دادستان کل: فساد در نظام گسترده نیست
۷۸۵۷۳۶
۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۷
۱۶ 
دادستان کل کشور گفت: هرگز فساد در نظام جمهوری اسلامی گسترده و سیستمی نیست و بخش اندکی از دستگاه‌ها فساد دارند، اما همین میزان اندک فساد نیز برای نظام زیاد است.

خبرگزاری تسنیم:  حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری بعد از ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان قزوین که در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: وقتی حکومت بر ۲ پایه عقل و عدل استوار باشد دوستان حکومت به نصرت و دشمنان خار می‌شوند.

وی بیان کرد: اجرای عدل پایه و وظیفه نظام است و طبق قانون اساسی تمام قوا باید برای اداره کشور تلاش کرده؛ هیچ امتیاز و برتری بین مدیران و دستگاه‌ها نیست بلکه ملاک تحقق عدالت در نظام است.

دادستان کل: فساد در نظام گسترده نیست

دادستان کل کشور گفت: خرداندیشی و تعقل پایه و اساس در حکومت است که انسان را از سایر موجودات مجزا می‌کند در حالی که تعقل و عدالت می‌تواند جامعه را به سعادت و رفاه رسانده و مدیر را در جایگاهی قرار دهد که با نگاه به کارنامه مدیریتی در وجدان و نزد خدا مفتخر باشد.

منتظری ادامه داد: به مدیران جهادی، انقلابی و متدین کارآمدی نیاز داریم که سبب پیشرفت جامعه شوند چراکه نقش مدیر در اجرای مطلوب امور بی‌بدیل است.

وی خاطرنشان کرد: مدیر توانمند اجازه نمی‌دهد کمبود‌ها و نارسایی‌ها در مدیریت او اثر بگذارد در حالی که یکی از مهمترین عوامل پیروزی در دفاع مقدس در شرایطی که تمام دنیا علیه ایران قیام کرده بود، مدیران و فرماندهان توانمند و جهادی جنگ بودند.

دادستان کل کشور گفت: امروز برخی افراد و رسانه‌ها از روی جهالت و یا آبشخوری غرب گمان می‌کنند که فساد تمام مدیران نظام را گرفته، اما اینگونه نیست.

منتظری افزود: هرگز فساد در نظام جمهوری اسلامی گسترده و سیستمی نیست و بخش اندکی از دستگاه‌ها فساد دارند، اما همین میزان اندک فساد نیز برای نظام زیاد بوده و باید با اعتقاد با فساد برخورد شود.

وی تصریح کرد: شعار بدون عمل بی‌فایده بوده و هر فردی که بخواهد با فساد مبارزه کند باید از خود شروع کند در حالی که قاضی آلوده به فساد نمی‌تواند عدالت را رعایت کند.

دادستان کل کشور بیان کرد: در ادارات مشکل عدم اهتمام لازم به حق ارباب رجوع وجود دارد؛ در عمل مدیران ارباب هستند و اگر مدیری خود را از مردم بداند در خدمتگزاری موفق عمل خواهد کرد.

منتظری با اشاره به ظرفیت‌های ویژه استان قزوین عنوان کرد: کشور به دلایل مختلف با مشکل اقتصادی مواجه شده که بخشی ریشه در خارج از کشور و بخشی مربوط به مسائل داخلی است.

وی بیان کرد: توطئه جدید دشمن نافرمانی اجتماعی در بین مردم و تحت فشار قرار دادن آن‌ها بوده که با جنگ روانی و استفاده از فضای مجازی در این زمینه تلاش کرده‌اند.

دادستان کل کشور ادامه داد: بخشی از مسائل داخلی در زمینه مشکلات اقتصادی ناشی از عوامل قهری و بخشی مربوط به مدیران است.

منتظری با اشاره به اهمیت مقابله با قاچاق کالا تصریح کرد: قاچاق ضربه مهلکی به اقتصاد زده؛ اگر مدیریت مربوط به صادرات و واردات کشور توانمند و به روز بود امروز با این حجم قاچاق مواجه نبودیم که تبعات بسیار زیادی دارد.

وی بیان کرد: بخشی از قاچاق به قانون برمی‌گردد و مجلس باید برای مبارزه با قاچاق کالا مدیریت واحد مشخص کند.

دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: بخش محدودی از قاچاق کالا به قوه قضاییه برمی‌گردد که تنها در پرونده‌های سازمان یافته است.

منتظری گفت: قوه قضاییه باید با بخش سرمایه‌گذاران و صنعت ارتباط مستحکم و حمایت جدی داشته باشد و اگر یک مدیر اقتصادی تخلفی کرد نباید چرخ تولید تعطیل شود.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:40 - 1397/07/28
مدیر نظارت لطفا نظرات پخش کنید .این نظرات این تیتر مهم است
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج