ها را در مناطقی احداث می‌کنیم که دولت توان ساخت مدرسه را ندارد و بچه‌ها از درس و خدمات آموزشی محروم هستند. در نتیجه بچه‌‌هایی که سرد و گرم روزگار را چشیده‌اند بهتر دل به درس می‌دهند و پس از پایان دوران تحصیل نیز موقعیت‌های شغلی مناسبی در جامعه پیدا می‌کنند.

بنیاد پاپرهنگان در ابتدا توسط شکیرا راه‌اندازی شد اما موفقیت‌های این بنیاد باعث شد سایر انجمن‌های خیریه جهانی و شرکت‌های بزرگ بین‌المللی نیز کمک‌هایی به این بنیاد داشته‌ باشند. این بنیاد با سازمان یونیسف نیز همکاری می‌کند.

شکیرا بی‌سروصدا به صدها کودک ساکن در آمریکای جنوبی کمک کرده است

با این حساب باید به شکیرا به خاطر چنین اهداف انسان‌ دوستانه‌ای دست‌مریزاد گفت و انتظار داشت در آینده شاهد شکوفایی کودکان آمریکای جنوبی باشیم.

انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:46 - 1397/07/05
گرسنگان و فقیران افریقا زیاد هستند ولی سر میز نشستن و نوبتی غذا خوردنشون هم جزو تربیت شان هست .رو زمین نشاندن وفقط عکس انداختن در ایران و افغانستان هست و چند کشور عربی .تلویزیون سابق زیاد نشان میداد از سالمندان و فقیران که خیریه میرفتند و غذا شون میخوردند و کارت شناسایی نمیخواست با هر رنگ و نژادی که هستند
Iran, Islamic Republic of
13:27 - 1397/07/05
به لطف دولت روحانی چند وقت دیگر شکیرا و جنیفر لوپز کمپین کمک به مردم ایران می گذارند و می آیند به ایرانیها غذا میدهند تا از گشنگی نمیریم.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۶
به لطف روحانی؟! جوک میگی؟!
به لطف سیستم به این وضع افتادیم؛ هر دولتی هم بیاد و بره فرقی نمیکنه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۷
واقعا با اين سستي كه ما رو فرا گرفته بايد هم اين اتفاق بيوفته
Iran, Islamic Republic of
16:47 - 1397/07/05
شکیرا بهتریییییننههههههه
Iran, Islamic Republic of
17:05 - 1397/07/05
به امید اون روزی که هممون اونقدر پول داشته باشیم بتونیم به هم کمک کنیم
Iran, Islamic Republic of
17:24 - 1397/07/05
خدا خیرت بده,به فقیرهای ایران هم کمک کن
Iran, Islamic Republic of
17:37 - 1397/07/05
فرشته نجات ما ایرانی ها دکتور حسن روحانی
United Arab Emirates
14:11 - 1397/07/06
درد بلاش بزنه تودل اونای که توی این وضعیت بداقتصادی فکراحتکارن. گرونفروشی. کاش ذره ی انسانیت امثال شکیرا تووجودشون بود
Germany
20:51 - 1397/07/06
درد وبلاش تو‌جون اختلاس گرا وزن و بچه هاشون
Iran, Islamic Republic of
00:52 - 1397/07/07
ایران گشته ویران
کاش یکی به داد ما برسه بچه ی 8 ماهه ی من تو 1 ماه پوشکش شد 85 تومن
الان هر پوشک ارزون یا کهنه میندازم میسوزه و بیقراری میکنه
اینو به کی بگم.دردمون امروز پوشکه فردا نون هم نداریم بخوریم
Iran, Islamic Republic of
18:27 - 1397/07/09
همیشه هر وقت کسی از افراد مشهور غرب کمک انان دوستانه ای می گرد به هزار عیب و ایراد متهم می شد مانند مایکل جکسون که وقتی خبر از کمک های ش به کودکان و درماندگان دادند فوری به اعمال ضد اخلاقی متهم شد. به نظر من مایکل و شکیرا و... از خیلی کسانی که ادعای ایمان و مومنی دارند انسان ترند و در بین مردم نیز عزیزتر.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج